Jump to content

Leaderboard

 1. Tyr

  Tyr

  Forum members


  • Points

   158

  • Content Count

   3165


 2. balans

  balans

  Forum members


  • Points

   117

  • Content Count

   5566


 3. bjar_1

  bjar_1

  Forum members


  • Points

   112

  • Content Count

   32028


 4. Barbapapa

  Barbapapa

  Forum members


  • Points

   111

  • Content Count

   806Popular Content

Showing content with the highest reputation since 07/08/19 in all areas

 1. 7 points
  Les05 czytaj uważnie masz zaznaczone 7 szt plus sporo kości bez identyfikacji. Dlaczego wychodzisz z twierdzeniem że naszych żołnierzy się nie honoruje ??. Jak się ich wykopie a potem podda badaniom DNA aby wiedzieć kogo pochować to zostaną z szacunkiem wartą honorową pochowani ! A co uważasz że innym żołnierzom nie należy się szacunek do pochówku ?? . Może ty też należysz do tej nowoczesnej nacji która uważa że z polski należy wywalić wszystkie groby żołnierzy radzieckich i wywalić je do Rosji i niech tam gniją, Bo Polskę sami wyzwoliliśmy Rudym, Klosem i 1 i 2 Armią LWP a ruskich tu nie było . Tzn niektórzy twierdzą że byli ale tylko aby kraść i gwałcić polskie kobiety i nic więcej. Taka teraz jest polska historyczna wizja wyzwolenia naszego kraju.
 2. 5 points
 3. 5 points
  Czołem. Jeżeli pytasz...? To znaczy - 1 - nie kolekcjonujesz takich artefaktów. 2 - nie masz o tym zielonego pojęcia - bo Cię to, po prostu nie interesuje. Czyli - W Twojej sytuacji - kompletnie nie warto. pzdr. stani
 4. 5 points
  Nie dopiero Kapuchy bo już wiele lat wcześniej wielu poszukiwaczy zauważyło, że Wojewódzki Konserwator zachowuje się jak wojewódzki uzurpator i uzurpuje sobie prawo do dowolnej interpretacji przepisów i wydawania pozwoleń na coś na co pozwolenia mieć nie trzeba. Na wielu forach sugerowano, że prawo w zasadzie jest nie najgorsze, tyle że niedopuszczalna jest jego dowolna interpretacja przez policjantów którzy dostali wytyczne od Grajewskiego jak uprzykrzyć życie poszukiwaczom. Kto chodzi z detektorem po polu - przeszukać, sprzęt zabrać w depozyt, figuranta na dołek i rewizja w domu. Może dla równowagi każdego kto spaceruje wieczorem pod bankomatem lub koło banku tak samo na dołek, a banknoty i portfel do depozytu - przecież możliwość popełnienia przestępstwa równie prawdopodobna jak znalezienia skarbu wykrywaczem. Muzykant jakby chciał mieć prawdziwe sukcesy w Pandorze powinien przeliczyć i poddać weryfikacji oryginalności monety ze skarbu głogowskiego, zainteresować się kto kupował dworki i pałace celem ubezpieczenia i podpalenia, zrobić inwentarkę w kilku muzeach gdzie skarby złotych monet od lat zalegają bądź już nie zalegają w magazynach i jeszcze raz zainteresować się kradzieżami w muzeum poczty polskiej i muzeum techniki, gdzie z depozytu zaginął motocykl sokół.
 5. 4 points
  No. I jak byście nie wiedzieli o co biega, to już macie wytłumaczenie.
 6. 4 points
  Nie trzeba wróżki, Pislamistę poznać z daleka po tym, że wszystkich, którzy mają inne poglądy traktuje jak wrogów i agentów - stara szkoła jeszcze Dzierżyńskiego. No i Pislamiści zachowują się jak typowa sekta, są odporni nawet na najbardziej logiczne argumenty innych, bo dla nich liczy się tylko to, co powiedział guru, ewentualnie starszy partyjnego zboru.
 7. 4 points
  PANOWIE MODERATORZY Apeluję o założenie osobnego działu np. POLITYKA W KRAJU . I niech tam użyszkodnicy tego forum dają upust swoich chuci, wkładając jeden drugiemu w życi, swoje coś tam coś tam. Jest tu grono osób które "ganiają się" niemalże po wszystkich działach, opluwających się, kopiących, poniżających, etc. etc. To już się zrobiło wtutwiające. To jest forum poszukiwaczy, a nie domorosłych politykierów. Ićcie sobie stond. Sio !
 8. 4 points
  A to tak jak członki tej podkomisji, tylko Stuhr za mniejsze pieniądze.
 9. 4 points
  Oznacza dokładnie to co napisałem. Obecne prawo, gdyby ściśle się go trzymać daje dużo swobody poszukiwaczom. Zabrania poszukiwać skarbów i zabytków bez zgody WKZ oraz zabrania prowadzenia poszukiwań na terenach archeo bez zgody WKZ. Nic poza tym. Nikt intencjonalnie nie poszukuje skarbów, a w przypadku znalezienia takowego prawo wyraźnie określa co należy zrobić i nawet niejednoznaczna definicja skarbu tutaj niewiele by przeszkadzała (coś tam jest o wyjątkowym znaczeniu przedmiotu) a 99% monet nie jest wyjątkowe nawet jeżeli są ze złota. Niestety uzurpatorzy od wydawania opinii wyjątkowość mylą z ceną katalogową lub datą produkcji przed 1945 rokiem. Bardzo ich to boli, że można wejść w posiadanie znalezionego przedmiotu który już dawno nie posiada właściciela, stać się jego nowym właścicielem jak np przy odszukaniu na plaży kawałka bursztynu lub na grzybobraniu poroża od jelonka, a potem zgodnie z prawem zatrzymać sobie go lub sprzedać. Te okradane przez system w ciągu ostatnich 70 lat i wystraszone pajace, naczytane bierutowskiego prawa wmówiły sobie, że nie można posiadać legalnie zabytków i chętnie zapuszkują każdego kto posiada chociażby przedwojenny widelec po prababce lub zarobi 100zł na sprzedaży znalezionej na swoim polu monety. Nawet jakby myśleli inaczej to boją się z tym wychylić i zrobią jak napisałem. Kasta nieudaczników wyjętych spod prawa, która zapomniała z czyich podatków żyje.
 10. 4 points
  A niby w czym odstaję? Że nie popieram karierowiczów o zapędach autorytarnych z PiS-u? Innych też nie popieram. Że nie podoba mi się to co rządny władzy i kasy kler robi? Gender i LGBT też mi się nie podoba. Jest takie powiedzenie - jeżeli ktoś nie zmądrzeje przed emeryturą, to głupi umrze. Ja zmądrzałem zbyt późno, bo w 1992 roku, ale i tak dostatecznie wcześnie, aby mnie to powiedzenie nie dotyczyło...
 11. 4 points
  1. Niech rabin na swój koszt ekshumuje ich i zabierze do Izraela jak w przypadku szczątków z Wałbrzycha. Pretensje o mord do Niemców lub byłego Z.S.R.R. opcja druga 2. Niech rabin odkupi to prywatne pole rolne od właściciela po cenie podanej przez właściciela i wybuduje tam miejsce pamięci. 3. Przy okazji rabin może zainteresować się ilu Polaków straciło życie przez żydów jak Salomon Morel i inne kanalie sprawujące proceder w SB i UB i podpowie jak uszanować pamięć ofiar zgładzonych z rąk żydów ,może rabin zainteresuje się gdzie leżą ci zamordowani Polacy (w bezimiennych mogiłach na terenie do dzisiaj działających aresztów i więzień, w lasach i dołach kloacznych) . Na terenie naszego kraju leżą obywatele Francji, Rumunii, Węgier ale to żydzi mają największe roszczenia i pretensje i trzeba cackać się z nimi jak z jajkiem. Ciekawe czy takie samo roszczeniowe stanowisko mają wobec Rosji czy Ukrainy, sporo żydów tam też straciło życie i leży w ziemi .
 12. 4 points
  Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze. Myślę, że mamy problem, bo w czasach PRL-u wykreowano mit o tym, że "Podczas wojny cały naród walczył z niemieckim okupantem i pomagał Żydom, a nielicznych kolaborantów i szmalcowników spotykała surowa kara". Do tego mitu dodano całkiem niedawno kult "Wyklętych" i Sanacji. Ile prawdy jest w tym micie? Pewnie tyle co w innych mitach... Bo prawda była taka, że zdecydowana większość ludzi chciała w tamtych okrutnych czasach jedynie przeżyć, nie angażując się ani w konspiracje, ani też w ryzykowanie życia swojego i swojej rodziny dla ratowania Żydów. Ale musimy pamiętać też o tym, że Polska była bardzo biednym krajem, a bieda często rodzi patologię, swoje dołożyła też okupacja, która nie jednego zdemoralizowała, no i niemiecka propaganda też swoje zrobiła. Mój ojciec był świadkiem, jak policjant granatowy zastrzelił żydówkę z małym dzieckiem na ręku, która chodziła po domach i żebrała o kawałek chleba i ktoś to zgłosił na posterunek... Jest też druga strona medalu, o której niechętnie się wspomina - Żydzi przed wojną w Polsce w zdecydowanej większości się nie asymilowali, ani nie identyfikowali z II RP, którą traktowali jako państwo sezonowe [tak zresztą jak i inni w Europie] i tworzyli coś w rodzaju państwa w państwie. Taki przykład - ciotka mojego ojca mieszkała w żydowskiej dzielnicy na Kazimierzu, jako jedna z dwóch chrześcijańskich rodzin przy tej ulicy i od swoich żydowskich sąsiadek nieraz słyszała "Jak tu wkroczą Rosjanie, to będziecie się nas prosić o klucze do kościoła". Albo inny przykład - mój ojciec we wrześniu 39 jako młody chłopak, na radiowy apel jakiegoś idioty, wraz z grupą kolegów dołączył do uciekinierów udających się na wschód. Tak dotarł do Chełma Lubelskiego, a tam zobaczył żydowskich milicjantów z czerwonymi opaskami na rękawie i mosinami ze szpiczastymi bagnetami na ramieniu, którzy pilnowali polskich jeńców, prowadzili na przesłuchania do NKWD, a nawet kazali rąbać drewno do swojej łaźni. Osobiście jestem za tym, aby odchodzić od mitów na rzecz prawdziwej historii, ale bez samobiczowania się tak przy okazji. Inna sprawa, że koniunktura zarówno w kraju, jak i ta światowa temu nie sprzyja...
 13. 4 points
  Akurat wartość naukowa tego znaleziska jest co najmniej wątpliwa. Gratuluję wysoce moralnej postawy temu znalazcy. Mnie na taki gest nie byłoby stać. Takie monety to czysty kapitał, niepodatny na inflację. M.
 14. 4 points
  Dwuletnia intensywna medialna edukacja kapusi daje rewelacyjne efekty. Kapuś już wie gdzie i kiedy ma zadzwonić i czego poszukuje detektorysta. Kapuś wie lepiej czego ktoś poszukuje, że zawsze szuka się skarbów, a nie złomu czy meteorytów nawet jak w aucie masz sam złom. Znani youtuberzy i jedynie słuszna organizacja detektorystyczna lansuje pośrednio w mediach pogląd że jak szukać to tylko z archeologami. Reszta przestepców w pasiaki i do p...la.
 15. 4 points
  Trza żyć jak stonka Być cicho i wpierdalać kartofle.
 16. 3 points
  Panowie- kolega grzecznie zapytał o identyfikację, a nie o poradę co z tym zrobić. Jak pewnie zauważyliście, jest on od niedawna na forum i próbuje się czegoś dowiedzieć, a Wy zniechęcacie go swoimi dołującymi komentarzami. Bądźcie proszę nieco bardziej wyrozumiali. Może to jego pierwsze, "większe" (gabarytowo) znalezisko i chce je zachować na pamiątkę, a przy okazji chciałby zdobyć tu wiedzę na temat posiadanego obiektu... PS Kolego @Lebel1886 , czy zachowały się bicia na denku tej łuski? Pozdrawiam!
 17. 3 points
  Nooooo, teraz to do 10 maja będzie po wirusie pozamiatane, jak jeszcze tak kropidłem by wzmocnić działanie to nawet i tydzień przed, a potem zawojujemy świat.
 18. 3 points
 19. 3 points
  Napisałem językiem prostym i zrozumiałym dla większości ludzi z jako takim wykształceniem. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem tego przekazu, to poproś dzieci oni ci wytłumaczą. I nie pal, bo licho wie co ty tam palisz. Człowiekśniegu OK. Nikt, kto przeżył w Polsce komunizm nie powinien być zdziwiony, że lewica, to samo zło. Jest groźna nie dla tego, że może wygrać wybory i rządzić w kraju. Co to, to nie, Polacy już was nie wybiorą. Jest niebezpieczna ponieważ opanowała uniwersytety, większość mediów, opiniotwórcze środowiska i jak zaraza może zainfekować swoją zatrutą, antywolnościową propagandą młode pokolenia, które nie mają wiedzy i doświadczeń nabytych w czasach komunistycznej zarazy. Lewica odkąd zdradziła środowisko, z którego się wywodzi i zawładnęła nowymi grupami społecznymi o chorych ideologiach - lgbet, gender skazała się w Polsce na powolną agonię w paroksyzmach rozpaczy, zazdrości i gniewu, że nie ma w tym zaściankowym ciemnogrodzie takiego poparcia, na jakie, w swojej chorej wyobraźni, liczyła. Jest ideologią antypolską, antychrześcijańską, antynarodową i antydemokratyczną. Lewica twierdzi, że walczy o równość, solidarność społeczną, prawo do wyrażania swoich poglądów itd. Tyle że wartości tych odmawia ideowym przeciwnikom. Nigdy nie porzuciła marksizmu, zbrodniczej ideologii, która przyniosła śmierć milionom ludzi na wszystkich kontynentach. Lewica walkę klas uzupełniła o walkę płci o hasła walki z homofobią, z wartościami konserwatywnymi, z rodziną i kościołem. Jak każda totalitarna ideologia marzy o stworzeniu nowego typu człowieka, który pozbawiony będzie tego wszystkiego co buduje naród, tożsamość osoby wychowywanej w łączności z wielowiekową tradycją i historią rodziny, społeczeństwa i państwa. Wartości te są dla lewicy obce i wrogie a tym samym zwalczane w każdy możliwy sposób i na każdym możliwym forum.
 20. 3 points
  A to niedobra Łunia . Zamiast zabrać niewykorzystane fundusze ( ciekawe dlaczego niewykorzystane? ) , to małpa wpompowuje w kwitnącą gospodarkę , żeby ją rozwalić
 21. 3 points
  Przyjmowanie od policji przedmiotów zrabowanych kolekcjonerowi świadczy o niskim poziomie moralnym owych muzealników z Radomia.
 22. 3 points
  Przekop to nic innego jak wyciągnięcie pieniędzy z budżetu, nie ma już nic do rozkradania w kraju, to wpadli na pomyśł robienia "inwestycji". Polega to na wymyslaniu inwestycji, a później przysowiowy "śwagier" z koparkami realizuje, kasa do podziału. Niestety taka jest prawda, takich inwestycji w polsce jest setki np. kanał Bug - Wisła, który dodatkowo przy tych suszach odwodni teren. Co miałoby byc spławiane tymi szlakami ? Mówi sie o uniezależnieniu od Rosji, a sprowadza się 80 % węgla z tamtąd. Ale ładnie się sprzedają historyjki z patriotycznym przekazem (niezależność, Rosja itp) łatwiej też w debacie takie słomiane inwestycjie obronić( zwykły obywatel nie rozumie, że właśnie jest okradany przez cwaniaczków) No i wyborcze obietnice, ten przekop był obiecywany juz kilkakrotnie.. Nic istotnego tym kanałem nie przepłynie i to jest smutne, że dla kieszeni kilku cwaniaków niszczy się przyrodę, a przede wszystkim marnuje publiczne pieniadzę. Byc może skorzystaja na tym jakieś małe jednostki pływające - turystycznie, ale inwestycja ta nie zwróci się bardzo długo , albo wcale. Jednostki o zanurzeniu do 4 m, to nie sa powazne jednostki transportowe.Opinie naukowców są jednoznaczne.
 23. 3 points
  Tak, wiem ,że są deficytowe tym bardziej dziwi, że nie stworzycie tam Lasu Narodowego zarzadzanego przez LP? o podobnym statusie jak Park Narodowy, po co topić tam kasę? byłaby chluba dla leśników, przychylność przyrodników, ekologów, społeczeństwa, a tak straty wizerunkowe nie do wycenienia, tam na górze w ostatnim czasie bardzo źle się porobiło, bardzo..i tylko szkoda kolegów lesników, którzy naprawde sa przyrodnikami, ale nic nie mogą bo wymagana jest lojalność nawet przy najgłupszych, szkodliwych decyzjach. Szkoda też, że wycinacie tez drzewa biocenotyczne , które powinny zostać.
 24. 3 points
  Piotrowicz pewnie pije na smutno.
 25. 3 points
  Guzik od zbroi rycerza konnego z okresu bitwy pod Grunwaldem.
 26. 3 points
  Mam wiele sympati dla osób pochodzenia żydowskiego ale państwo Izrael jest tworem militarno-policyjno-faszystowskim
 27. 3 points
  kolega bjar_1 już odpowiedział, ale dodam od siebie. Zabrania się poszukiwań ZABYTKÓW bez pozwolenia. Nie nam oceniać co jest zabytkiem, przepisy są niejasne i w praktyce niemalże wszystko biegły może podpiąć pod definicje zabytku i dziękuje Jeśli chodziłeś kiedyś po I-wojennych miejscówkach to dobrze wiesz, że szrapnelowe kulki są zmorą tych miejsc, a niektórzy konserwatorzy uznają je za zabytki więc w praktyce za wszystko możesz dostać wyrok..
 28. 3 points
  Człowieku, nadal nie rozumiesz, że padł system polityczny i gospodarczy sztuczny, wymyślony w chorych mózgach, niewydolny, nie mający nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, z prawami rządzącymi gospodarką, antyludzki. A dlaczego Polska była zadłużona? ano na przykład dlatego, że rokrocznie sprowadzano (oczywiście nie za darmo) miliony ton zboża, inaczej dzięki "przodującej socjalistycznej gospodarce rolnej" społeczeństwo zdechłoby z głodu, ano na przykład dlatego, że w "eksportowanych" do Związku Sowieckiego fabrykach, maszynach, urządzeniach, statkach był często poważny udział komponentów kupowanych za dewizy a tenże "eksport" rozliczany byl w bezwartosciowych "rublach transferowych". Takich przykładów większych i mniejszych nonsensów dotyczących "przodującej gospodarki socjalistycznej" można mnożyć dziesiątki. Z tych mniejszych na przykład nierozwiązywalny, coroczny problem "sznurka do snopowiązałek" - problem stawiający na nogi Biuro Polityczne PZPR, rząd, sejm. " To, że wybuchła wtedy "Jesień Ludów", to efekt z jednej strony pierestrojki, a z drugiej strony celowe działanie zachodnich polityków i służb, ....." Stwierdzenia godne kabaretu!!!!!!!! A dlaczego i skąd pojawiła się "pieriestrojka? Z nieba spadła czy przyniósł ją Dziadek Mróz w worku?- czy nie rozumiesz, że to ludzie w tych krajach mieli dość tego systemu? Właśnie ci ludzie, którym kiedyś "władza ludowa" czy "władza rad" dała buty, wykształcenie, pracę, przeniosła z przeludnionych wsi do miast. Wreszcie przejrzeli na oczy jak ich wykorzystywano. "celowe działanie zachodnich polityków i służb...." - na przykład w kraju o więziennym reżimie jak Sojuz???!!!!!!! Do tych "celowo działających zachodnich polityków i służb" możemy dodać jeszcze "zachodnioniemieckich odwetowców i podżegaczy wojennych" jak mawiał tow.Gomulka. A może jeszcze i Papuasów z Nowej Gwinei i Eskimosow z Grenlandii.
 29. 3 points
  Na jakiej podstawie twierdzisz, że WSI w Afganistanie była w 100% transparentna dla GRU? Jeżeli masz jakieś dowody na to, to zgłoś to odpowiednim służbom. Tym bardziej mnie to dziwi, bo osłona wywiadowcza w Afganistanie polegała na tym, aby w terenie mieć lokalną siatkę wywiadowczą, która by ostrzegała o planowanych atakach Talibów, czy też o jakiś improwizowanych ładunkach wybuchowych na planowanych trasach przejazdu kolumny, a GRU nic do tego. Aby to zniszczyć, to faktycznie należało być albo świrem, albo sabotażystą. Swoją drogą, to Wy słuchacze radyja i czytelnicy GP jesteście już typową sektą, z którą nie da się dyskutować, bo dla Was istnieje tylko jedna prawda objawiona, podobnie jak dla Świadków Jehowy.
 30. 3 points
  Rada na przyszłość. Jeśli nie orientujesz się czy skorupa jest bezpieczna czy nie lepiej jej nie ruszaj. Może się zdarzyć, że zostaniesz pozbawiony rąk albo życia. Tym razem miałeś szczęście.
 31. 3 points
  Jednak może być niebezpieczny... Jak spadnie na nogę albo ktoś kogoś nim potraktuje;)
 32. 3 points
  Jak można było polskich obywateli, którzy od pokoleń mieszkali na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, potraktować w sposób tak dziki, barbarzyński i okrutny, jak to zrobili ich ukraińscy sąsiedzi? Okrucieństwo Ukraińców, szczególnie w stosunku do polskich kobiet i dzieci było wręcz niewyobrażalne, rodem ze średniowiecza. Takie praktyki to nawet w głowach zbrodniarzy Hitlera i Stalina się nie mieściły. Niestety w większości nie zostali za to rozliczeni, a obecnie robią za bohaterów narodowych u naszego wschodniego "sojusznika", który zresztą ma do nas pretensje terytorialne. Niech ich piekło pochłonie.
 33. 3 points
  Nie mnie oceniać literackie wypociny OT ale to co powiedziała o Polakach zasługuje na najwyższe potępienie. Amen
 34. 3 points
  Do religii żydowskiej nic nie mam bo mnie ona nie obchodzi, ale kiedy kończy się wiara i podrygiwanie przed ścianą, a zaczyna szarpanie o kasę i jakieś roszczenia materialne oraz ingerencja w politykę nieswojego państwa to tej religi mówię stop, a żydom zalecam w tył zwrot. Mają swoje państwo to niech sobie tam uskuteczniają swoje zagrywki; znani są jedynie z tego, że gdzie się pojawia ich ingerencja tam zaczynają się napięcia prowadzące do tragedii. Historia ich niczego nie uczy, wszędzie gdzie mącą kończą jako wygnany naród przybłędów. Wystarczy zainteresować się ich historią i tym za co kochają ich sąsiedzi z którymi wiecznie walczą. Normalnie naród bez skazy, tylko pouczać innych...
 35. 3 points
  Dobrze zainwestowany Nobel już się zwraca. Olga Tokarczuk wspiera środowisko sędziowskie. Noblistka zaapelowała o udział w demonstracjach w obronie wolnych sądów i niezależności sędziów. Pod hasłem #RobimyToDlaWszystkich w kilkudziesięciu miastach organizuje je stowarzyszenie sędziów "Iustitia".
 36. 3 points
  Pieniądze z OFE wydali PPK nie wychodzi tak jak założono nawet straszenie niskimi zusowskimi emeryturami się nie udaje to trzeba rezerwy złota zwieźć . Ostatnie słowo które usłyszycie będzie brzmiało "POPIJ WODĄ"
 37. 3 points
 38. 3 points
  Kompletny nonsens - a do kogo niby należałoby uznawanie, który element z tego calego zbioru jest ważniejszy a który nie. Hierarchia ważności elementów istniala od zawsze i była i jest efektem indywidualnej subiektywnej oceny i nikt nie może pozbawić mnie prawa do takiej oceny. Jaką prawdę historyczną? Przykładowo: - Polska i kraje zachodnioeuropejskie uznają, że II.Wojna Światowa wybuchła 1.września 1939 roku - Związek Sowiecki uważa, że II.Wojna Światowa wybuchła 22.czerwca 1941 roku - USA uważają, że II.Wojna Światowa wybuchła 7.grudnia 1941 roku. No i jaka Kolego AquilaSPQR jest prawda historyczna? Jak było naprawdę?
 39. 3 points
  Ani sygnalista ani donosiciel,jedynym określeniem godnym takiej osoby jest słowo przypominające w swym brzmieniu wyraz "zakręt" w jęz. hiszpańskim i włoskim
 40. 3 points
  Podniecajcie się dalej współpracą z archeo to w akcji Pandora 5 już nie będzie kogo łapać, pozostaną jedynie ci co niby mieli walczyć o wasze prawa i mając się dobrze nadal będą kopali po jakichś Grunwaldach ze swoją ferajną, stanowiskach w asyście archeologów nadal bedą brali po 100zł od łba za jakąś legitymację PZW mamiąc was jakimiś filmikami jak to fajnie kopać z archeologiem i rżnąc durnia że wszystko jest ok.
 41. 3 points
  przydała by się historia tego czołgu bo czołg jest zniszczony ostrzałem, ma rozerwaną wieżę , widać z zewnątrz popękany pancerz. Powinien zostać w Gliwicach bo prawdopodobnie padł w boju o Śląsk , i na pewno nie propaguje on komunizmu ,to jakaś paranoja . Ludzie powinni zniszczyć wszystkie auta marki Łada lub kto jeszcze posiada Syrenę lub Warszawę bo one też propagują komunizm . Kto je ma i nimi jeździ to popiera komunizm bo wtedy były zrobione , ba pokazuje przez to jaki on był trwały i solidny ten komunizm. Bosche w tym kraju paranoja goni paranoje , za niedługo doczekam że trawę będziemy malować na zielono.
 42. 3 points
  Pancerne skarby z Miłakówki. Tank Hunter na łowach! Musicie to zobaczyć!#THETANKHUNTER! Tank Hunter is hunting the mighty panzers! Take a look what The Tank Hunter crew found in the Miłakówka river, Poland! Crazy!
 43. 2 points
  A ma mieć? Poczułeś się dotknięty że nie ma?
 44. 2 points
  Wow .... to teraz znajdź te powyższe kody
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information