Skocz do zawartości

Nieśmiertelniki-rejestr


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jako pierwszy podam swoje:
1. 1.Komp. J.R. 544 nr żołnierza 45,jest też lit. A
miejsce znalezienia: Gdańsk Owczarnia,były też kości
chyba goleni,stalowa klamra trochę guzików resztki
materiału,naboje do Mauzera i Mosina,z uwagi na kości
nie rozkopywałem dalej.
2. 7./J.R. 70 nr żołnierza 196-aluminium przełamany(ta
część od poszkodowanego),pare naboi od Mauzera i Lebela
kilkanaście guzików w tym jeden z liczą 10",kości nie
było(chyba),znaleziony Gdańsk Dolina Radości przy
transzei. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
mam pytanko czy czy zdarzało się że oficerowie sprawiali sobie blaszki ze srebra lub innego błyszczącego matalu

i czy to prawda że niski numer ieśmiertelnika,żołnierza" wskazuje że właściciel był oficerem???


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

------
nie mogłem wysłać mailem więc fotki zamieściłem na forum
------

Mamy XXI wiek i nie można wysłać emaila?, zabagniłeś" tylko wątek.

To jest właśnie najlepszy przykład jakie informacje będą nam przesyłać ludzie. Informacje całkowicie nieprzydatne.
Aby dział spełnił swoją funkcję a nie był kolejną galerią, to do każdego przedmiotu musi byc podany dokładny opis lokalizacji przedmiotu. Do tego ideałem byłby precyzyjny opis ułożenia, głębokości na jakiej został znaleziony, rodzaju ziemi, im więcej informacji tym lepiej.
Musimy dojść do jakiegoś logicznego podziału na kategorie. Później już tylko będą narzekania więc zróbmy to razem aby było jak trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Tutaj troszke sie z toba nie zgadzam Bocian. Moim zdaniem podawanie dokladnie miejsca moze pociagnac za soba skutki oplakane. Hieny beda jechac i sprawdzac czy aby nic nie zostalo. Moim zdaniem powinien byc tylko emil zdjatko i rejon czyli las obok miejscowosci Pipidowa wielka". To jest moje osobiste zdanie tym bardziej ze niektorzy ludzie po znalezieniu kosci nie kopia dalej.

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za zaśmiecenie forum:)))))

nie działała mi wczoraj poczta więć nie mogłem wysłać maila,jest XXI wiek i poczta nie działa:))))

wszystkie blaszki są znalezione w lesie na górkach wschodnich w Gdańsku,w piachu na głębokości do 20cm.
wszystkie były luzem i bez innych przedmiotów.
teraz mogę podesłać zdjęcia tych blaszek w większej rozdzielczości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Obaj macie rację.
Im więcej informacji tym lepiej.

Z tym ,że informacje szczegółowe jak pisałem wcześniej
nie powinny być ogólnodostępne z wiadomych powodów.

Jest to kolejny problem do rozwiązania,
gdzie te informacje gromadzić oraz kiedy i komu udostępniać.

Ale moim zdaniem w rejestrze obok informacji
z nieśmiertelnika i ew. innych przedmiotach razem znalezionych tylko przybliżona lokalizacja
typu:las obok miejscowości ........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Wiadomo ze po dokladne info bedzie wiadomo do kogo sie zwrocic. Moim zdaniem podawanie dokladnie czyli okop 20m na pln od linii wysokiego napiecia obok wilkiego bucka nie sa potrzebne i pozytek z tego mialyby tylko hieny.
Ogolnie jest to moim zdaniem bardzo szczytna idea i moze pomo komus kto szuka swojej rodziny (jesli jeszcze tacy zyja:( )

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do SP17 [yrekm, Gdańsk]

1. 1.Komp. J.R. 544 nr żołnierza 45,jest też lit. A. Miejsce znalezienia: Gdańsk Owczarnia

2. 7./J.R. 70 nr żołnierza 196-aluminium było(chyba),znaleziony Gdańsk Dolina Radości

1. 544. Pułk Grenadierów (dawny Pułk Piechoty)
ze składu 389. Dywizji Piechoty
Czyżby oznaczenie I.R. (J.R.) oznaczało że żołnierz ten służył w pułku jeszcze zanim zmieniono nomenklature (~1943)???
389. Dywizja walczyła w okolicy Owczarni (Schaeferei), wiec wszystko jest na miejscu.

2. 70. Pułk Grenadierów ze składu (w tym okresie) 73. Dywizji Piechoty, sąsiadującej z 389. (na jej prawym skrzydle). Walczyła w Lasach Oliwskich, w tym k/ Doliny Radości (Freudental), wiec znowu sie zgadza :) 73. ID zniszczyła ok. 25 czołgów radzieckich na tym odcinku.

PS> To moje pierwsze próby w tej materii, więc proszę o uwagi krytyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam blaszki z wyspy sowieszewskiek stamm.kp.pi.ers.btl.32"
(cynkowa)-mam pytanie do jakiej jednost.(dywizji) nalerzałten żołnież. Mam terz blaszkę fl.ers.btl.XII" (cynkowa) czy jest to blaszka lotnika czy zwykłego flaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOP !!!

Te informacje prześlijcie na podany adres e-mail.
W tym wątku dyskutujemy nad funkcjonalnością nowego działu.
Zastanawiałem się sporo i Vonadamski ma rację, dokładne podawanie namiarów może spowodować naloty hien. W takim przypadku musi zostać podany adres e-mail osoby która to podała taka informację. Nawet jeżeli nastąpi sytuacja że ten adres e-mail nie bedzie juz aktualny to zawsze osoba poszukująca będzie już miała jakiś punkt zaczepienia i chociażby poprzez apel na forum odnajdzie osobę która podała te informacje. Całkowicie chybionym jest moim zdaniem pomysł zbierania danych znalazcy i późniejszego podawania go osobom które mają do tego prawo.
1. Podlegamy już ustawie o przechowywaniu i administracji danymi osobowymi i ich ochronie.
2. Trzeba by było zgodnie z prawem powołać tysiąc komisji które weryfikowały by czy dana osoba jest rodziną poszukiwanego czy też nie.
3. Powielimy funkcje statutowo w tym celu utworzonych fundacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl z ostatniej chwili!
Docelowo zamiast przesyłania tych danych poprzez e-mail, stworzę formularz z wymaganymi polami i możliwością dodania zdjęcia lub rysunku. Dzięki temu zachowamy jednolity wzór zgłoszenia co pozwoli na sprawniejsze wyszukiwanie a i osoba opiekująca się tym działem będzie mogła czasami się przespać :)
Oczekuję pomysłów co w takim formularzu ma się znaleźć, jakie pola, i jakie obowiązkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech to będzie kolejny dział forum
będzie bardzo przyjemnie i czytelnie
i do każdej blaszki będzie się można wypowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Do ms: Bedzie ogolny rozgardiasz, bez systematyki, z rosnacymi sporami o pochodzenie blaszki, miejsca jej odszukania, etc." Chodzi koledze pewnie o to, że będą się mieszały nieśmiertelniki z wyjaśnionymi ozaczeniami i skrótami razem z tymi, o których osoby zamieszczające post chcą się czegoś dowiedzieć? Otóż nie powinno być zamieszania pod warunkiem, że Bocian wrzuci" do działu identyfikacja, też coś na temat nieśmiertelników, powiedzmy do wyjaśnienia". Po wyjaśnieniu oznaczeń z blaszki osoba zajmująca się działem przenosi taki post do, nazwijmy go podstawowego", w końcu może taki zabieg robić np. raz w tygodniu. To nie powinno zanadto skomplikować sprawy. Według mnie właśnie pomysł Bociana jest dobry i mi się podoba w takiej postaci.
No, ale to tylko moje zdanie.
Pozostaję z poważaniem i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pochwalę się niczym nowym.
zdarzyło mi sie trafić na szczątki żołnierza wehrmachtu
i ieprzełamany" nieśmiertelnik (cynkowy w kawałkach),
ale czytelny.
po wysłaniu listu z danymi z blaszki do niemiec na adres odpowiedniej instytucji z prośbą o odpowiedź -w razie gdyby byli zainteresowani wskazaniem miejsca spoczynku szczątek właściciela, odpowiedzi się nie doczekałem.
Naturalnie więc na tym zakończyłem sprawę.

reasumując jestem za. jeśli ktoś będzie szukał swoich bliskich to znajdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Takie lekkie odgrzanie" tematu... :)Panowie ,pomyślmy ,porozmawiajmy i może Bocian zrobi taki dział forum - galerię ,o której jest mowa w tym wątku.
Osobiście uważam ,że by się coś takiego przydało... Fotka blaszki ,miejsce znalezienia i rozszyfrowanie skrótów na nieśmiertelniku. Każdy wysłał by fotki blaszek ,które wykopał ,a nie kupił na jakiejś giełdzie... Byłoby interesująco...

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj.temat trochę stary ale jary.........

mineło już trochę czasu może w końcu znajdzie się odpowiednia osoba do sprostania temu zadaniu........


jest to bardzo ciekawa propozycja gdyż powstał by jedyny w kraju katalog on-line blaszek......


Bocian do dzieła:))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie