Skocz do zawartości

Polskie oddziały narciarskie


Schrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Krzysztof super ... a mogłbys przesłac meilem lub zamiescic lebszy skan pasa do wz.29 bo jakos nie moge zczaić idei zakładnia tego.


czy jezeli masz noszak narciarski do rkm to nie masz czasem i rysunku/zdjecia noszaka kawaleryjskiego do rkm ???


Schrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja znalazłem jedno zdjęcie.
Na zdjęciu podhalańczycy, w których przed wojną służył mój dziadek.
Z tyłu widnieje podpis: Kompania 3 szkolna w górach na manewrach po 3 dniowej jeździe na odpoczynku w m. Wisla"

Na zdjęciu widać, że żołnierze są w specjalnych kombinezonach (bluzy z kapturami + spodnie), mają także czapki zimowe. Conajmniej jeden z żołnierzy ma zwykły" mundur z wpuszczoną bluzą mundurową w spodnie.

pozdrawiam
d007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dodam jeszcze, że od października 1921 regularnie co roku przeprowadzano Oficerskie Kursy Narciarskie. Wtedy też zakupiono większą ilość nart do tego celu. W CAW widziałem dokument z DOGen. Kraków polecający zakupienie nart do tego właśnie celu.
Nie wiem czy te zdjęcie, które załączył Gebhardt pochodzą z dziennika rozkazów M.S.Wojsk., ale chyba podobne były w dodatku tajnym do tego dziennika z 1939 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zapraszam do wrzucania wszystkiech zdjęć i informacji o kamuflażu i sprzęcie zimowym w Wojsku Polskim. Trochę już jest, ale chciał bym jednak temat rozszerzyć. Także proszę o wszystkie tego typu zdjęcia i informacje. Nie tylko te które dotyczą narciarzy.

Szkoła Podchorążych Rezerwy Artylerii z Włodzimierza Wołyńskiego. Ciekawe czy to zwykłe prześcieradła, cz coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie