Skocz do zawartości

Motocykle - II RP


Rekomendowane odpowiedzi

...natomiast solo widze na zdjeciach raczej moto francuskie - guzik na tym zdjeciu widac, ale moze sie powpatruj. Po mojemu moze to byc - ani wszechobecny w relacjach Terrot, ani żyleta", a z pewnoscia zaden z G-R - tylko Peugeot P107 (350 ccm). Ale motocykle slabo rozrózniam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 423
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Powpatrywałem się,popowiększałem,no i nic mądrego nie wymyśliłem.Oprucz tego że to chyba jednak Terrot,ma on(co słabo widać ale widać),klamki"od środka kierownicy a znane mi zdjęcia i rysunki Peugotów z roczników 1937/1940 mają klamki odwrotne,z końca kierownicy.Ale to tylko chyba,francuzi mieli wtedy tyle modeli i roczników-że smutek ogarnia.
pozdrawiam
kruszyna
Ps.Może jakieś inne zdjęcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu marnota, bo z drugiego planu i silne powiekszenie, ale ta sama formacja - dragoni od Maczka. Tez, jak poprzednio, wydaje mi sie, ze Peugeot.. (aha, mam zdjecie Peugeota z klamkami" od srodka na zewnatrz, tyle że nie polskie")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie chyba zgadzam z Jonca. Mam kilka troche lepszych fotek i solowki na moj gust Peugoty 107 - ale wiedza moja n/t marna wiec wygrzebie i wrzuce - i moze mnie skorygujecie. Z koszem to Indiany oczywiscie, to zreszta bylo typowe wyposazenie calej kawalerii zmotoryzowanej we Francji. Mam jeszcze jedna fotke na ktorej widac chyba G/R ale raczej nie Brygada Maczka i niekoniecznie nalezacy do WP wogole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to ciekawskie. Wybaczcie ze nie bardzo to widze - mozliwe ze dlatego ze wzialem przeciwkatarowe leki:). Mozecie mnie skierowac na odpowiednia literature???? Lub jezeli macie wrzucic tu czy na priva szkic sposobu dzialania?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gebchardt-popatrz tutaj:
http://www.motorarchive.com/
są tam ładne zbliżenia może zobaczysz coś bliżej.Nie mam obecnie czasu szukać czegoś więcej.Przepraszam.
Boruta-popatrz na zdjęcia w tym wątku,praktycznie są odpowiedzi na twoje pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, juz zdaje sie wiem. Dzieki, zawsze przyjemnie sie czegos nowego nauiczyc!

Boruta - kbk zakladany na odwrot tzn przez prawe ramie. Czemu to nie wiem. Mozed to mialko cos wspolnego z technika wsiadania na 'srodek transportu'? Podrzuce fotke w poniedzialek jak pamiec nie zawiedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie