Skocz do zawartości
  • 0

Ołówek ze znaczkiem BMW


Saper.17

Pytanie

Witam wykopalem dzisiaj takie cóś jest to olowek ze znaczkiem BMW byl w okopie na pozycjach niemieckich w tym samym okopie wyszly mi rowniez monety i dwa guziki.
Mam pytanie czy spotkal sie juz ktos kiedys z takim czyms
jest chyba srebny i nadal dziala:)) Ma dlugosc 11cm
To chyba nie jest spółczesny fant??
Zory dzieki.

Pozdro


Saper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

A na poważnie to z czego jest ten ołówek, czy tylko drewno, czy główka metalowa, i czy rzeczywiście wyskoczył z ziemi czy leżał gdzieś luzem. Może go stracił gostek przy okazji wizyty w lasku z laską (inny rodzaj eksploracji :)). Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytania, jakie są ślady zniszczeń, ostrzenia itp.

pzdr woyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziewicza miejscówka, czy już ktoś tam kopał- bo może zgubił? jakoś na nówke sztukę to wygląda, a jeszcze czy rysik w ołówku od wojny by sie zachował i cały mechanizm jeszcze działał- tyle lat działania wody i piachu?. ale czy jest stary czy nie -to zawsze faja rzecz. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widac ze okop nie byl kopany, koncowka tego olowka jest miedziana i jest bardzo przezarta i sam znaczek nie wyglada na nowy jest uszkodzony i kolor niebieski ledwo widoczny. Mechanizm jest z nierdzewki alobo z czegos takiego:)) nie wiem bo nie jeste znawca metali.
Zrobie dzisiaj u kupla dokladne fotki to jeszcze dzisiaj je zuce na forum.

Pozdro

Saper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam olowek jest chyba srebny. tam gdzie jest znaczek BMW jest pokretlo , jesli sie nim przepreci w lewo lub w prawo to rysik sie wysowa albo chowa. Powarznie wykopalem go jakies 10cm pod ziemia na zboczu okopu i w tym samym okopie wyszly mi monetki niemieckie i dwa guziki niemieckie 'groszki' luski oczywiscie tez byly.
Wiec wydaje mi sie ze jest to fant z epoki.

Pozdrowienia dla Wojtka!!!

Saper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah so. Mamy więc do czynienia rzeczywiście z BMW wśród ołówków. I pytanie kto i kiedy wynalazł ołówek automatyczny. Nie czasami knedle Kooh-I-Noor? Swoją drogą czy szanowny kolega rozbierał już ww. fant. Czy ma w główce ostrzałkę.

pzdr woyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie