Skocz do zawartości

Wrzesień 1939 w polskim obiektywie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 435
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Zawsze mnie ta fotka zastanawiała - czy to czasem nie jakieś manewry ? No i pytanko - czy w 1939 nadal było aktualne to oznaczenie lat spędzonych na froncie noszone na rękawie które widać u podoficera po prawej stronie fotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne źródło :) Mój stary kochany Historia 1939 - 1956; pODRĘCZNIK DLA SZKÓŁ ŚREDNICH" A.Radziwiłł, W.Roszkowski. Znalazłem ostatnio przeglądając. Zdjęcie podpisane jako polscy żołnierze pod Kockiem w październiku 1939 roku. Czy wieżyć w podpis? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjecie było już zdaje się w tym wątku. Również w kilku niezależnych źródlach spotkałem się z podpisem, ze obrazuje walki pod Kockiem. Z hełmów wnioskuję, że to spieszeni ułanie. Nie wiem czy w miejscu walk znajdowała się ta rzeczka w tle. Zamieszczam fotkę ewidentnie wrześniową. Polski oficer w rozmowie z uchodźami. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widdowmaker, to samo zdjecie znajduje sie w albumie Polacy na Frontach II Wojny Swiatowej". Zdjecie jest dosc wyrazne i widac na nim francuskie ladownice, karabinki MAS oraz francuskie kurtki w stylu M.1938. Moim zdaniem zdjecie napewno zrobione we Francji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie