Skocz do zawartości

Rybnik 1939


saper1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 339
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam.Dłógo mnie nie było i widze że są małe postępy co do odbudowy schronu.Idzie zima i mam nadzieje ze w pszyszłym roku uda sie zacząć prace przy bunksze.
Mam pytanie do kolegów zajmujących sie rozmowami nad stwożeniem oddziału terenowego do PF w Rybniku.Czy są jakieś nadzieje że ten oddział powstanie w Rybniku?
I jeszcze jedno czy ten szlaban w lesie na drodze do Rud to jest to po prawej srtonie przed przejazdem kolejowym??
Pozdrawiam Marcin
PS.Woytas pisałem do Ciebie na gg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PF w Rybniku to jest troje ludzi. Dwóch wypełniło deklaracje i za kilka dni będą członkami, zresztą saper rozmawiałeś ze mną o tym, ramzes i jego znajomy. Ja jestem w PF od trzech tygodni. Jeżeli wywalczymy jakiś obiekt w Rybniku lub okolicy to oddział powstanie. Można zrobić oddział Rybnik – Pszczyna, tam też są obiekty i chętni ludzie do działania. My nie będziemy im tam remontowali schronów, tylko możemy stworzyć jedna grupę. Ale to są jeszcze plany.....
A teraz zagadka, obiekt z Rybnika, gdzie stoi?
AWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woytas napisal:
[...] Czy ktorys z kolegow ma moze ksiazke adresowa albo telefoniczna przedwojenna i wojenna? Skan xero ?

Mam Ksiege Adresowa Polski na 1930 rok, porobie zdjecia (skanera nie mam) wszystkiego, co dotyczy Rybnika i wkleje tu. Jesli sie uda przy sztucznym swietle, to dzis wieczorem, jesli nie, poprosze o troche cierpliwosci, czyli bedziecie musieli zaczekac do weekendu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas, foto z Wawoka niesamowite, jak je zdobyłeś? Powiedz mi czy ślady ostrzału na murze z cegły za sanepidem, za tą drogą która prowadzi do toru rowerowego i „kostnicy” to ślady wrześniowe czy z czasów „wyzwolenia”?
AWo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niewiem- zawsze mnie te slady intrygowaly-po drugiej stronie ulicy byly okopy. Niewiem czy jeszcze sa.
Dzisiaj jak szedlem na cmetarz- wzdluz kotucza od ronda to po prawej stronie drogi juz za szpitalem widzialem tak jakby okopy- wiesz moze cos?
A fotka jest z pewnej ksiazki- chcialbym widziec inne z Rybnika 1939...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz jestesmy w temacie umocniec w Rybniku. Orientujecie sie co znajduje sie w lesie (po prawej stronie) jadac od ronda lewina w kierunku Raciborza?
Slyszalem ze sam tam jakies dziwne dziury" w ziemi (betonowe). Tamtomieszkancy mowili rowniez ze w tym miejscu stal front podczas wojny (chociaz nie widzialem wyraznych okopow).

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam goscia z Wilczej, popytam o przejscie - ja gdzies to wyczytałem w necie,
co do lasu,( uwaga kolegi sti_22 ) to fakt jest troszke dziwny, ale go nie badałem, trzeba połazic.......zreszta woytas powinien to wiedzieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy

Zbieram bunkry na razie mam dwa /prezenty od kolegów/ - wychodzę z założenia że bunkier w domu zawsze się przyda, lub jak mawiają: Lepiej mieć bunkier niż nie mieć. Jeżeli znacie miejsce gdzie są jakieś niepotrzebne /w granicach możliwości transportu/ to proszę o kontakt. Podobają mi się te pomiędzy Bierawą z drogi na Koźle bo mają bardzo ładny fason - lecz właściwe tym bunkrom urzędy nie chcą się ich pozbyć.
Pozdrawiam Dyzio

Ps: nie udało mi się wkleić zdjęcia. spróbuję później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio co Ty piszesz? Bunkry to są podziemne silosy, a przy drodze i w samym K.Koźlu są jedno osobowe straznice lub wieżyczki strelniczo-obserwacyjne zwane z niemiecka kochbunkier.Wiem gdzie jest składowisko kochbunkrów....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie