Skocz do zawartości

MINELAB SOVEREIGN ELITE - sygnał wiodący


sanczoto

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w miarę nowym użytkownikiem tego wykrywacza i mam pytanie do osób obytych z tym sprzętem - jak wsuchiwać się w sygnał wiodący - czyli szukać głębiej zakopanych monet ??
W instrukcji 1 zdanie !!! Proszę o jakieś praktyczne wskazówki.... Z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sygnały mogą być różne. Będziesz musiał nauczyć się je rozpoznawać, wiec w fazie nauki kop przez jakiś czas wszystkie.

Ja bym podzielił sygnały na pochodzące od:

- metalu chcianego" czyli powyżej progu dyskryminacji;
- metalu niechcianego czyli to co życzyłeś sobie by wykrywacz ignorował (a jednak sygnalizuje - najczęściej sygnałem innym niż jw);
- zakłóceń (elektromagnetycznych, niejednorodności gleby, jakiegoś mocniejszego uderzenia w coś).

Ten sygnał o innej częstotliwości pojawia się w trybie identyfikacji tonalnej w którym wysokość sygnału wiodącego zależy od tego co ostatnio wykrywacz znalazł. Jak ci to przeszkadza, to przełącz TONE ID na pozycję FIXED.

Wszystko wymaga czasu by się oswoić. Za wcześnie pytasz. Jak będziesz miał 20-30 godzin z wykrywaczem w terenie to będziesz mógł zadać bardziej konkretne pytanie i dostać bardziej wartościową odpowiedź.

pzdr,

proscan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sygnały mogą być różne. Będziesz musiał nauczyć się je rozpoznawać, wiec w fazie nauki kop przez jakiś czas wszystkie.

Ja bym podzielił sygnały na pochodzące od:

- metalu chcianego" czyli powyżej progu dyskryminacji;
- metalu niechcianego czyli to co życzyłeś sobie by wykrywacz ignorował (a jednak sygnalizuje - najczęściej sygnałem innym niż jw);
- zakłóceń (elektromagnetycznych, niejednorodności gleby, jakiegoś mocniejszego uderzenia w coś).

Ten sygnał o innej częstotliwości pojawia się w trybie identyfikacji tonalnej w którym wysokość sygnału wiodącego zależy od tego co ostatnio wykrywacz znalazł. Jak ci to przeszkadza, to przełącz TONE ID na pozycję FIXED.

Wszystko wymaga czasu by się oswoić. Za wcześnie pytasz. Jak będziesz miał 20-30 godzin z wykrywaczem w terenie to będziesz mógł zadać bardziej konkretne pytanie i dostać bardziej wartościową odpowiedź.

pzdr,

proscan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie