Skocz do zawartości

Vickers E


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 388
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Bardziej niż o odcyfrowanie chodziło mi o odniesienie do realiów historycznych, bo to jest zastanawiające, jeśli wykluczyć, że dość szczegółowy opis jest kompletną bzdurą (choć to całkiem możliwe, nie takie tutaj widzieliśmy). Ale może ktoś ma jakąś koncepcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wygląda mi na:
Gefangenen genommen Polnisches
Panzerregiment
TRZESN bei (?)Lotz(?)
1?5 km vor Warschau"

Wg Viamichelin w Polsce są 3 miejscowości o nazwie 'Trześń' - wszystkie w podkarpackim. Teraz kombinujcie już sami:)

Pozdr.,
MJU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej koncepcji zgadza się odległość (mniej wiecej) i hipotetyczna Lotz. Ale nie zgadza się TRZESN (tak jest napisane wyraźnie, a nie Tuszyn) oraz brak Vickersów okolicach Tuszyn/Łódź (wspomniany 2 bat czołgów lekkich miał 7tp).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że 2 bat czolgów lekkich mial na stanie 7tp.
Ale czy jestes w stanie zagwarantowac że tylko?
Trześń pod Kolbuszową pasuje bo zatrzymało się tam 9 Vickersów z 10BK z braku paliwa 3 ruszyły dalej i to by się zgadzało bo na niektorych zdjeciach widać 6 czołgów Vickers w lesie.
Ale Trześń nie lezy pod łodzia a i od Warszawy jest 270 -290 km w zależności od trasy wg mamy google a nie 165.
Poza tym wg mnie wyraźniej jest napisane Lotz niż Trzesn. Mam wątpliwosci do 2 litery.
Nie upieram się że to Tuszyn. Po prostu to jedyna miejscowość jaką udało mi sie znaleźć blisko Łodzi i Warszawy z grubsza odpowiadająca pisowni.
Istnieje też inne wytłumaczenie. Zdjęcia były wywoływane i opisywane z pewnością po pewnym czasie i tu mogła nastąpić pomyłka.
Czy istnial jakis oddział niemiecki, który walczyła zarówno pod Łodzia jak i Kolbuszową lub Tomaszowem Lubelskim?
P.S. Pytanei do moderatorów: Dlaczego moje posty sa dodawane z jednodniowym opóźnieniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie