Skocz do zawartości
  • 0

Identyfikacja żołnierza carskiego.


enduro

Pytanie

Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z 1914r. Nazwisko żołnierza Kazimierz Karwowski znany również jako Karbowski (pisownia z języka rosyjskiego). Zdjęcie zrobiono prawdopodobnie w Rozwadowie(obecnie dzielnica Stalowej Woli). Napis sugeruje miejsce gdzie zostało wykonane zdjęcie (adres zakładu fotograficznego). Nazwisko fotografa nieczytelne
Może niepotrzebnie zasugeruję się napisem na dole fotografii, ale jest to też jakiś trop. Rzeczywiście Rozwadów (Stalowa Wola) leżał w Galicji. Może nazwa dotyczy innej miejscowości, np. Rozwadów k. Łukowa lub drugi Rozwadów k. Siemiatycz albo jeszcze jakiś o którym nie wiem. W oryginalnej pisowni brzmi RAZWODOWO - nie ma obecnie w Polsce miejscowości o takiej nazwie. Przeglądając w necie mundury wojsk carskich nie udało mi się znaleźć podobnego. Wszystkie były raczej koloru zielonego, a ten na zdjęciu wygląda na jakiś ciemniejszy.
Mam wrażenie, że mundur na zdjęciu jest mundurem galowym (pas, sznur, patki i naramienniki) stąd może inny wygląd niż munduru bojowego, to tak mi przyszło do głowy. Proszę o pomoc w identyfikacji, interesuje mnie rodzaj wojsk, jednostka, stopień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie