Skocz do zawartości

Ślady II Wojny Światowej w Twoim mieście....


sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

W poście z dnia 2008-06-12 16:14:46 kol. a.korbaczewski napisał:
.....przy okazji zwracam uwagę na tablicę na ul. Jasnej, która przez całe powstanie była w centrum strefy powstańczej a jednak jest info o spaleniu Polaków (prawda czy fałsz?)"

Dziwi mnie stawianie takiego pytania. Według mnie jest to jednak niemiecki rewizjonizm, taki jakim widział go tow. W. Gomółka. Na zdjęciu ta tablica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc czemu scię dziwi pytanie? jak nie wiesz nic na ten temat to może nie pisz, a jak wiesz to mi możesz zawsze napisać jak to było abym wiedział i ja i się głupio nie pytał. jestes chociaż w Warszawy? Czy wiesz gdzie jest Jasna?

tblica jest wmurowana w miejscu gdzie przez całe Powstanie byli żołnierze polscy więc to dziwne że w środku polskiego obozu pojawiają się Niemcy". A może po prostu na początku sierpnia nie było tam Powstańców i wtedy tablica jest jak najbardziej słusznie postawiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistą oczywistością jest (wg autora powyższego postu), że Niemcy nie mogli popełnić takich okropności, bo ich tam nie było. Nie mogli więc także popełnić mordu na tych Polakach, którzy korzystali z dobrodziejstwa niemieckiego wynalazku, wynalazku druku. To oczywiste. Co więc za fałsz wypisują ci okropni Polacy na tych kamiennych tablicach?? Przecież Niemców tam nie było.
Taki jest właśnie rewizjonizm niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten budynek pasuje doskonale do tego wątku, gdyż w tym budynku i w najbliższej okolicy Niemcy dokonali tak wielu zbrodni, że gdyby budynki mogły mówic, to ten budynek opowiedziałby nam historię strasznego losu, jaki Niemcy zgotowali Warszawie i jej mieszkańcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
z całym szacunkiem dla Warszawy, Powstańców, i Warszawiaków ale, Koledzy troszkę odbiegli od tematu. (Proszę przeczytać pierwszy post w tym temacie). Nie dawajcie fotek wszystkich tablic i pomników w stolicy(ew. można założyć nowy temat pt. Tablice pamiątkowe w miescie Warszawa", bez urazy :).
Kol. Leszel" , albo mam już słaby monitor, albo fotki b. ciemne wyszły :).
Na foto wieża kościoła w Osetnie, ślady z stycznia 45r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie