Skocz do zawartości

Ostatni uboot dziś w TV!


Rumburak

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z telewizji opisywał jak to jest. Jeśli program, puszczony w normalnej porze ma średnią oglądalność, a trzeba puścić coś ważniejszego (np. debatę itp. pierdoły), to się go daje po 23. I wtedy ma jeszcze mniejszą oglądalność, co pozwala swobodnie go zdjąć z anteny.
Pozdrawiam TV maniaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

I jak wam się podobał film? Ja niestety zawiodłem się. I nie chodzi mi o to, że Uboot nie był ubootem, a brytyjski niszczyciel niszczycielem z II wojny, nie o to chodzi. Bardziej bolało mnie to, że w filmie wcale nie było napięcia. Nie było wiadomo dlaczego okręt się nie zanurza, skoro w okolicy jest niszczyciel brytyjski, nie było emocji nawet w bombardowaniu bombami głębinowymi. O niebo lepszy jest w tym wypadku słynny film Das Boot, tam jest napięcie! Nawet w nowym filmie K 19 z H. Fordem jest trochę emocji, a we wczorajszym Ostatnim Uboocie nic...

Prawdziwa historia okrętu U 234 była o niebo ciekawsza. Raczej było tak, ze kapitan Fehler - dowodzący okrętem sie załamał, bo był słaby psychicznie i dlatego okręt nie dopłynął do Japonii. I wcale w filmie nie była poruszona sprawa tego, co potem stało się z uranem jak Amerykanie przejęli okręt.
POZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cienizna pod każdym względem , kiepskie rekwizyty , bezpłciowa gra aktorów , 0 napięcia , parę klas niżej od polskiego filmu Orzeł" o das Boot" już nie wspominając
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uran ten i tak dotarł do Japoni, tylko w postaci trzeciej bomby atomowej. Pierwornie Amerykanie zakładali budowę dwóch bomb. Pierwsza próbna, druga miała pokazać światu jaką amerykanie są potegą. Zdobycie niemieckiego Uranu (nie tylko z pokazanego Ubota), pozwoliło USA na większy szoł przed światem na wyspach Japońskich i upajający sukces amerykańskiej myśli technicznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest to że U-Boota zagrał nasz Wilk", chyba tylko dlatego że jednostki typu Foxtrot idą w prostej linii od ostatnich typów U-Bootów. Zdęcia portowe kręcono na Helu. W paru ujęciach zagrała Błyskawica" (oczywiście w porcie), a bomby głębinowe rzucały helskie ścigacze ZOP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym musi byc no na koncy dziekowali poslkiej i niemieckiej marynarce. Nie znam sie dobrze na marynarce ale jaki ty miał on grac?? Bo jesli typ XXII (chyba dobrze napisałem) to powinien byc niewykrywalny dla radarow??? Poprawcie mnie jesli sie myle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi jednak o Typ XXI (http://uboat.net/types/xxi.htm ).
Część okrętów wydobyto po samozatopieniu w z ros. strefy
jak np. U-3027 ( http://uboat.net/boats/u2527.htm ), a część została przekazana ZSRR w ramach podziału np. U-3515
( http://uboat.net/boats/u3515.htm ). Poza tym na typach XXI montowano radary FuMO 65. Z urządzeń antyradarowych typ ten posiadał prawdopodobnie detektor radaru FuG 350a Naxos Ia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie