Jump to content

MarcinP

Forum members
 • Content Count

  685
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by MarcinP


 1. to jest dysza, z oryginalnym zapałem elektrycznym.
  I powiem Wam ciekawostkę - panzerschrecki wyciągane z ziemi, jeszcze w późnych latach 90tych odpalały od bateryjki i latały gdzie popadnie. tak dokładnie zaprasowany bakelit był, że silnik, paliwo, zapał, przetrwały nienaruszone, mimo, że z zewnątrz schrot totalny. Ech, były czasy, łezka się w oku kręci...

 2. Za fejsbukiem, cytuję, wydarzenie odbędzie się 3 listopada:

  Kochani! Zapraszamy wszystkich miłośników wojskowej pirotechniki oraz posiadaczy pistoletów sygnałowych wszelkiej maści! Od 10.00 na Wysokiej Skale będą prowadzone prace porządkowe (walczymy z dżunglą w fosie) wedle szkoły walki "maczetą i ogniem. Po 18stej, jak tylko zmrok zacznie zapadać, rozświetlimy teren fortu (który jest - przypominamy - w całości terenem strzelnicy) za pomocą rakiet spadochronowych i zwykłych sygnalizacyjnych. Dla posiadaczy rakietnic (chyba nie musimy pisać, że zapraszamy tylko z LEGALNĄ bronią) zapewniamy na miejscu amunicję 26 mm w doskonałej cenie. Zapewniamy nocleg w kazamatach przy kominku."

  A tu linka:
  http://www.facebook.com/events/167358497550619/  Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 16:31 28-10-2018


 3. Maszyna, uroczyście Cię wyprostuję - w magazynku bębnowym do pepeszy najpierw nakręcałeś sprężynę jak w ruskim budziku, następnie u-kła-da-łeś (nie wciskałeś) naboje, a następnie zakrywałeś wieczko. Zero wysiłku. Z tym, że jak się rozsypały w trakcie układania, to trza było całą zabawę zaczynać od nowa.
  Świat się kończy, jeden sądzi, że magazynki do pepeszy były jednorazowe, drugi chce wciskać 71 naboi ręcznie.. Czas umierać !

 4. To chyba dobry dział, by umieścić takie oto wydarzenie. A może zarobię wyższy poziom żółtej kropy, oby nie. Do rzeczy:w najbliższą sobotę, 20 października, na Forcie Wysoka Skała w Srebrnej Górze będzie można postrzelać z oryginalnego M16A1, w cenie półtora złote za strzał. Czyli za koszt zakupu amunicji.
  Mile widziane (ale nieobowiązkowe) dokupienie paru strzałów dla organizacji Strzelec, z której młodzież w licznie 12 w tym dniu będzie ćwiczyła na naszym Forcie. To dla nich organizujemy ten event.

  Chętnych na strzelanie nie kasujemy za wstęp na Fort (na co dzień 12 zł), nie kasujemy za wynajem osi 25 metrów (na co dzień 30 zł za godzinę), nie kasujemy za opiekę instruktora, za wynajęcie broni (mojej, prywatnej). ZA NIC. Tylko za zużyte amo.

  Mam do WAS prośbę - -kto używa fejsbuka, bardzo proszę, udostępnijcie poniższe wydarzenie:

  http://www.facebook.com/events/357161501695290/

  Zróbcie to dla Strzelców, młodych chłopaków, pełnych zapału, którzy budują na naszym forcie swoją bazę. Dziękuję i zapraszam Was na najbliższą sobotę.


  Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:17 15-10-2018

 5. visie, ale uważasz, że brak zabezpieczeń stanowi podstawę dla zniszczenia zabytku? Już raczej wszcząć procedurę zabezpieczenia broni w depozycie, niż sugerować jej zniszczenie. Bo w świetle obecnych przepisów, rwałe pozbawienie" to totalne zmasakrowanie broni, i przerobienie jej na kloc metalu o kształcie łudząco podobnym do broni :(
×
×
 • Create New...

Important Information