Skocz do zawartości
  • 0

łyżki widelce....krupp?rosja? i cos jeszcze...


lain

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mam dzień cepa. To zupełnie inny Krupp. Firma Berndorf art. Krupp istnieje do dzisiaj, nazywa się Berndorf AG", ma siedzibę w Berndorf k. Wiednia i produkuje instalacje ze stali nierdzewnej.
http://www.berndorf.at/kontakt.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kiedyś założyłem wątek o łyżkach znajdowanych na polach bitew i tam m.in. wstawiłem zdjęcie łyżki z takim samym misiem", wokół którego umieszczony był napis -Berndorf art. Krupp. Niestety wątek przekształcił się w nieinteresującą mnie dysputę na temat herbów. Temat wątku :Łyżki i łuski, forum - nasze odkrycia.
Pozdrawiam !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Кольчугино - Kolczugino miasto między Moskwą a Włodzimierzem znane z przemysłu odlewniczego i metalowego. Znane jest w Rosji z produkcji naczyń i sztućców nierdzewnych; to taka rosyjska Drzewica z rosyjskim Gerlachem.
Krupp opatentował produkcję stali nierdzewnej w 1911 (?).
Łyżka mogła zostać wyprodukowana już w Rosji Sowieckiej, która wbrew propagandowej wrzawie robiła dobre interesy z Kruppami. Firma Fryderyk Alfred Krupp z wdzięczności Leninowi za wyjątkowo udane transakcje z władzą radziecką (handel armatami) zbudowała pomnik wodzowi rosyjskiej władzy na via Krupp na wyspie Capri.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupione za słonine (dosłownie).stąd kilogramy że ktoś już nie miał czego tym jeść.narazie staram się czyścić i kompletować zestawy.wydaje mi się że to srebro...dziękuje wszystkim za odpowiedzi!!w środku tego misia dokładnie:Berndorf art. Krupp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie