Skocz do zawartości

Odłamane wieńce przy Infanterie Sturmabzeichen


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanko odnośnie powyższego zdjęcia - kilka razy widziałem już na zdjęciach z epoki niemieckich żołnierzy z odznakami szturmowymi piechoty (Infanterie Sturmabzeichen) które miały odłamaną część wieńca... Jaki był w tym cel? Co to oznaczało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory jarku, ale wg mnie to co piszesz to bzdura :)

co to za hałas stukających odznak w porównaniu ze stukającym kabłąkiem od menazki, czy obijającymi siępuszkami o bagnety, saperki, manierki i inne gadzety

wieńce łamały się na skutek przyciśnięcia szelkami szturmowymi, bądź w wyniku zaczepienia odznaki o takowe.

kto ma ekwipunek w domu, mundur, szelki, i zechciał sie weń chodź raz przebrać - ten widział, że na mundurze polowym na odznaki miejsca nie ma

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to karkołomna teza, ale może poprostu u tego gościa na foto pękła np. przy robieniu padu. Celowe niszczenie odznaki (niezgodne z regulaminem) nie uszłoby uwadze przełożonych. mój szturm jest pęknięty też po prawej stronie orła a drugie pęknięcie jest na dole na lewej części wieńca tuż za szarfą łączącą połówki wieńca.
pzdr
Bar_Naba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, że odznaki za rany na pół nie przełamiesz (co najwyżej ją zgubisz - zeby po 60 laty odnaleść na pobojowisku)
w krzyży żelaznym ramienia nie odłamiesz ze względu na konstrukcje
nawet w odznace pancernej nie odłamiesz wieńca bo z czołgiem stanowi jedną całość

w odznace szturmowej można to zrobićbez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze tego nie lamano - teza iz lamano to aby nie halasowalo - jest lekko mowiac iemadra"..
to nie byly mocne odznaczenia i latwo sie w polu niszczyly - akurat odznaka piechoty jest duza i posiada kilka slabych punktow.. - kiedy zolnierz robil pad na glebne - uderzala ona o pozostaly ekwipunek.. karabin.. kamienie.. i cholera wie co jeszcze.. dlatego sie niszczyly latwo.... a material to przewaznie cynk - tombakowe odznaki piechoty sa rzadkie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie