Skocz do zawartości

Czechosłowackie działa ppanc w niemieckich rękach.


Zbrozlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu poszukuję w internecie informacji i zdjęć działek 37mm i 47mm czeskiej produkcji (Praga?). Niestety nic ciekawego do tej pory nie znalazłem. Czy używane przez Niemców w Panzerjagerach działo 4,7cm było wcześniej uzywane jako zwykłe działko ppanc w armii czechosłowackiej? Tzn. chodzi mi o to, czy było to zwykłe działo na kołach i z tarczą, czy tez było tylko i wyłacznie w postaci montowanego uzbrojenia na podwoziu Pz. I ? Znalazłem tylko 2 zdjęcia z żołnierzami Wehrmachtu używającymi czeskiego działka, ale wydaje mi się, że jest to działko 37mm. Podobno działka 47mm były na wyposażeniu niemieckich oddziałów broniących w 1942 r. Dieppe. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje i materiały ikonograficzne lub linki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z Pzj I było na podwoziu kołowym, poza tym Niemcy używali całą masę 47 mm fortecznych, więcej w książce Ceskoslovensky pevnostni 4 cm kanon vz. 35 a jeho osudy", V. Kupka (red.), Dvur Kralove nad Labem 2003.

Acha, armata to Skoda Pilzno, nie Praga !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie