Jump to content

Penetrator

Forum members
 • Content Count

  420
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by Penetrator


 1. 55 minut temu, takafura napisał:

  Jeżeli jest droga na gruncie ewidencyjnie nie należącym do LP to leśnikom nic do osób które tamtędy jeżdżą.

  Ta jedna działka geodezyjna jest bardzo ciekawa :). Ma numer kolejny, tak jak sąsiadujące z nią działki leśne, leśnicy prowadzą na niej działalność leśną. Ponadto jest tam budynek poprodukcyjny z dużym betonowym parkingiem, oraz droga publiczna, gminna.


 2. Nie jest tak źle. Fakt, że pytałem o legalność biwakowania nie oznacza, że są większe problemy z "nielegalnością". Jeszcze nigdy* nie spotkałem się z przypadkiem, żeby służby leśne postanowiły zakończyć spotkania w lesie wnioskami mandatowymi. Wystarczyło normalnie z nimi rozmawiać i mieć spakowane do worków swoje śmieci. A był nawet przypadek, że pan z SL poinformował że do lasu nie można wjeżdżać samochodami i rozbijać namiotów, po czym powiedział, że jutro będzie jechał w tej okolicy z wycieczką, ale pojedzie na około, żeby nie było nas widać :)

  * znaczy był jeden przypadek. Chodziło o zjazd samochodem na (wg pana z SL) działkę leśną (wg nas) działkę, która jest drogą publiczną. Al e to był dziwny osobnik, którego w jego własny, nadleśnictwie nie rozumieją...


 3. W "Twierdze i działania wojenne na ziemiach polskich w czasie I wś" są podane dwie sygnatury z zasobu Ruskij Gosudarstviennyj Woenno-Iistoriczeskij Archiv - RGWIA  dotyczące planów Beniaminowa.

  f.349, op.12, d.8061 - ogólnie znany plan Fortu Beniaminów

  f.349, op.12, d.8234 -. Nie wiem, jednak porównując numery planów zburzeń elementów fortów Zegrze i Dębę (dd.8263,8238,8241,8240) może on dotyczyć poszukiwanych przez Ciebie szczegółów...

×
×
 • Create New...

Important Information