Skocz do zawartości

Wrzesień '39 okolice Walewic


duff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Czy wie ktoś z szanownych 4umowiczów jakie czołgi, działa samobieżne były używane przez Niemców w Bitwie nad Bzurą w okolicach: Soboty, Walewic, Bielaw? Czy wogóle jakiś sprzęt tego typu tam był używany przez Niemców?
Z góry dzięki!
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walewice- Sobota - 17 pułk ułanów. 7 pułk strzelców konnych w walkach o Wolę Zbrożkową.Mam mapkę z walk o Walewice-ale to proszę na priva.Ważniejsze bitwy z udziałem wz.29 i TKS odbyły się raczej w okolicach NW.Mistrzewic a konkretnie Folwarku Mistrzewice, Juliopola i Białej Góry-prawdopodobnie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wspomnienia Heinza Guderiana.Bardzo mało u niego jest na ten temat,praktycznie nic.Omija szczególnie Bitwę nad Bzurą.I wcale się nie dziwię...dostał tam po kulasach"
Natomiast znajduje się tu taki tekst....Potem rozmowa przeszła na sprawy techniczne.Fuhrer chciał wiedzieć,co w naszych czołgach okazało się dobre a co wymaga ulepszenia.
Wskazałem na konieczność przyspieszonego dostarczania na front czołgów typu Panzer III i Panzer IV oraz zwiększenia ich produkcji"-cytat pochodzi z książki Wspomnienia Żołnierza"-Heinz Guderian.Można wnioskować z tego że w powszechnym użyciu były Panzer I , II oraz Pzkpfw (38)t.
Panzer III i IV to raczej była rzadkość.I tu trzeba szukać...oczywiście biorąć pod uwagę także i to czy były w ogóle użyte pod Walewicami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie