Skocz do zawartości

Polskie nieśmiertelniki pre 1939 - ktos miał szczescie????


bartekl23

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam,

Miałem szczęście ale tylko dotykać:))

...Znaki tożsamości oficerów lekarzy i służby zdrowia zaopatrywano ponadto w znak krzyża przyjęty przez konwencję międzynarodową." (Mjr mgr Eugeniusz Piwowarski ZNAKI TOŻSAMOŚCI SIŁ ZBROJNYCH II RZECZYPOSPOLITEJ)
Miałem w ręku taką blaszkę. Krzyż umieszczony był na górnej połówce między dwoma otworami.

Pozdr, M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w Helu 1 cały nieśmiertelnik zachował sie w złym stanie odczytałem na nim tylko RKU Toruń wypisany był bardzo delikatnie cienkim rysikiem.I połowę niesmiertelnika z opisem widocznym na zdjeciu.Wyrazne bicia nr 18 ,powiat wygrawerowany cienkim rysikiem,nazwa powiatu wybita wyraznie JĘDRZEJÓW,NOWAK JÓZEF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kolegi otrzymałem nieśmiertelnik jego dziadka, było na nim ledwo widoczne wydrapane imię i nazwisko, niestety podczas czyszczenia stało się zupełnie niewidoczne(jak sobie o tym pomyślę to aż serce boli - mogłem tego nie ruszać), służył on min. na Westerplatte, w marcu 39 roku przeniesiony do Warszawy (i tam po wybuchu wojny ranny)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Stary wątek ale co tam ,pochwalę się. :)

W jednym miejscu trzy blaszki i pięć połówek , kolega miał farta i pod starym dębem 18 blaszek całych. oprócz tego wyszedł orzełek , pagon podchorążego , monety , krzyzyk ,itp drobiazgi osobiste.

Dla jasności - znaleźliśmy punkt opatrunkowy opisany w jednej z ksiązek - niech nawet nikt nie myśli że kopaliśmy mogiły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie