Skocz do zawartości

TKS 20mm


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
To dopiero drugie takie zdjęcie (przynajmniej na tym forum). Na obu zdjeciach tankietki nie mają (raczej) żadnych oznaczeń.
Ciekawe w jakim charakterze były używane?
Pozostawienie działka zdaje się potwierdzać wymienność polskiej i niemieckiej amunicji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano.. Strzał w dychę. Kiedyś trafiało się tam tego dużo, również całe. Ech... wspomnienia... Konkretnie las Zahucie przed Zielonym. Pamiętam jeszcze walającą się długo skrzynkę prawdopodobnie po tych nabojach, wreszcie pewnie ktoś ją podniósł. Ale to było z dziesięc lat temu.
pozdr. Grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wątpię ze trafiały sie całe w tamtym rejonie w czasie walk o tomaszów miał swój sztab gen. Piskor ze swoją świtą;-)więc pewnie mieli jakis malutki składzik w odwodzie;-) sam też mam jeden wystrzelony pocisk i mocno zniszczona łuskę ..ciekawi mnie tylko czemu właśnie w tamtym były wystrzelone..dokładnie niewiem ale walki szły głównie nawyskości szarowola-rogóźno-pasieki-łosiniec. zielone było jakby troche z tyłu .. chyba ze ostrzeliwano samoloty.. ale co tam! nie jestem fachowcem w tym temacie .. być może historia była inna;-) a ty grec jesteś może z tomaszowa lub okolic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przesadziłem tym strzałem w dychę". Chodziło Ci pewnie o nocne natarcie z okolic Pasiek na koszary w Tomaszowie z użyciem TKS z NKM. Podobno TKS-y zniszczyły z NKMów kilka wozów niemieckich, lecz nie trafiłem tam na żaden ślad.W Zahuciu musiało rozbrajac się jakieś zgrupowanie pancerne bo poza TKS były ślady 7TP.
Pozdr. Grzegorz
ps. Pochodzę z Tomaszowa, mieszkam w Krakowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe grec a co trafiło ci się do 7 tp? ja odnośnie natarcia WBPM to ja niemialem na myśli zadnego konkretnego w końcu było prowadzone z kilku miejsc ostatnio słyszałem historię że w jednym z rozbitych juz na terenie miasta TKSów z NKM znajdował się Iperyd w zasadzie jestem tu od niedawna i od niedawna interseuje mnie bitwa pod tomaszowem dlatego sprawdzam wszystkie wątki na odkrywcy z tym związane;-)!
ps. jeśli byś mógł odezwij się na maila bo mam kilka pytań na temat twoich znalezisk pod tomaszowem;-) ! aphextwin@o2.pl z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie