Jump to content

Tomek39

Forum members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Witajcie. Serdecznie poprosiłbym o pomoc przy identyfikacji odznaki czapkowej, gimnazjalnej (o ile się nie mylę). Po literach dawałoby to Gimnazjum J.... Może ktoś z Was orientuję się czy po prostu taką widział. Serdecznie pozdrawiam, Tomasz.
 2. Dziękuję Ci serdecznie. To jest bardzo ważna informacja. Takie orły nosiły wtedy wszystkie uczennice Słowackiego, absolwentki na zjazdach, członkinie kół ? Pozdrawiam.
 3. Dziękuję bardzo za trop. Duże jest prawdopodobieństwo z racji przedstawionych kominów (tj. przemysł, chemia). Ale czy litera I pisana bywała wtedy niemalże jak J. To jedyne co nie pasuje do całości. Bardzo dobry pomysł z tymi dziennikami, faktycznie są źródłem wiedzy co mogło i gdzie się wtedy dziać.
 4. Mam zagłostkę z orłem. Co mogą oznaczać inicjały, skrót CJS, jaki może być to okres czasowy, rejon, kto mógł takowe nosić. Dziękuję i dobrego dnia, pozdrawiając Tomek.
 5. Witam, mam prośbę o identyfikację odznaki. To że jest to Z J Ch Warszawa - nie ulega wątpliwości, jednakże co oznacza owy skrót i co mogło wydarzyć się w Warszawie między 2 a 4 maja 1937 jest mi zupełnie niejasne. Za jakikolwiek trop będę serdecznie wdzięczny. Pozdrawiam, Tomek.
×
×
 • Create New...

Important Information