Skocz do zawartości

Miasta, w których kręcono polskie filmy


JanW

Rekomendowane odpowiedzi

Na kanale Kino Polska mozna obejrzeć sporo polskich filmów wojennych. Może by tak przypomniec sobie , w jakich miastach były one kręcone, póki jeszcze sa jakieś informacje w pamięci. Np, gdzie kręcono Czterech pancernych, Kołobrzeg , itp. Pamiętam ,że jeden z filmów kręcono w Łagowie . Charakterystyczna jest wieża zamku joanitów. Nie pamietam niesty tytułu , ale na pewno grał w nim S. Mikulski. Z pewnością Koledzy nieraz rozpoznaja znajome miejscowości na filmie. Czekam na informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gdzie jest generał" -Zamek Czocha, Leśna , Jelenia Góra.
2.Skapani w ogniu"-Pilichowice,Zapora ,Siedlęcin.
Pilichowicka,Wleń,Jelenia Góra,
3.Dni oczyszczenia " Jelenia Góra,Zamek Chojnik.
4.Gazda z Diabelnej" Jelenia Góra-Cieplice,Jeżów Sudecki,Góra Szybowcowa.
5.Jak rozpętałem II wojne światową"Jelenia Góra, Dworzec PKP Jelenia Góra-Cieplice,Dworzec PKP szklarska Poręba - Górna.
6.Prawo i pięść" drogi dojazdowe do Jeleniej Góry od strony Legnicy ( Od Kapeli)
7.Gruby" Podgórzyn , Jelenia Góra
To tyle co pamiętam ,jak sobie coś przypomne to podam.Podane miejscowości brały udział w filmach jak i ich okolice.Bardzo czeto Jednostka KBW z Jeleniej Góry uczestniczyła ze sprzętem jako statyści.Dużo scen filmowych było kręconych na poligonie KBW w Jeleniej Górze.Informacja sprawdzona na podstawie rozmów z żyjącymi żolnierzami KBW.
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czterej..."-odcinek Rozstajne drogi"(Gustlik strzela z kotła)to kapliczka w Trzebnicy ,wylot na Wrocław.
Popiół i diament" (zastrzelony partyjniak),to też ten teren.
Kloss odc. z Beatą Tyszkiewicz to Wrocław.

Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawie sie rozkęca.
1.Przypominam sobie ,że Berlin z filmu Ostatnie dni powstał na poligonie [ ?] koło Łodzi.
2. Śluza z Czterech pancernych znajduje sie na kanale Augustowskim. Nie pamiętam znowu miejscowości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam tytułu tego filmu (grał tam też S.Mikulski),rzecz działa się w środowisku junaków Slużby Polsce , któży szkolili się na pilotów szybowcowych.Warsztaty szybowcowe-Jeżów Sudecki,hangary i wyciągarka dla szybowców oraz były obóz SP -Góra Szybowcowa.
Może ktoś pamięta tytuł tego filmu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J23! Właśnie swoją wypowiedzią nt. Prawo i pięść" podważyłeś bardzo leciwy i starannie wypielęgnowany wątek: http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=91366
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zelig w tamtym watky też napisałem :A ja słyszałem iz część kadrów była robiona w rejonie Jeleniej Góry np. droga na Legnice przez Kapelę, jak i w Cieplicach w uzdrowisku.Ale czy to prawda to ręki bym nie dał.I nadal trzymam się tego.Nie wspominalem nigdy iż powstawały tam całe fimy.A co do KBW(chodzilo o ich udział w filmach kręconychz udziałem wojska na tych terenach) to w filmie Prawo i pięść"udział wojska jako statystów jest marginalny i nigdy nie twierdziłem ze powstał w calości w okolicach Jeleniej Góry.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Kolumbowie" - trochę skręcono w Warszawie na Woli i w Gdańsku
w kościele św Jana. Potem zaginęła część kamiennego ołtarza,
posądzono o to inteligentów, a więc ekipę i paru znanych aktorów.
Było kiedyś w Polityce".
- W ostatniej części Stawki..." grają Glory Glory i czarni studenci
z zaprzyjaźnionych krajów Afryki przebrani za US Army wjeżdżają
na Ostrów Tumski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[przy okazji]

Załapałem się na czasy gdy kościół św. Jana był kompletnie nie pilnowany i przy odrobinie samozaparcia można było stamtąd wynieść nie tylko część ale i cały ołtarz. (plus inne fajne gadżety).
Niesamowite miejsce. Klimat dopełniały wielkie skrzynie z ludzkimi kośćmi stojące na środku głównej nawy.

[/koniec przy okazji]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawka większa niż życie" - fragmenty czołówki wszystkich odcinków i jednocześnie pierwszego odcinka - łapanka, uciekający młody chłopak do którego strzela niemiecki żołnierz z pistoletu maszynowego (za ścianą z desek ukryty był kiosk Ruchu")- Pabianice.

Pozdrawiam wszystkich - Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(też przy okazji) Również załapałem się na czasy gdy kościól św Jana
miał te bezpowrotne klimaty. Niestety skrzyń z kośćmi już nie pamiętam
ponieważ byłem wtedy zafascynowany kośćmi pewnej studentki.

Kierunek Berlin" i Czterej.." - na potrzeby tych filmów zbudowano
w okolicach miasta Łodzi makietę bramy brandeburskiej w skali 1:???
Znajomy pokazywał mi kiedyś zdjęcie: w/w obiekt, piechurzy, tanki
i on ze swoim trabantem - oczywiście wszystko w sepii.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmowy Berlin z Bramą Brandemburską - wykorzystany w kilku filmach - zbudowano w Aleksandrowie Łódzkim. Czytałem o tym dawno temu [chyba w Ekranie"]. Brama była mniejsza od oryginalnej. Może ktoś ma zdjęcia z planu wykonane w Berlinie"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie