Skocz do zawartości

krzyże


Gość neo_67

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z bardziej doświadczonych Kolegów,może mi doradzić coś mądrego na temat : co można zrobić z krzyżami nagrobnymi z kwatery żołnierskiej (żołnierze niemieccy),pochodzącymi z całkowicie zlikwidowanego cmentarza ?
Ewentualne informacje proszę najchętniej kierować na e-mail
neo_67@o2.pl
Dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat we Wrocławiu w jednym z parków pod drzewami są płyty nagrobne - przed 1945 rokiem był to cmentarz - nasze władze nie zrobiły z tym nic no może poza nowym placem zabaw dla dzieci (to sarkazm) tak poważnie to w naszym kraju stare cmentarze to wielki nierozwiązany problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dziękuję za reakcję.Odpowiadam na zadane pytanie: cmentarz nie został zaorany,stało się z nim dokładnie to samo o czym napisał poprzedni Kolega.Dalej oczekuję na mądre podpowiedzi,co można uczynić z tymi krzyżami.Moim zamiarem nie jest budowanie na tej podstawie jakiejś sensacji,lecz znalezienie dla nich odpowiedniego miejsca.To co spotkało ten nieistniejący już cmentarz ze strony władz miasta ,to zwyczajnie wandalizm i profanacja.Udało mi się wydobyć te krzyże i uratować przed zniszczeniem,lecz z całą pewnością powinny znaleźć się w bardziej godnym miejscu niż mój garaż.
Pozdrawiam i oczekuję kontynuacji tego tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem,władze miasta dopuściły się zwyczajnego aktu profanacji i wandalizmu.Z całą pewnością nie można się spodziewać po nich jakiegokolwiek pozytywnego podejścia do tej sprawy,dlatego o podpowiedź zwracam się do Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie