Skocz do zawartości

Do speców od Smętka


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

prośba jak w tytule do speców - czyli chodzących z nim na tyle długo, że można spodziewać się miarodajnych odpowiedzi:

1. Czy możliwe jest, że HS może do tego stopnia zgłupieć na danym gruncie że nie nie widzi 1 zł. z odległości 30 cm w powietrzu na dyskryminacji 3,5 - natomiast widzi ją dopiero na 1 -nce i to z odległości 3 cm ?
Dodam, że w innym miejscu tego samego dnia widzi z 30 cm złotówkę bez problemu na dyskryminacji 3,5 ( osobna kwestia czy ktoś w to wierzy czy nie - mam to gdzieś ;-) )
2. Czy po wymianie baterii dyskryminacja sie pogarsza ? tzn. nie odrzuca małych stalowyh odłamków płytko zalegających ?
Oczywiscie kosztem zasięgu - bo ten imponująco wzrasta ?

Ad. 1 - Tominew ze swoim Smętkiem tak samo miał stojąc na tym samym gruncie .


pozdrawiam - kocur !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje się specem od smentka, ale mam go od 9 lat i musze przyznać, że zdarzało się takie wariowanie smęka ale b. rzadko. U mnie przyczyn było kilka albo razem z wykrywaczem Tominewa się zakłócaliście albo gdzieś obok była linia wysokiego napięcia czy też gazociąg choć smentek na linie praktycznie nie reaguje. Najprawdopodobniej jest to miejsce o wysokozmineralizowanej glebie, jakieś bagnisko czy też miejsce gdzie ktoś wyrzucał koks. Co do zmniejszenia dyskryminacji to nigdy czegoś takiego nie zauważyłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał w dziesiątkę pni ! na śmierć zapomniałem że obok biegła w istocie linia wysokiego napięcia .... och ja nieborak ;-).
A co do drugiego pytania to chodzi mi o to że na słabych bateriach spoko - odrzuca małe odłamki nawet płytko zalegające, natomiast po wymianie jest czulszy" i nawet małe odłamki sygnalizuje, a na łuskach sygnał jest neico rozmyty i nie precyzyjny - też to macie ?

Pozdrawiam - kocur!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie