Skocz do zawartości

Lotnisko Dęblin


vonadamski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Interesuja mnie wszystkie dane na temat Dęblińskiego lotniska za wladania niemieckiego. Skany zdjęć, jednostki tu stacjonujące, sprzęt na wyposarzeniu itd. Interesuja mnie rowniez dane na temat obozu zydowskiego ktory to obslugiwal powyzsze lotnisko.
Interesuje mnie takze lotnisko polowe Podlodów i inne w okolicy.
Dziekuje za wszelkie informacje.

Z poważaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dęblin to miejscowość w której na każdym kroku spotykamy się z historią .W temacie samego lotniska, nalezy również zawrzeć dość istotną role wykorzystania całego wezła lotniskowego, w skład ktorego wchodziły również lotniska polowe Gołąb , Góra Puławska , Zajezierze, Ułęż oraz Podlodow. Temat wykorzystania wszystkich tych lotnisk jest dość obszerny i nie zbadany do końca . Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie samego lotniska Dęblin w okresie II WW, w samym Dęblinie żyją jeszcze ludzie którzy byli zatrudnieni na lotnisku przez Niemców. Z ciekawostek w 1941 na lotnisku stacjonowała jednostka niemieckich spadochroniarzy , kiklku znich zgineło w katastrofi lotniczej i zostali pochowani w Dęblinie na jednym z niemieckich cmentarzy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie