Jump to content

Trooper85

Forum members
 • Posts

  4230
 • Joined

 • Last visited

  Never

Posts posted by Trooper85

 1. Że taki kmiot nie wie co to jest Politechnika Wrocławska to mnie w sumie nie dziwi. W końcu istnieje tylko od 1945. Kontynuując tradycje Politechniki Lwowskiej. Pewnie w szmatławcach karnowskich, semków i gmyzów o tym nie pisali. Nie to co renomowana uczelnia toruńskiego szamana.

  Co to było COSSTWL, z którego wywodzili się moi nauczyciele i wykładowcy to ci nie będę już tłumaczył, bo by ci się wkładka między uszami zagotowała.

  Obstawiam, że bez podpierania się netem obsrałbyś się na pierwszym pytaniu z zakresu podstaw techniki lotniczej. Z pomocą też by pewnie lepiej nie było, bo to jednak minimum ogarnięcia trzeba mieć.
 2. Ja tam ujadania pisowskiego szczekacza mam am gdzie on mnie może w dupę pocałować"

  Bardziej mi przeszkadza, że ten kmiot właśnie obraził moich nauczycieli i wykładowców, min. ludzi, którzy przez długie lata zajmowali się kształceniem kadry technicznej polskiego lotnictwa wojskowego.
  Ciekawe, czy twarzą w twarz też by się odważył? Pewnie nie, bo to ani jaj, ani honoru, o godności nie wspominając. Tak tam, ulepek z... wazeliny i parówek
 3. wiem, że nawet dyskusje z bucowatym gamoniem mogą być, w pewnych sytuacjach, wartościowe"

  Ywti, Wood, balans, fala,... niech się wypowiedzą, czy coś wartościowego z dyskusji z tobą wynieśli.

  ie potrafisz zwyczajnie zaakceptować, że ktoś ma inne zdanie,"

  Nie, ty nie masz innego zdania. Ty jesteś po prostu prymitywnym ignorantem, bez choćby podstawowj wiedzy w temacie. Powtarzajacym brednie i wymagającym posłuchu dla tych bredni. Jesteś tym samym co antyszczepionkowcy i inne zarazy tego świata.

  [...]świadczy o stanie twojego[...]wykształcenia [...]"

  Miło, że wspomniałeś.
  Ze średniej technik-mechanik osprzętu lotniczego i urządzeń pokłądowych.
  Potem Inżynieria Lotnicza na PWr.

  Chyba wystarczająco aby cisnać bękę z pier... od rzeczy macierewicza i jego ekspertów", oraz przygłupów bezkrytycznie powtarzających ich brednie.

  Chociaż do tego to w sumie wystarzcy ogarnięcie fizyki na poziomie szkoły podstawowj i czytania ze zrozumieniem.
 4. Nie rozróżniam wielu rzeczy
  [...]
  Różnice genetyczne między Żydami(niektórymi odłamami) a Arabami (np.Palestyńczykami) są niewielkie. Poczytaj coś na ten temat, to się zdziwisz jak niewiele wiesz."

  A co geny mają wspólnego z religią, kulturą albo narodowością?

  No ale sam przyznałeś, że nie rozróżniasz.
  No cóż.

  Ale skoro Polacy dostają od Izraela odznaczenia znaczy się że starali się ratować żydów i zasłużyli na to."
  A stany niech się zajmą swoimi sprawami"

  hłe hłe hłe...
  Jak medale dają to och, ach, my wspaniali, patrzcie jak nas doceniają.
  Ale niech tylko ktoś spróbuje krzywo popatrzeć...
  Tyle, ze to raczej Polsce powinno zależeć na stosunkach z USA. Bo USA bez Polski raczej sobie poradzi.

  Jakos Polacy nie latali po lasach za żydami aby ich wybijać.
  Jakoś Polacy nie polowali na żydów."

  A ostatnie w Europie pogromy Żydów miały miejsce w...
 5. Taaa... 3 dni... na wodzie...
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/77/US_Airways_Flight_1549_in_Hudson_cropped.JPG
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b9/Flight1549BatteryPark2_crop.jpg

  Pany konstruktory to już ilu mają kupców na swoje dzieło? Ale takich poważnych, na piśmie, a nie kurtuazyjnie się uśmiechających.
  Bo pomimo różnych okrągłych słówek to dalej wszystko wskazuje na to, ze to produkt dla nieistniejącej grupy docelowej. Zbyt skomplikowany i drogi do użytku turystyczno-rekreacyjnego, za mały na zastosowanie w biznesie.
  Do holowania szybowców w aeroklubie i zrzucania szczepionek dla lisów się chyba słabo nadaje.


  Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 10:45 12-10-2018
 6. MiG mógł, a śmigłowiec nie mógł"

  MiG wykonując podejście precyzyjne (bez widoczności) korzysta z pomocy nawigacyjnych lotniska (ILS, TACAN...) i własnego systemu nawigacji, co przekłada się na możliwość lądowania (w teorii) w warunkach zerowej widoczności w pionie i poziomie.
  Już w Su-22 system SAU pozwalał w zasadzie automatycznie wyjść na pas zaprogramowanego wcześniej lotniska, pilotowi pozostawało posadzić maszynę (chociaż słyszałem wersje, że był nawet w stanie sam posadzić maszynę ale raczej dość twardo)

  Załoga śmigłowca ratowniczego (czy to Mi-2, czy W-3, czy dużo nowszych i lepiej wyposażonych maszyn) to jednak musi widzieć gdzie leci. Bo o ile systemy nokto i termowizyjne fajnie działają w ciemności to już znacznie gorzej w chmurach/mgle (termowizja słabo, noktowizja chyba do wyrzucenia), pozostaje poleganie na sztucznym horyzoncie, wysokościomierzu i wskaźniku kursu. Krótko mówiąc trzeba lecieć na przyrządy samemu pilnując, żeby nie przywalić, więc o szukaniu pilota można zapomnieć. Tak więc podrywanie w tych warunkach śmigłowca nie miałoby najmniejszego sensu.

  O braku paliwa zawczasu wiedziałoby lotnisko. Po dojściu do pozostałości 550kg na MiGu automatycznie idzie sygnał do kierowania lotów.

  Brak sygnał z radiostacji ratowniczej wynika z bardzo prostej przyczyny - znajduje się ona w wyposażeniu fotela K-36 (razem z innymi sprzętami gwarantującymi przetrwanie) i uruchamia się po użyciu pomarańczowych rączek. Pilot a sobie" takich szpargałów nie nosi - prawdopodobieństwo przeżycia wypadku bez użycia fotela uznaje się za zerowe, a w razie jego użycia to im mniej zbędnych i potencjalnie niebezpiecznych gratów pilot ma na sobie tym lepiej.

  Na mieście gadają" że od płatowca odeszły nie tylko skrzydła ale również silniki.

  80 godzin rocznie wylatane na szybkich to nie za wiele, z drugiej strony to jakieś 2/3 nalotu jaki powiniem wylatywać pilot szybkiego żeby być pełnowartościowym pilotem bojowym. A mówi się, że nie powinien latać więcej jak ok 200h/rok - ze względu na zdrowie, oraz, jakby to delikatnie ująć, ryzyko nabranie pewności siebie większej niż potrzeba.
  Jeśli pilot leciał po ciemku w trudnych warunkach atmosferycznych to znaczy, że miał ku temu odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie. Loty planowo odbywał się w takich warunkach, więc pilot bez kwalifikacji nie zostałby wypuszczony w powietrze.

  Kategoryczne wstwierdzenia że samolot był sprawny/niesprawny, winie/niewinie pilota itp wygłaszane dni, czy nawet godziny po zdarzeniu można sobie wsadzić w d...

  Smoleńskie bełkoty antoniego i wyznawców można wsadzić dwa razy głębiej.

  Jedyne co na tą chwilę można powiedzieć to, że pilot prawdopodobnie do samego końca mógł nie wiedzieć co się dzieje - stąd brak pociągnięcia za pomarańczowe rączki. Że coś jest nie tak może się zorientował słysząc hałas pierwszych koszonych gałęzi, zanim zdążył zareagować było już po wszystkim. Chociaż ponoć przyziemił gdzieś na kawałku polany, dopiero hamowanie było w lesie. Tym bardziej musiał być zaskoczony.
  Czemu nie wiedział co się dzieje / gdzie się znajduje - to już robota dla komisji.

  Na pewno pilot przejdzie do historii - lądowanie współczesnym samolotem bojowym w terenie przygodnym (objętnie czy świadome, czy przypadkowe) i przeżycie tego (tu nawet prawie bez uszkodzeń) zakrawa na cud. Nawet w dzień przy dobrej pogodzie i w sprzyjającym terenie. Osobiście nie kojarzę takich przypadków w ostatnich kilkudziesięciu latach. A tutaj wszystko wskazuje, że s pilota powinna zostać mokra plama - ciemność, chmury, las...
 7. 1. Czyli nie masz bladego pojęcia jak sytuacja wygląda ale wiesz", że informacje niezgodne z kremlowska linią muszą pochodzić z iewiarygodnego gniota". Brawo.

  2. Spróbuj wyjśc poza katastrofę pierwszego prototypu An-70, bo ta zabawa ruskich z antonowem trwałą naście lat. I nie dotyczyła tylko An-70

  3. raSSija nie potrzebuje zagranicznej pomocy w rozkradaniu samej siebie, ma od tego wystarczająco speców z własnego podwórka.

  Reszty zdartej płyty nie chce mi się już nawet komentować, bo zrobiono to już ileś razy wcześniej. Wymyślił byś może coś własnego i nowego, zamiast tych oklepanych pierdów?
 8. No tak, jak coś jest nie pomyśli putlera i raSSiji to tendencyjny i nieaktualny gniot. Brawo. A u ciebie to fanatyzm, zwykła głupota czy demencja starcza?

  To teraz opowiedz ile rosjanie wytwarzają rocznie silników do Mi-8/17? I ile to jest względem zapotrzebowania? I jaki rosyjski zakład wytwarza silniki do Mi-26?

  An-70 to właśnie wzorcowy przykład jak się robi interesy z raSSiją. I oczywiście numery wycinane Antonowowi przez naście lat trwania programu to zupełny przypadek. I zupełnie nie chodzi o wycięcie potencjalnego konkurenta dla zmodernizowanych Iłów-76.

  Odpowiem ci pytaniem na pytanie: jaki masz interes w wychwalaniu bandyckiego reżimu dążącego do odtworzenia ZSRR, negującego udział tegoż ZSRR w wojnie od 1939 roku i to jako agresora, prowadzącego otwarcie kult Stalina, itp, itd...
  Skończ już uprawianie tej żałosnej propagandy.
 9. A może opowiesz coś o tym jak wspaniale" Antonow wychodził na współpracy z rosją przed Majdanem?

  Ciekawe, czy już ruskie mądre głowy wymyśliły czym zastąpić silniki do śmigłowców wytwarzane przez Ukraińców? I kilka innych drobiazgów"
  http://www.defence24.pl/83217,rosyjska-armia-silnie-uzalezniona-od-ukrainskiej-zbrojeniowki-kluczowe-pociski-balistyczne-silniki-lotnicze-systemy-walki
 10. Argumenty? A jakie to argumenty można przedstawić w kontrze do usprawiedliwiania sk...twa? To świadczy tylko o twoim moralnym skarleniu, z tym ciężko dyskutować.

  I oczywiście standardowa zdarta płyta - może i u nas jest antysemityzm, ale u nich jest antypolonizm."

  Ciekawą logiką się kierujesz - najpierw piszesz jakieś brednie o zbiorowej odpowiedzialności Żydów, po czym płynnie wykonujesz odcięcie od zbrodni popełnionych przez Polaków.
  A może, idąc tropem jednej pani minister, napiszesz ze to nie Polacy tylko jacyś mityczni, bezpaństwowi, pozbawieni narodowości antysemici? Podobni do mitycznych, bezpaństwowych nazistów.
 11. A co ci mam wyjaśniać, skoro to się tyczy właśnie ludzi twojego pokroju? Bardzo chętnie posługujecie się Sprawiedliwymi. Są dla was argumentem w wywodach, jak to rzekomo w Polsce nie było antysemityzmu, Polacy wszystkich kochali itp. itd.

  A potem piszesz, o jakiś okolicznościach uzasadniających" mordy motywowane nienawiścią albo chęcią rabunku.
  Ciekawe jakie ciekawe uzasadnienie byś znalazł dla wywiezienia do lasu i zatłuczenia pałkami 20 młodych kobiet. Jedną przy okazji zgwałcili. Gwałt pewnie też byś to jakoś uzasadnił. Może one też były katami Polaków"?

  Rzygać się chce od czytania wywodów twoich i tobie podobnych. Każdą zbrodnie i każde k..wo będziecie próbowali uzasadnić, jeśli tylko jakoś podpasuje wam ideologicznie.
  a potem napiszesz, że antysemityzmu nie było, bo Sprawiedliwi...

  Szkoda tylko, że ci Sprawiedliwi musieli się tak samo obawiać okupantów jak niektórych swoich rodaków. Takich podobnych do ciebie. Takich, którzy teraz co najwyżej mogą wypisywać brednie lęgnące się w ich chorych głowach, ale gdyby okoliczności pozwoliły to pewnie chętnie by wymierzali sprawiedliwość".
 12. W społeczeństwie są zawsze czarne owce"

  Tylko jakoś nikt o tych czarnych owcach pamiętać nie chce.
  Z to przy każdej okazji miło się podpiąć pod Sprawiedliwych...".
  Zabawne, że najchętniej o Sprawiedliwych..." krzyczą ci, co mniej lub bardziej skrycie fantazjują o dymiących kominach.
  Ciekawe, jaka to sytuacja może zmusić" do mordu z zimną krwią na własnych sąsiadach.
 13. Mało się nie popłakałem ze wzruszenia: pasja, marzenia, heroizm, walka z bezdusznym aparatem urzędniczym... Medal im! Medal! I pomnik! Ulice nazwać! I szkołę!

  A może by tak dla kontrastu coś o fabrykowaniu dowodów na istnienie złotego pociągu"? Albo wyśmiewaniu i opluwaniu każdego, kto poddawał w wątpliwość jego istnienie?

  W zasadzie artykuły wrzucone wyżej wystarczająco wyjaśniają, dlaczego nikomu nie zależało na zatrzymaniu tego szaleństwa - nie urywa się kurze złotych jaj.
 14. Ta historia jest piękna.
  Pokazuje jak łatwo jest nabrać ludzi jeśli tylko chcą być nabrani.
  Pokazuje jak logika i zdrowy rozsądek przegrywają z wiarą.
  Pokazuje jak zawzięcie potrafią swoich idoli bronić ci, którzy dali się nabrać.
  Pokazuje, teraz, na końcu, jak trudno się przyznać, przed samym sobą i innymi, że zostało się nabranym.
  I pokazuje jeszcze, jak niektórzy łatwo przechodzą w tryb ja nic takiego nie mówiłem"

  Ciekawe, czy którykolwiek z wyznawców złotego pociągu będzie miał na tyle jaj i honoru żeby przeprosić wszystkich, których odsądzali od czci i wiary albo nazywali debilami za poddawanie w wątpliwość prawdomówności panów odkrywców"

  Bilans ostateczny:
  na plus - Wałbrzych miał swoje pięć minut sławy i darmową promocję, o jakiej tylko można pomarzyć, a kilku przedsiębiorczych przy okazji zarobiło nieco grosza.

  na minus - środowisko poszukiwaczy i eksploratorów zostało ostro skompromitowane, bo zadziała niestety odpowiedzialnośc zbiorowa, a smród po złotym pociągu się tak szybko nie odklei
 15. Ciekawe rzeczy prawicie towarzyszu balans. I już nawet mi nie idzie o te upainy, faszystów, obalanie legalnego rządu i resztę waszej zdartej płyty z kremlowskiej tłoczni.

  Ciekawsze jest to co prawicie o Ukraińcach odbierających pracę Polakom, dla których rzekomo już pracy nie ma. Bo obecnie to łatwiej w Polsce znaleźć pracę niż pracownika. Teraz jak ktoś nie pracuje to znaczy, że naprawdę nie chce albo ma dwie lewe ręce. A tych, co im się nie chce ostatnio przybyło, jak dostają co miesiąc, 500, 1000 albo więcej plus to im się tyrać nie kalkuluje.
  Codziennie prawie spotykam Ukraińców pracujących w sklepach czy na budowach, a pod pośredniakiem jakoś jeszcze zamieszki nie wybuchły.
 16. Widzisz balans, tu nie o różnicę poglądów idzie, tu idzie o różnicę postrzegania rzeczywistości i nazywanie pewnych spraw po imieniu. Na ten przykład o nazywanie bandyty i agresora bandytą i agresorem.

  Nie widziałem jak do tej pory żeby ktoś tu się identyfikował z UPA, SS Galizien i kultem Bandery. Nie widziałem tu nawet aby ktoś próbował to usprawiedliwiać. Ba, z samej Ukrainy płyną głosy ludzi, którzy się od tego odcinają. I poza garstką oszołomów nikt tam UPA nie gloryfikuje.

  Za to widzę tu ciągłe usprawiedliwienia dla bandytyzmu putinowskiej rosji. Kraju, w którym władze są (co najmniej) przychylne kultowi Stalina. Kraju, którego pzrywódca rozpad zbrodniczego tworu, jakim było ZSRR uważa za największą tragedię w historii. Ciągłe tłumaczenia, że nie zajęli, że Ukraina sama sobie winna, że w sumie to zajęli ale było trzeba, że najemna swołocz albo ruska armia to górnicy i traktorzyści" broniący swoich domów...
  Oraz peany na cześć wielkiej rosji, mlekiem i miodem płynącej, gdzie ludzie żyją dobrze i dostatnio. Pomimo, że jej gospodarka leci na pysk, waluta zaraz będzie mniej warta od papieru toaletowego, a zbyt mało szczęśliwych nawraca się pobiciami przez nieznanych sprawców" (w wersji optymistycznej)
  Wszystko to w twoim wykonaniu.
×
×
 • Create New...

Important Information