Skocz do zawartości

Pantery z filmu Sami swoi"


Sebek

Rekomendowane odpowiedzi

A propos pojazdów w filmach. Cos mi się przypomniało, w jednym z filmów z lat 60-tych z Tadeuszem Janczarem bodajże w roli głównej, bohater spogląda z okna na ulicę okupowanej Warszawy? a tam patrol niemiecki na Sdkfz 251 Ausf.D
Z OT-810 ciężko pomylić. A podobno oryginalnych pojazdów Rzeszy w polskich filmach z tamtego okresu się nie uświadczy?
Poszukam tytułu
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Z tym transporterem w filmie to był jednak lata 50 -te, mój błąd. Ale nie był to chyba film Pokolenie" bo nie był to film wojenny. Wydaje mi się że był to film Pożeganania" z 1958r. dramat obyczajowy akcja dział się w czasie wojny.
No ale pewien nie jestem na 100 % ,musiał bym jeszcze raz zobaczyć.
Rzeczywiście w tych latach było by jeszcze możliwe użyć do filmu jakiegoś Sdkfz-ta. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie z 1955 roku Kanał" występuje sdkfz 251,goliathów nie liczę.Najwięcej jednak sdkfz 251 widziałem w filmie też z 1955 roku Godziny nadziei".Film ten oglądałem dość dawno temu,ale z tego co pamiętam było tych wozów chyba z pięć.Jeździli nimi i ss-mani a potem amerykanie.

Czesi mieli po wojnie na uzbrojeniu sturmgewehry.

Co do broni strzeleckiej to chyba najlepszy był film Sąsiedzi".Cała gama broni polskiej i niemieckiej z której strzelano a nie udawano,że się strzela.Szczególnie zapamiętałem młodego Opanie,któty pruł"z lotniczego MG15.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panowie może wiecie co to za film nie znam tytułu ale to na pewno jest polska komedia w której gra jedna z drugoplanowych ról Jan Kobuszewski , otóż w tym filmie pewne młode małżeństwo dostaje domek na przedmieściach jakiegoś miasta i na ich posesji jest duża hałda piasku ,właściciel posesji zaczyna ja rozkopywać i po rozkopaniu ukazuje się czołg t-34 facet dzwoni do różnych muzeów ale żadne go nie che zabrać , chce go tez oddać na złom ale na złomie też go nie chcom jak dobrze pamiętam to powiedzieli mu aby go przyprowadził i po jakimś czasie udało mu się go uruchomić i zaczęła się szopka, film oglądałem będąc dzieckiem , wiem że to była czarno biała polska komedia może ktoś wie co to za film , ogólnie na koniec filmu pamiętam ze pod dom tego małżeństwa przyjechał pojazd i chciał zabrać ten czołg ale t-34 stał już jako mebel w domu proszę o pomoc może ktoś wie o jaki mi film chodzi pamiętam że kobieta pracowała w szkole jako nauczycielka i zabrała w tym filmie klasę aby pokazać im ten czołg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dla kolegi Remro: Film fabularny Szczęściarz Antoni"
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 1960
Premiera: 1961. 03. 03
Gatunek: Komedia, Film obyczajowy
Dane techniczne: Czarno-biały. 2301 m. 79 min.
Plenery: Warszawa (m.in. Plac Zbawiciela, ul. Marszałkowska przy Rotundzie PKO, Al Jerozolimskie - DH Smyk").
Obsada aktorska: Teresa Szmigielówna (Julia Grabczyk, żona Antoniego), Czesław Wołłejko (Antoni Grabczyk, urzędnik USC), Kazimierz Opaliński (Opaliński, sąsiad Antoniego), Leon Niemczyk (mecenas Saturnin Potapowicz, stały klient" Antoniego), Edyta Wojtczak (mecenasowa), Janusz Strachocki (inżynier budujący domek Antoniego), Stanisław Daczyński (dyrektor departamentu), Jan Kobuszewski (szewc Fijałkowski, sąsiad Antoniego), Roman Kłosowski (strażnik pilnujący pociągu), Zdzisław Suwalski (prezes spółdzielni mieszkaniowej), Bogdan Baer (pijaczek), itd.
Źródło: www.filmpolski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano w tym wątku wiele o sowieckich sprzętach robiących za niemieckie.
Ciekaw jestem ile powstało filmów, w których sytuacja jest odwrotna. Ja dotychczas widziałem tylko jeden, gdzie IV robiła za KW-1 a III za T-34. Bez charakteryzacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie