Skocz do zawartości

Ślady II Wojny Światowej w Twoim mieście....


sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
@beero
Nie zgadzam się z sugestją, że do tego wątku pasują tylko tłuczone ślady wojny. W czasie wojny Garwolin został dwukrotnie spalony (1939 i 1944), dlatego tłuczonych śladów tam nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia budynku z napisem niemieckim. Budynek zlokalizowany jest (lub był) w Gdańsku-Brzeźnie na ulicy Północnej pomiędzy ulicami: Łamaną i Brzeźnieńską.Treść zamalowanego, ale widocznego (słabo)napisu: Kolonialwaren czyli towary kolonialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
a.korbaczewski pooglądaj wjazdy /są dwa/ , budynku Grzybowska 47/47a, jeszcze parę lat temu były tam bramy dość ciekawie postrzelane" ale złomiarze wywiźli je w iały" dzień! I jeszcze poręcz na Wale Miedzeszyńskim w latach 60-tych, to było sitko" od pocisków i odłamków!/niestety nie istnieje/
Pozdr.
A budynek prawie" róg Żelaznej i al. Jerozolimskich /vzv dworca pocztowego/, też piąknie podziabany".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, aby były kłopoty ze zrozumieniem mojego tekstu.
Ale ja mam kłopot ze zrozumieniem tekstu tej tablicy. Przez to nie wiem co tutaj się stało. Czy ci ludzie zbudowali sobie bombę i bawili się nią? Czy było inaczej? Jeśli ktoś wie, to proszę mnie oświecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko to bardzo ciekawe ale może w innym wątku. jest dobra strona na której wszystkie tablice sa umieszczone z mapką i opisem itd, więc może nie umieszczajmy tu zdjęć wszystkich tablic bo jest ich pare w Warszawie. jak zwykle przy okazji zwracam uwagę na tablicę na ul. Jasnej, która przez całe powstanie była w centrum strefy powstańczej a jednak jest info o spaleniu Polaków (prawda czy fałsz?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a.korbaczewski słuchać hadko" , Pasta na Zielnej to teraz Nissenbaumy ; Bank Polski na Bielańskiej/ którego ruinę nawet komuniści nie ruszyli, idzie na burdel , o Ceglanej obecnie Pereca to Sam Wiesz. Widzę że, troszkę jesteś w temacie!
o spaleniu żywcem , to poczytaj o zgr. płk Ziemskiego /Stare miasto/.
I jeszcze jedno , ul Jasna to może był Twoim Centrum Powstania, ale napewno nie moim. Moim, tak mnie nauczono, to Bank Polski - Senatorska- św Antoni- kamienica -Ogród -Giełda -Królewska.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie