Skocz do zawartości

książki woj Zamojskiego


sachaj

Rekomendowane odpowiedzi

witam

może być miła lektura
SULEWSKI WOJCIECH, Lasy w ogniu. Zamojszczyzna 1939 - 1944, Warszawa 1965 (s. 279)

a niżej link skąd to wziąłem
www.roztocze.stalwol.pl/roztocze/Fhtm2/p_prst.htm

i pewnie coś tam znajdziesz

pozdrawiam
Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamojszczyzna sonderlaboratorium SS" autora nie pamietam, co do szukania to polecam lasy na trasie od Szczebrzeszyna w kierunku Zwierzyńca. naginali się tam zdrowo, wiem to z opowiadań dziadka partyzanta AK, lali się tam parę razy też z ruską partyzantką. oczywiście lasy puszczy solskiej pełne sa takich miejsc, ale to co wskazałem to pewnik łatwy w miarę do znalezienia.pozdr a jeśli chodzi owrzesień 39 to proponuje pobliskie lasy wokół samego Zwierzyńca, szczęśliwym trafem można wykopac skrytkę naszych którzy sie rozbrajali. tony poszły do ziemi. a tak na marginesie jesteś z Zamojszczyzny?ja mam babuszkę w Kawenczynie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw poszukaj książki My z Zamjszczyzny" - moim zdaniem najlepsza o partyzantce na tym terenie - gdzies mi sie poniewiera na polkach i pewien nie jestem ale to chyba w niej byla mapka z lokalizacją (niezbyt dokladna) obozowiska i bunkrów partyzanckich w lesie pod Kawęczynem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obowiązkowo należy przeczytać wspomnienia doktora Zygmunta Klukowskiego ze Szczebrzesyna - częśc była niedawno drukowana w Karcie" też ciekawe choć przedwojenne.
Ps. sorki za mnożenie postów ale jestem zakochany w Roztoczu i mógłbym tak godzinami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie