Skocz do zawartości

Star 25 strażacki


wons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przepraszam, że zamieszczam to właśnie tutaj. Chodzi o to, że straż pożarna w Połczynie Zdroju sprzedaje stara 25 strażackiego. Jak narazie jest chętny tylko jakiś niemiec, a szkoda, żeby wywiózł go za granicę... Jakbym miał na tyle pieniędzy, to bym sam go kupił, ale nie mam... :/ Pojazd jest sprawny technicznie, jeszcze w zeszłym roku gasił pożary. Może ktoś z Was jest chętny do kupna, albo zna kogoś z Polski, kto by go chciał??
Później zamieszczę jego fotki. Postaram się równiez dowiedzieć jakichś konkretów, a puki co po wiadomości odnośnie tego pojazdu można pisać na adres
osppolczyn@osp-polczyn.nazwa.pl
Ja nie będę miał z tego powodu żadnych kożyści, ale nie chcę, aby go jakiś przygodny kuracjusz wywiózł za granię :/
Prośba do innych moderatorów, o niekasowanie tego wątku choć przez kilka dni.

Pozdrawiamy. wonsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kumpel mi wysłał maila, że w OSP w Markowej k. Rzeszowa też jest taki do sprzedania - po cenie złomu. Kusi mnie strasznie bo to ładny sprzęt, mam tylko problem gdzie go postawić. Ale obejrzeć pojadę, zobaczymy co z tego wyniknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jesli chodzi o tzw.'pszczolke'to wciaz jest ich sporo.Jest jeszcze w kraju duzo wiejskich straznic gdzie pszczolki sluza jako pojazdy zapasowe lub dodatkowe.Nie sadze by w/w star mial jakas wieksza wartosc kolekcjonerska.Moze w przyszlosci.Serdecznie pozdrawiam.Spontaniczna chec ratowania zabytku zasluguje na pochwale i aplauz.Oby wiecej takich ludzi a moze wartosciowe pojazdy bedace swiadectwem minionych dziejow nie beda trafialy na zlom lub w nie powolane rece..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, aktualnie Star 21 czy 25 nie ma dużej wartości kolekcjonerskiej. Jednak pamiętam, że niedawno taka sama sytuacja była z Lublinem czy transporterem BTR-152. Tego drugiego widziałem kilka sztuk na poligonie w Olsztynie w 1990 roku. Jako bezwartościowe poszły na złom - a dziś słyszę o budowie repliki tego pojazdu... Jeśli chodzi o Lublina to bezskutecznie szukam egzemplarza z nadwoziem i jakimś wyposażeniem kina. Znalazłem tylko budę od sanitarki (też ciekawa rzecz), która obecnemu właścicielowi służy jako szopa na warzywa.
Z motocyklami było podobnie - na początku lat 90-tych organizatorzy krzywili się, gdy większość uczestników przyjeżdżała na zloty Junakami czy Iżami. SHL M11 w ogóle parkowały za bramą. A dziś trudno poskładać oryginalnego Junaka, bo duża część została pocięta na choppery".
Przewiduję, że za jakieś 10 lat to samo będzie ze Starami 21 i 25, których już obecnie jest niewiele w wersjach innych niż pożarnicze (te zachowują się najdłużej i zazwyczaj są w dobrym stanie technicznym). A np. strażackiego Stara 20 widziałem w życiu tylko jednego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jeśli kogoś to zainteresuje to w miejscowości Żelistrzewo koło Pucka (woj.pomorskie), przy głównej drodze przez wioskę stoi nie wiem czy to star czy jakas inna marka ale napewno jest stary, jest to oczywiście wóż strażacki, stoi bodajże na prywatnej posesji lub posesji OSP.
Pozdrawiam
allen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej Gaz-51,fotek nie robiłem,samochody,w lato były do sprzedania.Skontaktuje się z gentelmanem , który zaprowadził mnie w to miejsce(duże wrażenie robi tyle pojazdów,oczywiście w bardzo ,różnym stanie),jeżeli będziesz zainteresowany napisz na priva.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wons głowa do góry!!!
Ten pojazd o którym pisałem wcześniej(z miejscowości Żelistrzewo), to prawie napewno taki Star jak na zdjęciu które jest zamieszczone w tym poście na początku, ciężko mi określić bo jak tamtędy jeżdzę codziennie rano to jest ciemno a wracam inną drogą, ale przy okazji może wdepnę i popytam co i jak z tym autkiem,może bedzie na sprzedaż albo cuś:)
Spytać nic nie szkodzi, a pewnie jak go jakiś niemiaszek wypatrzy to jak nic zostanie puste miejsce po nim jak w przpadku który opisywałeś, pójdzie w jasyr...a szkoda by było
jakby co to pisz na maila
pozdrawiam
allen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Jesli chodzi o strazackie Stary 25 i ich pochodne zachowala sie ich jeszcze wiele. Natomiast coraz trudniej o Stary 20 czy 21. W naszej kolekcji Muzeum ratownictwa mamy Stara 26P z 1967 roku. Jest to nazwa nadawana Starom 25 w wersji pozarniczej. Ze Starow mamy rowniez pozarniczego Stara 29 rowniez radzko spotykanego ze wzgledu na mala liczbe wyprodukowanych egzemplarzy. Jesli ktos ma namiary na jakies stare wozy strazackie, karetki pogotowia czy sanitarki wojskowe to prosze o kontakt :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. buda z Lublina (a może Dodge'a 3/4??)sanitarki w bardzo fajnym stanie (widoczne jeszcze krzyże;P) stoi sobie obok drogi przez Jeleśnie w str. Pewli Wlk (Żywiecczyzna) W ogóle w tych rejonach (i na Słowacji:) wciąż można wylukać sporo fajniusich maszyn. Sam widziałem jak jeszcze 2..3 lata temu gość starem 21 zwoził sobie siano z gór:) Lubliny i Gazy też da się znaleźć:)Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie