Skocz do zawartości

Nasłuchowniki


M-i

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 year later...
  • 7 months later...
  • 9 years later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

Czy wiadomo, aby jakiś historyk, a jeszcze lepiej jakiś człowiek nauk technicznych, podjął się kiedyś opisania efektywności tego typu urządzeń z jakiegoś państwa, bądź też z różnych państw, ale z jakiegoś zdefiniowanego okresu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedwojennych "Wiadomościach Technicznych Uzbrojenia" można znaleźć opisy/porównania działania takich ustrojstw i to aż nadto szczegółowe.

Mam w jednym artykuł z 36r "akustyczne wykrywanie samolotów niewidocznych" Wrzucę skan jak mi się zachcę z tym bawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie zobaczyć taką informację z fachowego źródła. Wątki zdjęciowe są na swój sposób cenne, ale opis tej idei też byłby fajny. Ja też popatrzę, czy nie mam czegoś na taki temat w mojej bibliotece literatury amerykańskiej i brytyjskiej z epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, abcd napisał:

Przy okazji mam pytania jakie jednostki Wehrmachtu miały na stanie takowy sprzęt, flugmeldedienst , dywizjony reflektorów p-lot ,dywizjony  flak ?

Przyłączam się do pytania. Mam cztery gigantyczne albumy fotograficzne o operacji Market Garden (wydawnictwa D-Day Publishing), są tam też flakowcy, ale tych nasłuchowników nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie