Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 12/05/19 in all areas

 1. 7 points
  No cóż, cała dyskusja ponownie ujawniła problem ze środowiskiem konserwatywno-katolickim, które wymaga i oczekuje żeby cała reszta świata przyjęła i uznała za jedyny słuszny jego punkt widzenia. Tak długo jak środowiska konserwatywno-katolickie nie zrozumieją, że tolerancja nie oznacza iż wszyscy mają myśleć tak jak oni i wierzyć w to co oni, tak długo problem nie pozostanie rozwiązany. Gwarantuję Wam, drodzy koledzy, że żaden tzw. lewak nie będzie się wpieprzał do kościoła, czy zaglądał biskupowi, do portfela, tak długo jak rzeczony biskup nie będzie sobie rościł praw do decydowania o tym co lewakowi wolno, jak ma żyć i w co ma wierzyć. Kwintesencją i najlepszym sposobem na podsumowanie wyżej opisanego problemu jest hasło z pierwszego Strajku Kobiet, z 2016 r. Hasło, którego wymowy środowiska konserwatywno-katolickie nie jest w stanie zrozumieć: "Jesteś przeciw aborcji?? To jej nie rób". Tylko tyle i aż tyle. A ponieważ tego nie ogarniacie, to nie ogarniacie również obecnych protestów.
 2. 6 points
  Jeżeli na pokładzie samolotu podawali grochówkę, to mógł być wybuch...
 3. 5 points
  Lepsza by była relacja na żywo
 4. 5 points
 5. 5 points
  Nie dopiero Kapuchy bo już wiele lat wcześniej wielu poszukiwaczy zauważyło, że Wojewódzki Konserwator zachowuje się jak wojewódzki uzurpator i uzurpuje sobie prawo do dowolnej interpretacji przepisów i wydawania pozwoleń na coś na co pozwolenia mieć nie trzeba. Na wielu forach sugerowano, że prawo w zasadzie jest nie najgorsze, tyle że niedopuszczalna jest jego dowolna interpretacja przez policjantów którzy dostali wytyczne od Grajewskiego jak uprzykrzyć życie poszukiwaczom. Kto chodzi z detektorem po polu - przeszukać, sprzęt zabrać w depozyt, figuranta na dołek i rewizja w domu. Może dla równowagi każdego kto spaceruje wieczorem pod bankomatem lub koło banku tak samo na dołek, a banknoty i portfel do depozytu - przecież możliwość popełnienia przestępstwa równie prawdopodobna jak znalezienia skarbu wykrywaczem. Muzykant jakby chciał mieć prawdziwe sukcesy w Pandorze powinien przeliczyć i poddać weryfikacji oryginalności monety ze skarbu głogowskiego, zainteresować się kto kupował dworki i pałace celem ubezpieczenia i podpalenia, zrobić inwentarkę w kilku muzeach gdzie skarby złotych monet od lat zalegają bądź już nie zalegają w magazynach i jeszcze raz zainteresować się kradzieżami w muzeum poczty polskiej i muzeum techniki, gdzie z depozytu zaginął motocykl sokół.
 6. 4 points
 7. 4 points
 8. 4 points
 9. 4 points
  A wcale, że nieprawda! Jezus pochodził z Łodzi!!! Stoi jak byk w Ewangelii: (...) I rzekł Jezus z Łodzi...
 10. 4 points
  Się zapisywać można....
 11. 4 points
  ta pantera ciut wędrowała po wydobyciu została przez Pana Kęszyckiego sprzedana , potem odkupiona , znowu sprzedana . remontowana u dwóch właścicieli, wieża poszła na złom z uwagi że była kompletnie rozerwana . tak że zostało tylko jarzmo działa , lufa z pigułą którą zabrali saperzy. jak ktoś wie w którym dokładnie miejscu zalegała to gdzieś głęboko w mule za pewnie reszta wieży leży po dziś dzień , wtedy wydobywano bez magnetometrów i wykrywaczy. Sam czołg po wybuchu wewnętrznym tak zniszczony że kasy poszło że cho, cho. Pierwszy kupujący padł przy remoncie , drugi właściciel "Kęszycki" w tym czasie był za cienki w uszach aby podjąć się remont dopiero trzeci właściciel bardzo znany z kapitalną kolekcją posiadał środki na ten remont " niestety nie doczekał zakończenia remontu i spogląda na swą kolekcję z góry. Niestety już ponad połowa kolekcji została rozsprzedana. Tak bywa , ale Panter na świecie zachowanych jest sporo tak że na pewno doczekamy się wreszcie remontu tej wymienionej za Stuga przez Tank Hantera czego mu życzę.
 12. 4 points
  Les 05 .Amerykanie jak i Polacy i Rosjanie jak i inne narody OBECNIE zabierają swoich i to nie dlatego że ktoś im by zniszczył groby ale dlatego że obecnie jest taki nakaz we wszystkich armiach cywilizowanych że swoich się zabiera bo najczęściej to wojny lokalne a nie konflikty światowe o hekatombie ofiar. W trakcie II wojny amerykanie swoich nie zabierali , możesz w całej europie cmentarze amerykańców pooglądać i pozwiedzać, ale to była inna wojna niż obecne lokalne najazdy. Tylko my wyszliśmy cynicznie że nie szanujemy armii która niestety potem nas zajęła ale Niemców wyrzuciła , Niestety Ci żołnierze to byli prości ludzie zwykli Rosjanie którzy święcie wierzyli że walczą z najeźdźcą ich kraju czyli Niemcami a potem wierzyli że wyzwalają inne kraje od faszyzmu . To polityka Stalina spowodowała że nie zostaliśmy naprawdę wyzwoleni i sami sobie zbudowaliśmy armię Ludową w której też żołnierze często zostali zmuszeni do walki ze swoimi czyli AK. A obecnie w imię prawdy objawionej wywalamy każdy pomnik cmentarny symbolizujący że tu zginęli Rosjanie zwykli żołnierze , to często nie są pomniki chwały Towarzysza Stalina czy Lenina , to zwykłe monumenty z gwiazdą że tam zginęli żołnierze Radzieccy. Kiedyś nas historia za to oceni i nie zdziwię się jak buldożery wyrównają placyk pod Monte Cassino czy wkurzeni Ukraińcy furgną w luft Cmentarz Orląt . Bo jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie . Tyle że wtedy powinniśmy milczeć a nie ryczeć bo będzie to wina ludzi takiego pokroju co mieli takie a nie inne zapatrywania na szacunek zwykłych żołnierzy których kompletnie nie znaliśmy. Dla mnie żołnierz to żołnierz którego to politycy i generalicja wkręca w kierat koszmaru jakim jest wojna , a wojna zmienia ludzi w zależności kto ma jaką psychę , wykształcenie i wewnętrzna a sprawiedliwość bądź nie. Za to politycy i generalicja bardzo bardzo rzadko wisi na gałęzi za to co narodom robią ale za to pomników ich czasami od cholery .
 13. 4 points
  Panowie- kolega grzecznie zapytał o identyfikację, a nie o poradę co z tym zrobić. Jak pewnie zauważyliście, jest on od niedawna na forum i próbuje się czegoś dowiedzieć, a Wy zniechęcacie go swoimi dołującymi komentarzami. Bądźcie proszę nieco bardziej wyrozumiali. Może to jego pierwsze, "większe" (gabarytowo) znalezisko i chce je zachować na pamiątkę, a przy okazji chciałby zdobyć tu wiedzę na temat posiadanego obiektu... PS Kolego @Lebel1886 , czy zachowały się bicia na denku tej łuski? Pozdrawiam!
 14. 4 points
  No. I jak byście nie wiedzieli o co biega, to już macie wytłumaczenie.
 15. 4 points
  Nie trzeba wróżki, Pislamistę poznać z daleka po tym, że wszystkich, którzy mają inne poglądy traktuje jak wrogów i agentów - stara szkoła jeszcze Dzierżyńskiego. No i Pislamiści zachowują się jak typowa sekta, są odporni nawet na najbardziej logiczne argumenty innych, bo dla nich liczy się tylko to, co powiedział guru, ewentualnie starszy partyjnego zboru.
 16. 4 points
  A to tak jak członki tej podkomisji, tylko Stuhr za mniejsze pieniądze.
 17. 4 points
  Oznacza dokładnie to co napisałem. Obecne prawo, gdyby ściśle się go trzymać daje dużo swobody poszukiwaczom. Zabrania poszukiwać skarbów i zabytków bez zgody WKZ oraz zabrania prowadzenia poszukiwań na terenach archeo bez zgody WKZ. Nic poza tym. Nikt intencjonalnie nie poszukuje skarbów, a w przypadku znalezienia takowego prawo wyraźnie określa co należy zrobić i nawet niejednoznaczna definicja skarbu tutaj niewiele by przeszkadzała (coś tam jest o wyjątkowym znaczeniu przedmiotu) a 99% monet nie jest wyjątkowe nawet jeżeli są ze złota. Niestety uzurpatorzy od wydawania opinii wyjątkowość mylą z ceną katalogową lub datą produkcji przed 1945 rokiem. Bardzo ich to boli, że można wejść w posiadanie znalezionego przedmiotu który już dawno nie posiada właściciela, stać się jego nowym właścicielem jak np przy odszukaniu na plaży kawałka bursztynu lub na grzybobraniu poroża od jelonka, a potem zgodnie z prawem zatrzymać sobie go lub sprzedać. Te okradane przez system w ciągu ostatnich 70 lat i wystraszone pajace, naczytane bierutowskiego prawa wmówiły sobie, że nie można posiadać legalnie zabytków i chętnie zapuszkują każdego kto posiada chociażby przedwojenny widelec po prababce lub zarobi 100zł na sprzedaży znalezionej na swoim polu monety. Nawet jakby myśleli inaczej to boją się z tym wychylić i zrobią jak napisałem. Kasta nieudaczników wyjętych spod prawa, która zapomniała z czyich podatków żyje.
 18. 3 points
  Dzisiejsze badania naukowe, dowodzą że pan Gross nie powinien w ogóle brać się za trudne tematy historyczne. No chyba że publikując swe dzieła w dziale "fantastyka".
 19. 3 points
  Czołem. Niezależnie co to było - to jest to "półprodukt". Te trzpienie nie były nigdy oprawione. pzdr. stani
 20. 3 points
 21. 3 points
  Już dawno powinni miejsce rozkopać i poszukać dowodów potwierdzających tę czy inną wersję zdarzeń. Problem w tym, że żydzi przyznali sobie rację i prawda ich nie interesuje, zwłaszcza taka, która nie potwierdzałaby ich racji.
 22. 3 points
  @Les nie wiem co ci się tam po łepetynie telepie, że zdjęcia Marty wklejasz, urodą zbyt nachalną nie grzeszy (acz to rzecz gustu), a kto tam jej prababkę dogonił, to pojęcia nie mam, nie śledziłem i g... mnie to obchodzi. Nasz (obecnie) narodowo-socjalistyczny baraczek, ma na tyle ciekawą i zawiłą historię, że tylko debil mógłby twierdzić, że jest absolutnie "polskiej krwi" bez żadnych domieszek. Jestem więcej niż pewny, że jakby tak wysłać do Myheritage próbki DNA tych "prawdziwych Polaków" to wyniki mocno by ich zaskoczyły. Ja tam jestem po części, Polakiem i Węgrem, sporo we mnie z Czecha, trochę z Niemca, a nawet (tylko na zawał nie padnij) Żyda, a według badań naukowych moje DNA i tak jest dość ubogą mieszanką jak na ziemie nad Wisłą i Odrą.
 23. 3 points
 24. 3 points
  Mam nadzieję, że młodzi ludzie dokonają tego co nie udało się pokoleniu "średniaków" - 35-55, które zaangażowało się w KOD i obalą tę narodowo-socjalistyczną hucpę. W wielu komentarzach widać, że "zapomniał wół jak cielęciem był". Bunt młodzieży ma bowiem to do siebie, że jest niesterowalny, więc wszelkie pitu, pitu o Sorosach, Totalnej Opozycji ect. można sobie między bajki włożyć. Przekonał się o tym dość brutalnie między innymi Borys Budka, który podczas piątkowego protestu w Wawie zebrał od młodych ludzi takie joby, że ewakułował się w trybie przyspieszonym, jak niepyszny i niestety z lanserskiego wywiadu dla TVN, na tle manifestacji, wyszło g... Tego samego doświadczył dziś we Wrocławiu Schetyna. Z jednej strony jestem pełen nadziei, że ta rewolucja się powiedzie i pan Kaczyński ze świtą będzie musiał "bardzo szybko się oddalić" pod skrzydełka białoruskie tudzież moskiewskie. Z drugiej jestem jednak pełen obaw, bo oszołomstwa w środowisku OSK nie brakuje, a nie wiem jak szanownym kolegom, ale mnie dyktatu oszołomów do końca życia już wystarczy.
 25. 3 points
  Oczekuję kiedy sejm ogłosi ustawę że każdy ksiądz przy prymicji będzie kastrowany , jemu to niepotrzebne bo ma wyższe ideały które go niosą w imię boga i dobra ludzi i nie powinni protestować .Tyle że w chwili takiego ogłoszenia byśmy chyba żadnego czarnego w tym kraju nie uświadczyli.
 26. 3 points
  Na wstępie witam po dość długiej przerwie, ale (że tak to ujmę) wróciłem z zaświatów. Widzę, że na forum niewiele się zmieniło, tylko nie wiem, czy się z tego cieszyć, czy smucić. kol. @Tyr jeden z tych "obrońców staruszek" już się wczoraj popisał kopiąc dziewczynę na ulicy.
 27. 3 points
  Było źle a będzie....
 28. 3 points
  Motocykl z pierwszego zdjęcia to Triumph H, ten z drugiego to Zündapp DB200.
 29. 3 points
 30. 3 points
  Ja obstawiałbym, że to Polikarpow I-5.
 31. 3 points
  Zamiast negocjować z gościem i kupić od niego za uczciwą cenę, to odstawiają szopkę bo chcą mieć za darmochę. Pewnie jeszcze przyznają sobie premię za pozyskanie cennych materiałów.
 32. 3 points
  Skończę studia to spadam z tego nienormalnego kraju. Tu nic nie można mieć poza zarzutami.
 33. 3 points
  ... to lgbt stanie w pierwszym szeregu.
 34. 3 points
  Codziennie w Polsce jest ok.1000 zgonów jeżeli wśród nich 13 osób umiera na wirusa, to nie są to jakieś dramatyczne wyniki. Pewnie więcej ludzi umiera na powikłania po zwykłej grypie niż na covid.
 35. 3 points
  Ze złomu przerzuciłeś się na gruz?
 36. 3 points
 37. 3 points
  Les 05 poczytaj twoje wypowiedzi kilka stron wstecz a potem co tu piszesz . Najpierw walisz że Niemcy powinni sobie zabrać te trupy do siebie a potem jednak stwierdzasz że " o cholera tam też walczyli Polacy w tej armii " to jak walczyli w WH czy nie walczyli ?? byli zmuszani do wstąpienia do WH czy nie ? . Mój dziadek walczył w 39 w polskiej armii tam został pod koniec września pojmany przez Ruskich i zwiał po 3 miesiącach z Ostaszkowa wrócił na Śląsk do Tarnowskich Gór i... w ciągu paru miesięcy dostał przydział do WH i.. w 45 dostał się do Ruskiej niewoli i obozu z którego nawiał i wrócił po wojnie w 45 do Tarnowskich Gór. To co Był Polakiem czy Faszystą ?? . Ty nie rozumiesz chyba co to tereny byłe Niemieckie jak Śląsk , Kaszuby czy Poznańskie gdzie ludność dostawała już w 39 roku po zajęciu tych terenów natychmiast obywatelstwo Niemieckie czy chciał czy nie chciał tak zwaną dwójkę . Mogłeś się nie zgodzić a wagon do Auschwitz stał i czekał na takich "Jeleni" którzy nagle stwierdzali że są Polakami i.. razem z całą rodziną maszerowali do gazu za głupotę jednego narodowca. Wojna jest skur...ła i często bez braku wyboru. A teraz jak wykopują takie kości żołnierzy "Niemców" to jesteś pewien że to Niemiec ??? , a może to jakiś twój krewny który został zmuszony do walki w tym mundurze . Czytam i widzę że u Ciebie świat czarno-biały jak u trzylatka żadnej szarości. Jak Ruscy to sami mordercy i gwałciciele , jak Niemcy to sami faszyści. A Polacy cacy , poczytaj trochę o polskim wojsku na zachodzie i jak często braliśmy jeńców. Sami angole i amerykanie stwierdzali że nasza nienawiść do Niemców była tak wielka że nie cackaliśmy się z jeńcami co często u amerykanów i angoli wywoływało oburzenie , i są o tym raporty. A wiesz dlaczego Sosnowiec polskie miasto nazywany jest Altreichem i do dziś i każdy Hanys nabija się że jak przekraczamy Brynicę to trzeba mieć Ausweis . Bo w tym mieście rodowitych Polaków było najwięcej Volksdeutschów , więcej niż na całym Śląsku . A najciekawsze poczytaj sobie ile liczyła sobie osób Armia Krajowa na Śląsku w latach 40-45 to się zdziwisz . Więc nie pitol głupot jak nie wiesz kto w dole leży, bo historię traktujesz wybiórczo a co nie wygodne pod dywan.
 38. 3 points
  Przyjmowanie od policji przedmiotów zrabowanych kolekcjonerowi świadczy o niskim poziomie moralnym owych muzealników z Radomia.
 39. 3 points
  Tak, wiem ,że są deficytowe tym bardziej dziwi, że nie stworzycie tam Lasu Narodowego zarzadzanego przez LP? o podobnym statusie jak Park Narodowy, po co topić tam kasę? byłaby chluba dla leśników, przychylność przyrodników, ekologów, społeczeństwa, a tak straty wizerunkowe nie do wycenienia, tam na górze w ostatnim czasie bardzo źle się porobiło, bardzo..i tylko szkoda kolegów lesników, którzy naprawde sa przyrodnikami, ale nic nie mogą bo wymagana jest lojalność nawet przy najgłupszych, szkodliwych decyzjach. Szkoda też, że wycinacie tez drzewa biocenotyczne , które powinny zostać.
 40. 3 points
  Guzik od zbroi rycerza konnego z okresu bitwy pod Grunwaldem.
 41. 3 points
  kolega bjar_1 już odpowiedział, ale dodam od siebie. Zabrania się poszukiwań ZABYTKÓW bez pozwolenia. Nie nam oceniać co jest zabytkiem, przepisy są niejasne i w praktyce niemalże wszystko biegły może podpiąć pod definicje zabytku i dziękuje Jeśli chodziłeś kiedyś po I-wojennych miejscówkach to dobrze wiesz, że szrapnelowe kulki są zmorą tych miejsc, a niektórzy konserwatorzy uznają je za zabytki więc w praktyce za wszystko możesz dostać wyrok..
 42. 3 points
  Jednak może być niebezpieczny... Jak spadnie na nogę albo ktoś kogoś nim potraktuje;)
 43. 3 points
  Jak można było polskich obywateli, którzy od pokoleń mieszkali na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, potraktować w sposób tak dziki, barbarzyński i okrutny, jak to zrobili ich ukraińscy sąsiedzi? Okrucieństwo Ukraińców, szczególnie w stosunku do polskich kobiet i dzieci było wręcz niewyobrażalne, rodem ze średniowiecza. Takie praktyki to nawet w głowach zbrodniarzy Hitlera i Stalina się nie mieściły. Niestety w większości nie zostali za to rozliczeni, a obecnie robią za bohaterów narodowych u naszego wschodniego "sojusznika", który zresztą ma do nas pretensje terytorialne. Niech ich piekło pochłonie.
 44. 3 points
  Do religii żydowskiej nic nie mam bo mnie ona nie obchodzi, ale kiedy kończy się wiara i podrygiwanie przed ścianą, a zaczyna szarpanie o kasę i jakieś roszczenia materialne oraz ingerencja w politykę nieswojego państwa to tej religi mówię stop, a żydom zalecam w tył zwrot. Mają swoje państwo to niech sobie tam uskuteczniają swoje zagrywki; znani są jedynie z tego, że gdzie się pojawia ich ingerencja tam zaczynają się napięcia prowadzące do tragedii. Historia ich niczego nie uczy, wszędzie gdzie mącą kończą jako wygnany naród przybłędów. Wystarczy zainteresować się ich historią i tym za co kochają ich sąsiedzi z którymi wiecznie walczą. Normalnie naród bez skazy, tylko pouczać innych...
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information