Skocz do zawartości

Ślady II Wojny Światowej w Twoim mieście....


sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
Ja jestem z Kołobrzegu :)
Tu akurat niewiele kamienic się zachowało wogóle. Ślady z walk z 1945 roku widać na katedrze w centrum. Jak ktoś będzie, niech podniesie głowę :) Łatany mur i pełno odprysków po odłamkach. Było tam niemieckie stanowisko obserwatorów artylerii. Ściągnęli na siebie ogień i nie ważne, że katedra prawie przestała istnieć. Potem do lat 70 w zniszczonej katedrze było...Muzeum Oręża Polskiego. Jesli się ktoś wybiera na wakacje, zapraszam do środka katedry. Jest tam stała wystawa fotograficzna na której można zobaczyć zniszczenia obiektu i stojące do lat 70-tych czołgi w katedrze.

Podobny widok mamy na latarnii morskiej. Odpryski od odłamków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd. Poznań
-skrzyżowanie ul.Fredry i Kościuszki, dom parafialny od str. ul. Kościuszki, strzałki wskazujące okienka piwnic.
Budynek lekko" ostrzelany, widoczne dużo drobnych śladów, budynek na przeciwko też.
cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp dla a.korbaczewski - czy ja wiem, czy moje stroroom to taki kosmos? ;o) Nazywaj jak chcesz. A zdjęcia? Cóż tych jest tak wiele, że nie mogę się zdecydować w tej chwili, które wrzucić, ale może póki co przypomną, że torchę moich zdjęć już w tutajszej galaktyce krążyło!
http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_watek.php?id=148308#148386
Pozdrawiam serdecznie.
WERTTREW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Poznan.Zobacz na ulicy Szydłowskiej, jadąc od strony orenu w kierunku akademii rolniczej, po prawej stronie blok jak szwajcarski ser. Albo na cmentarzu na piątkowie, idąc od kościoła pierwsza w prawo, znajdziesz stary nagrobek ze śladami kul. juto dodam fotki. P.S Muslim gdzie to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie