Skocz do zawartości

Polski Fiat 508 Łazik - fotki


Rekomendowane odpowiedzi

Atyl - czy mozesz sprecyzowac czemu uwazasz ze sie na zdjeciu 'wyrwal'? Ale nawet jezeli to mozliwosci zalezaly od funkcji. Jezeli byl na przyklad kieorwca lub pocztowym wyzszej rangi oficera to spore.......

W wielu panstwach prawo jazdy wojskowe i cywilne to dwie rozne rzeczy. W Polsce gzi mi sie ze bylo tak samo ale tylko gzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

wyrwał", bo za kierownicą siedzi babcia- nie ma to jak podryw na ładną brykę :)
Nic mi nie wiadomo,żeby służył jako kierowca, był kapralem nadterminowym ze specjalnością ckm, zbrojmistrzem i warsztatowcem, a w cywilu ślusarzem.
Właśnie to mnie ciekawi, ile było takich wozów w batalionie, i np nie będąc etatowym kierowcą, jakie miał możliwości wyjazdu na miasto. Teren ewidentnie podmiejski, mundur wyjściowy, więc to nie przejażdżka po remoncie po terenie koszar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Większość zdjęć jest z epoki" ale gdyby ktoś był zainteresowany to kilka ujęć z ubiegłego tygodnia wrzucam do tego wątku. A propos - znaczek jest oczywiście nieoryginalny, ale czy Łaziki zawsze miały znaczki, a jeśli tak to czy chromowane czy malowane? P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo parę rzeczy mi nie pasuje na polskie, nawet na tych wykadrowanych zdjęciach. Mam nadzieję, że się mylę i że udało Ci się odgrzebać naszego łazika, a nie Fiata Balilla z elementami od PF. No i że go kupisz i odrestaurujesz.
Jak chcesz to mogę się swoimi wątpliwościami podzielić na priv, chyba że dobrze znasz temat 508. Mam też trochę literatury jakbyś potrzebował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Ciekawe jakie zdjęcie musiałbym tu umieścić, żeby w końcu niedowiarki uwierzyły, ze jest to kolejny realnie istniejący PF 508 Łazik? Oczywiście ma on jakieś dodatki zainstalowane przez poprzedniego użytkownika (tj. WH) ale nie jest to ani Balilla, ani Spider Miltaire, ani Simca 8 ani żaden inny składak. Jasne, że marzy mi się odrestaurowanie takiego autka, ale póki co to pieśń dalekiej przyszłości. P. ps. Z tego co wiem z rozmowy z kol.Klekocińskim (polskifiat508.pl) są tylko jeszcze dwa inne takie ŁAZIKI, ale jak widać na tym przykładzie - WARTO JEDNAK ROZEJRZEĆ SIĘ DOOKOŁA, BO KTO SZUKA TEN ZNAJDZIE ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie