Skocz do zawartości

Nieśmiertelniki-rejestr


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję załóżenie na stronie Odkrywcy rejestru nieśmiertelników znalezionych podczas wykopków.
Być może pozwoliłoby to odnaleźć miejsca pochówku wielu zaginionych podczas wojny żołnierzy różnych narodowości.
Sam jestem w takiej sytuacji szukam miejsca pochówku brata mojej babci ułana 12płk. Stanisława Mierzwy który zaginął podczas kampanii wrześniowej.
Ponieważ dotychczasowe poszukiwania nie dały rezultatu może tą drogą uda się go odnaleźć.
Wiem że w podobnej sytuacji jest wiele osób.
Pozdrawiam i proszę o opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jestem również za pomysłem prowadzenia ewidencj nieśmiertelników sam szukam miejsca śmierci mojego pradziadka który zaginoł w czasie wojny polsko-sovieckiej w roku 1920.
MORENA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła myśl, można by już zacząć wysyłać fotki do osoby, która była by odpowiedzialna za ten dział, a przy zebraniu większej ich ilości go otworzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ikt": ja na Kępie Oksywskiej znalazłem francuską manierkę - też jestem ciekaw, jak tam się znalazła, chociaż wytłumaczenie tego jest znacznie łatwiejsze niż pojawienie się" tam francuskiego nieśmiertelnika.
Czesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobry pomysł ale sam rejestr uzupełniłbym rowniez
jesli nie dokladnym miejscem to chociaz nazwa miejscowosci
tudziez dzielnicy miasta ze znaleziskiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego proponowałbym dodać gdzieś małą listę ze skrótami najczęściej spotykanymi no i oczywiście ich wytłumaczeniem (chodzi mi o blachy niemieckie).
Jakby co to dysponuję danymi o około 40 skrótach. To mogłoby pozwolić na uniknięcie setnego pytania (...) co oznacza skrót na nieśmiertelniku?"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że pomysł chwycił.
Teraz trzeba kogoś kto by się podjął przygotowania takiego
rejestru i późniejszych aktualizacji.
Zgłosiłem ten pomysł bo uważam że warto dokumentować
różne znaleziska a przy okazji może uda się komuś pomóc
w odnalezieniu swoich bliskich.
Myślę że rejestr powinen zawierać dane o wszystkich
laszkach" tych niemieckich ,francuskich i innych również.
Oczywiście z opisem miejsca znalezienia lub kontaktem do osoby która ją znalazła.
Mam nadzieję że dzięki temu zmieni się podejście niktórych
poszukiwaczy" do tego typu znalezisk ,bo oprócz różnych
militariów które tam znajdują to także grób żołnierza
który zasługuje na prawdziwy pochówek.
Pozdrawiam .
PS. A co redakcja ODKRYWCY" o tym sądzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu znalazlem w okolicy Suwalk w okopie rosyjska papierosnice z wyrytym napisem w jezyku rosyjskim w wolnym tlumaczeniu NA PAMIATKE OD WOJENNEGO PRZYJACJELA KOTOW M.B 1943 06 01 .Interesuje mnie czy jest mozliwosc poznania gdzie walczyl wjakiej byl formacji ogolnie dalsze jego losy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie , ze pewnie umrze. Redakcja nie kwapi sie z odpowiedzia..., ale moze P.T. Bocian podtrzyma swoja obietnice i bedziemy mieli oddzielny dzial niesmiertelnikowy?
Jako ze niesmiertelniki nie umieraja wiec rejestr powinien zyc wiecznie (dopoki serwer nie padnie)...
A tak ogolnie popieram inicjatywe.

Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu znalezienia nieśmiertelnika często znajdują się szczątki, prawdopodobnie jego właściciela.Czy podawanie miejsca nie będzie prowokowało do jego ponownego rozgrzebywania? Jeśli chodzi o fotki to opieram. Dołożyłbym do tego przedmioty znalezione w danym miejscu.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie