Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 09/13/21 in all areas

 1. Ekologia nauką była, wtedy gdy byłem młody. Teraz to już wyłącznie ideologia.
  2 points
 2. A konkretnie brak aminokwasów egzogennych, już nie pamiętam który jest prekursorem którego neurotransmitera.
  2 points
 3. Oryginalnie one chyba były "przygrzane" , mam nadzieje że się rozczytasz, szerokość blachy która styka się z rurą około 7-8mm
  1 point
 4. Czołem. Może to jest - pilocik - wyciągający czaszę spadochronu z pokrowca...? pzdr. stani
  1 point
 5. Dziękuję za odpowiedź. Trzeba uważać na to.
  1 point
 6. Na zdjęciu montaż silników Hispano Suiza – 12-cylindrowych, rzędowych o układzie V, chłodzonych wodą. Miejsce wykonania tej fotografii zaskakuje, to hala fabryczna …Polskich Zakładów Śkody (ex Francopol) na Okęciu.
  1 point
 7. Kolejne eksponaty w szkolnej gablocie. Legalne i bezpieczne :).
  1 point
 8. Od 25.03 rano nacierali całym pasem od Jelitkowa wzdłuż brzegu, od Oliwy na lotnisko i wzdłuż dzisiejszych Grunwaldzkiej i Wita Stwosza. Zasadniczy opór napotkali na skraju lotniska (rów ppanc), we dworach nadmorskich i na linii nasypu kolejowego (to wiadomo.) Przełamali go 26.03 po południu, wieczorem zdobywając koszary na Strzyży Górnej, a do północy osiągając pierwsze kwartały domów Strzyży Dolnej (Wrzeszcza Dolnego.) W ciągu 27.03 natarli ze wzmiankowanej linii na Kolonię Schichaua. W tym samym czasie natarcie "nadmorskie" osiągnęło skraj Nowego Portu i Letnicę. Przy okazji walk 27.03 raportowane jest zdobycie Pantery. Może to ta, która widnieje na foto u Flisowskiego ("Pomorze - Reportaż z pola walki")? Siedzą na niej polscy żołnierze, a zbiór fotek obejmuje epizod z wozami naszej Brygady Pancernej w rejonie szpitala na Klinicznej oraz Conradinum. Jako ciekawostka - w rozkazach dziennych omawianego korpusu pancernego z 27.03 pojawia się punkt o treści: "Nie dopuszczać do wałęsania się po pomieszczeniach, pijaństwa i innych występków urągających godności żołnierza Armii Czerwonej." Strat Rosjan od końca 26.03 do końca 27.03 - czyli we Wrzeszczu i dalej w kierunku stoczni Schichaua - wyniosły 13 "jotesów" i 4 SU-100 - w zdecydowanej większości unieruchomionych, ale nie bezpowrotnie spalonych. M.
  1 point
 9. Ok, chwilę mnie tu nie było. Widocznie zbyt kunsztownie ukryłem myśl przewodnią - chodziło mi raczej o to, że na samolocie są reklamy i STANAVo i SHELLa, ale i tak benzynkę brano od jeszcze innej firmy. No, ale jeżeli już mamy festiwal firm paliwowych (na razie zagranicznych, krajowych jeszcze nie tykamy...) to jeszcze to: Giedgowd Ignacy nad logotypem rzeczonej f-my MobilOil (foto rzecz jasna zajumane z NAC-u) oraz mini-zagadek: na którym polskim samolocie było naklejone takie logo? Jeśli ktoś zna odpowiedź, to siedzi cicho (konkursu nie będzie, bo i tak nagrodę już schrupałem...), za to niech ci mniej świadomi przećwiczą szukanie.
  1 point
 10. Kapsel na flakonik z lekarstwem (Teriak).
  1 point
 11. To chyba Cypiska rowerek był :) Ewidentnie widać kolano na którym zrobiono zdjęcię przedmiotu - to mały przedmiot.
  1 point
 12. Wygląda na to, że może być nakładka na korek wina musującego. Przepisz co możesz, bo chyba jakiegoś z Wenecji.
  1 point
 13. Nie musiała znać rosyjskiego, propozycję obecności rosyjskiego kontrolera jeden mądry inaczej zbył słowami "nie będzie mu się ruski po samolocie szwędał", ale on już nic nie powie.
  1 point
 14. W książce A.Morgały "Samoloty wojskowe w Polsce 1918-1924" w aneksie nie ma żadnej wzmianki o rozbiciu i kasacji SVA-10 10.06.22 r. (zginęli plut.pil. Cz.Wojtczak i plut.strz.samolot. Józef Skowera - wg "Wypadki śmiertelne w lotnictwie polskim 1918-1939" - A.Popiel) Moim zdaniem nie jest to SVA-10 a Ansaldo A1 "Balilla".
  1 point
 15. Ciekawe, ile części do tego Tygrysa zostało przemyconych z Polski? Bo z wykopków w Australii to elementy tego czołgu raczej nie są, chyba że coś umknęło badaczom historii II wojny światowej... ;-)
  1 point
 16. I pomyśleć, że są jeszcze tacy, którzy Onet, TVN, GW próbują bronić. Komunizm odmóżdżył i geny zanieczyścił.
  1 point
 17. Nowszy to i soft ma lepszy, z cewką może coś poprawili. Trzeba porobić testy i będzie wiadomo. Jakby dodali sztyce jak w Deusie była by malina.
  1 point
 18. Przerost formy nad treścią.
  1 point
 19. Ja na miejscu pana kolekcjonera to bym się tym autkiem tak nie chwalił. Władza ma lepkie rączki.
  1 point
 20. Majteczki w kropeczki, Golców, Bajm i resztę wyjców kojarzą w sumie wszyscy, a Paderewskiego tylko jakieś dziwaki.... Każdy naród ma taki rząd, na jaki zasługuje.
  1 point
 21. Spadochron i: - stalowe linki? - oczka ściągaczy? - materiał "czaszy" - wygląda na toporny brezent a nie nylon czy mu podobny lekki materiał Zdecydowanie to nie spadochron(-ik).
  0 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information