Skocz do zawartości

rosyjskie odznaczenia z wykopków


HERWOLF

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Na prośbe Kol. pik'a78 ;)
Kiedyś już pisałem o tym w niecodziennych odkryciach...
Było to tak:
Radziecki" brzeg Narwi..linia frontu '43-'44... krajobraz księżycowy...mnóstwo okopów transzei ziemianek dołków strzeleckich. Miejscówka rozdziewiczona już dawno przede mną sądząc po ilościach walających się łusek i odłamków. Aczkolwiek w rogu zimianki na lewo od wyjścia delikanty sygnałek. 30 łopat piachu i na dnie poajwiła sie kasetka (taka jak współczesna od pieniędzy) i co lepsze-zamknięta a w środku gruchot!
No to co? Fant do bagażnika i szpula do domu :)
Po otwarciu (bodajrze przecinakiem) ujrzałem 10 brzytew, maszynka ręczna do strzyżenia włosów, szczotka do zębów, 4 żaróweczki, plik kart pocztowych, radziecką gwiazdę z czapki..no i ten oto medal...
Poszli wpierot i zapomnieli a niezły skarb to musiał być dla nich...
Pozdrawiam. Hubert.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Dzięki za informację tę rosyjską stronę sam znalazłem ale zrozumiałem z niej piąte przez dziesiąte.Mój wykopek jest bardzo sfatygowany leżał w ziemi przy potoczku na spalonej ukraińskiej wsi jakiś 1km od sowieckich umocnień granicznych na granicy z Niemcami 1939-1941 na Sanie .Swoją przygodę z wykrywaczem dopiero zaczynam kupiłem garreta i to jest mój pierwszy taki wykopek na początek chyba zachęcający wśród tych paru kilo śmieci co tam wykopałem. Jako ciekawostkę muszę dodać, że sowieci 22 czerwca 1941 musieli dać z tych umocnień nogi za pas w ogóle się tam nie bronili bo jedyne co na na nich znalazłem to kilometry drutu kolczastego i nic więcej co wskazywałoby na obronę żadnej łuski nic a raczej tam nikt wcześniej tam nie kopał bo te miejsca odwiedzają jedynie drwale i czasami miejscowi grzybiarze. Jeszcze myślę nie raz tam wrócić jak coś znajdę to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Ja jak dotychczas znalazłem:

1. Odlicznyj razwiednik (jakoś tak to się wymawia) - odznakę WZOROWY ZWIADOWCA, fajna, z szaszką, pepeszką i lornetką pod sierpem i młotem.

2. Odznakę wojsk rakietowych ZSRR II klasy (jest już przez kogoś wstawione foto takiej samej)

3. Jakąś plastikową odznakę sportową z mosiężną nakrętką.

Postaram się kiedyś wkleić foty coby nie być gołosłownym.
Dla mnie dziwne jest to że mało w ziemi radzieckich oznaczeń, porównując ze znaleziskami odznaczeń niemieckich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Witam
na kilka niemieckich, dziś znalazłem pierwszą odznakę sowiecką.
Szukając między innymi na alegro, zdziwiła mnie ich cena, średnio około 20 zł. Sprzedawcy piszą, że to oryginał, tylko że ten oryginał", dość mocno odbiega od mojej. To są to oryginały czy kopie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie