Skocz do zawartości

Stępina-Cieszyna


lukar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! niedawno- jako świeżo upieczony odkrywca:>zaliczyłem bunkier kolejowy w Stępinie,tunel schronowy pod Żarnowską Górą w Strzyżowie oraz górę Chełm. Jeśli ktoś szuka ciekawych rzeczy niedaleko Rzeszowa to właśnie te miejsca sa dla niego. Skoro już wciągnąłem sie w odkrywanie chciałem zapytać czy macie jakie informacje o ciekawych fortyfikacjach, tunelach, schronach na Podkarpaciu a szczególnie w okolicach Rzeszowa. będę wdzęczny za wszystkie informacje:)dzieki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, taż jestem z okolic Rzeszowa. Schron w Stępinie i Tunel w Strzyzowie jest mi dobrze znany poniewaz robimy tam inscenizacje bitew. Osobiście nie chodzę z wykrywaczem, ale podkarpacie wydaje mi sie,ze nie jest specjalnym miejscem na 2 WŚ, z tego co wiem to w okolicach Łańcuta (dokładnie dąbrówki) są niemieckie skałdy amunicji, ale same rozrwyki, więc nei polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
ElO!
Czołem Lukar! Takj się składa, że jestem z Frysztaka, niedaleko Stępiny. Kumpel jest tam przewodnikiem w schronie, gdybyś chciał kiedyś odwiedzić schron z przewodnikiem ;) dawaj znać na maila lub gg 4675198.
Jeśli chodzi o kopanie tam... kiszka raczej, sporadycznie magazynki do giety", łuski i inne artefakty.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja mógłbym polecić odwiedzenie terenów poligonu SS Truppenübungsplatz a szczególnie miejscowości Blizna i Ocieka. W Bliznej znajdują się pozostałości po wyrzutniach rakiet V, a w Ociece bunkry. Ciekawym obiektem jest też c.k. strażnica kolejowa niedaleko Tryńczy. Ale najbardziej polecam odwiedzenie Przemyśla w którym oprócz austriackich fortów znajduje się około 25 bunkrów linii Mołotowa. No ale przy zwiedzaniu bunkrów i fortów trzeba zachować ostrożność. Wczoraj przeczytałem w Nowinach o gościu z Rzeszowa który wpadł do szybu amunicyjnego na forcie San Rideau w Bolestraszycach i trochę się potłukł. Musieli go wyciągać strażacy. A co do Stępiny to oprócz schronu kolejowego na pobliskich wzgórzach jest chyba jeszcze kilka bunkrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Witam
tak są tam jeszcze schrony bierne i bojowe.
jest też tajemnica podziemnej części (legenda"), podobno są tam zalane kondygnacje , w co osobiście wierzę.
Na dowód mam kilka artykułów które nawet się zazębiają".
Chętnych i zainteresowanych zapraszam do dyskusji i rozwinięcia tematu
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
tak są tam jeszcze schrony bierne i bojowe.
jest też tajemnica podziemnej części (legenda"), podobno są tam zalane kondygnacje , w co osobiście wierzę.
Na dowód mam kilka artykułów które nawet się zazębiają".
Chętnych i zainteresowanych zapraszam do dyskusji i rozwinięcia tematu
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Ja też jestem przekonany że podziemia istnieją. Od dłuższego czasu badamy z ekipą schrony w Konewce i w Jeleniu, nawet zrobiliśmy podkop pod schron ale nie było nam dane nic odkryć tym razem.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem z podrzeszowskiej Zwięczycy...
W swoich okolicach (bez wykrywacza jeszcze chodziłem) znalazłem nabój p.lot (już go nie posiadam), lotkę od moździerza (też już ode mnie wybyła) no i setki łusek z PK.
Na Podkarpaciu mogę polecić okolice Horyńca (jak już kolega pisał) - całą Linię Mołotowa no i okolice Krempnej-Dukli (przełęcz Dukielska).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie