Skocz do zawartości

Samochody - IIRP


Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc szczerze, nie wiedziałem gdzie takie zamieścić, więc otworzyłem nowy wątek, dla samochodów osobowych z okresu IIRP. Wydaje mi się, że zdjęcie ciekawe i zasługuje aby pojawiło się na tym forum.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=51499165

Pzdr
Bodziu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 415
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Samun1, a jakby ci przyszlo do glowy zeby mi wyslac to Reno w mozliwie najlepszej jakosci? (z dopiskiem, zebym wiedzial i pamietal skad i dlaczego)
A co to jest - nie wiem. Troche wyglada jak przerobka wczesnego KZ, ale jednoczesnie maska jakby zbyt krotka. Takich dziwadelek sluzylo troche po lotniskach (przypomina mi sie chocby przerobkowy Fiat 15ter- na odkryty autobus);
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samun1
Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym Fiacie 518? Jest jakiś dziwny. Przypomina nieco łazik wojskowy, ale nie ma wielu typowych elemntów ani nawet zderzaka. Chromowane kołpaki też dają do myślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> General Karaszewicz-Tokarzewski za kierownica swojego samochodu (Fot. M.Fuchs)

Świetna fotka! Generał wyjeżdża z bramy MSWoj na ulicę 6 Sierpnia. Zaś widoczny na pierwszym planie lew jest obecnie do obejrzenia przed Pałacem Lubomirskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski Fiat 508. Fotka z Allegro z podpisem: Zdjęcie wykonane z oryginalnych negatywów znanego fotografika hitlerowskiego - Sonkego, przez znanego artystę fotografika - członka Z.A.F.P. Zdjęcie przedstawia stary samochód w leju bombowym na terenie koszar w Gdyni Oksywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PF518 to jest to napewno ten samochód i to polskiej prowenencji (felgi rozetki), ale nie wygląda to na seryjnego łazika a raczej jakąś polową przeróbkę z cywila.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora polsmol 17:56 06-06-2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabhardt: nie potrafię o nim nic powiedzieć niestety :( Z uwagi na duże obciążenie pracą mam zaległości w tematach samochodowych i nawet literatury nie mam przy sobie. Myślę, że najbardziej kompetentny w tych sprawach jest JoncaA.

A tak swoją drogą: obserwuję dużą aktywność pewnych pasjonatów starych samochodów i motocykli na aukcjach internetowych. Ponieważ ludzie ci zajmują się również publicystyką więc po cichu liczę na jakiąś nową pozycję wydawniczą. Nie mówię, że w najbliższym czasie, ale dobrze, że wartościowe materiały archiwalne są gromadzone przez odpowiednich ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie