Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata
Sign in to follow this  
newb

Przepalające się złoto (?) :)

Recommended Posts

Kilka razy od spotkałem się z opowieściami o przepalającym się złocie :) Nad zakopanym skarbem według światków miała być widoczna w nocy poświata/światło :) Ostatnio pewien dziadek powiedział mi: am na tej górce koło folwarku, moja synowa widziała w nocy jak złoto się przepala".

Czy słyszeliście o takim zjawisku? Czy można je racjonalnie wytłumaczyć? :)

heh, to chyba tylko w mojej okolicy funkcjonuje ten mit ;) tak czy inaczej, jutro uderzam w pewne miejsce... ;)))
jak więcej się nie pojawię na forum to będzie oznaczało że mit przepalającego się złota jest prawdziwy ;)

NEWB nie tylko w twojej okolicy, ja takich historyjek o przepalajacym sie złocie już z dwadzieścia słyszałem. Totalne bzdury. Pozdrawiam

W takim razie dlaczego i w moim rejonie słyszę o takich historiach, w każdej bzdurze jest deczko prawdy, ja wierzę że ewb" już sie nie pojawi
Pozdrawiam

Wydaje mi się że to ludowe bajanie.Mam kolegę poszukiwacza który na tropienie miejsc związanych z przepalającym się złotem poświęcił 3 lata. Zbierał informację od ludzi o takich miejscach. Wymienił kilka wykrywaczy, przekopał przeszło 200 miejsc o których ludzie mówili że złoto się oczyszcza. Przerzucone tony ziemi a efekt zerowy. Znam kilku jubilerów i każdy zaprzecza że takie zjawisko występuje. A poza tym sam kopiąc już od 15 lat głównie monetki i inną drobnicę nigdy nie znalazłem złota pod żadną postacią. A może poprostu nie miałem szczęścia go znależć? Czy jest wśród poszukiwaczy ktoś kto wie o takim przypadku że złoto w takim miejscu zostało znalezione? Złoto znajdują ludzie przez przypadek, nie znam osobiście nikogo kto zajmując się poszukiwaniem za pomocą wykrywacza metali znalazł choć pojedyńczą monetkę. A co inni poszukiwacze myślą na ten temat?

Wędrujące ognie to raczej było coś z zwiazkow fosforu powstających z gnijących zwłok, albo gaz bagienny o ile dobrze pamietam. A przepalajace sie złoto to takie bajania ludowe jak skrzaty i tym podobne legendy, a jeszcze garniec złota w miejscu gdzie tecza się łaczy z ziemią, ale to już chyba legenda celtycka:)Pozdrowienia

Witam ja ruwniesz slyszalem wiele opowiadan na temat oczyszczania sie zlota w ruznych czesciach polski.moze miec to zwiazek z blednymi ognikami na podmoklych terenach

sap2 (6 / 1) 2017-08-16 21:14:38

Witam ja ruwniesz slyszalem wiele opowiadan na temat oczyszczania sie zlota w ruznych czesciach polski.moze miec to zwiazek z blednymi ognikami na podmoklych terenach"

Ja wiem, że to nie forum polonistyczne, gdzie Bralczyk z Miodkiem porządku pilnują, ale zmiłuj się...