Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Leaderboard

 1. fala

  fala

  Forum members


  • Points

   20

  • Content Count

   1858


 2. szutnik

  szutnik

  Forum members


  • Points

   14

  • Content Count

   705


 3. bjar_1

  bjar_1

  Forum members


  • Points

   13

  • Content Count

   31696


 4. balans

  balans

  Forum members


  • Points

   4

  • Content Count

   5253Popular Content

Showing content with the highest reputation since 03/30/20 in all areas

 1. 3 points
  PANOWIE MODERATORZY Apeluję o założenie osobnego działu np. POLITYKA W KRAJU . I niech tam użyszkodnicy tego forum dają upust swoich chuci, wkładając jeden drugiemu w życi, swoje coś tam coś tam. Jest tu grono osób które "ganiają się" niemalże po wszystkich działach, opluwających się, kopiących, poniżających, etc. etc. To już się zrobiło wtutwiające. To jest forum poszukiwaczy, a nie domorosłych politykierów. Ićcie sobie stond. Sio !
 2. 3 points
  Napisałem językiem prostym i zrozumiałym dla większości ludzi z jako takim wykształceniem. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem tego przekazu, to poproś dzieci oni ci wytłumaczą. I nie pal, bo licho wie co ty tam palisz. Człowiekśniegu OK. Nikt, kto przeżył w Polsce komunizm nie powinien być zdziwiony, że lewica, to samo zło. Jest groźna nie dla tego, że może wygrać wybory i rządzić w kraju. Co to, to nie, Polacy już was nie wybiorą. Jest niebezpieczna ponieważ opanowała uniwersytety, większość mediów, opiniotwórcze środowiska i jak zaraza może zainfekować swoją zatrutą, antywolnościową propagandą młode pokolenia, które nie mają wiedzy i doświadczeń nabytych w czasach komunistycznej zarazy. Lewica odkąd zdradziła środowisko, z którego się wywodzi i zawładnęła nowymi grupami społecznymi o chorych ideologiach - lgbet, gender skazała się w Polsce na powolną agonię w paroksyzmach rozpaczy, zazdrości i gniewu, że nie ma w tym zaściankowym ciemnogrodzie takiego poparcia, na jakie, w swojej chorej wyobraźni, liczyła. Jest ideologią antypolską, antychrześcijańską, antynarodową i antydemokratyczną. Lewica twierdzi, że walczy o równość, solidarność społeczną, prawo do wyrażania swoich poglądów itd. Tyle że wartości tych odmawia ideowym przeciwnikom. Nigdy nie porzuciła marksizmu, zbrodniczej ideologii, która przyniosła śmierć milionom ludzi na wszystkich kontynentach. Lewica walkę klas uzupełniła o walkę płci o hasła walki z homofobią, z wartościami konserwatywnymi, z rodziną i kościołem. Jak każda totalitarna ideologia marzy o stworzeniu nowego typu człowieka, który pozbawiony będzie tego wszystkiego co buduje naród, tożsamość osoby wychowywanej w łączności z wielowiekową tradycją i historią rodziny, społeczeństwa i państwa. Wartości te są dla lewicy obce i wrogie a tym samym zwalczane w każdy możliwy sposób i na każdym możliwym forum.
 3. 2 points
  Na ten wyrok komisji europejskiej powinniśmy odpowiedzieć, że przezornie trzymamy miejsca dla rdzennych mieszkańców Europy, którzy za kilkanaście lat będą uchodzić z nowo powstałych kalifatów europejskich.
 4. 2 points
  Teraz u nas to z helikoptera ganiają a nad zalewem z motorówek... Trza przeczekać jak dadzą wyłazić z chałupy to z partyzanta kopać;)
 5. 2 points
  Taaa, pomyśleć ,że kiedyś kato-prawica wmawiała ,że komuniści chcą żeby żony były wspólne Teraz kwarantanna na baby ... Zapodaj jeszcze ,że korona , to kara niebios za sodomię i porubstwo - będzie ciekawiej.
 6. 2 points
  Tzw. taktyka odwracania kota ogonem. Ja nie piszę wszedzie o lgbt i innych, nie chodzę w różu i nie mam ksywy Les.
 7. 2 points
  Ja tam nikomu źle nie życzę , ale skoro jest już ten wirus to może pogłowie idiotów się zmniejszy... są duże szanse bo akurat ten gatunek ma w dudzie wszystkie zalecenia i ograniczenia.
 8. 2 points
  Pewnie jakiś kelner nagrał, znamy te numery.
 9. 1 point
  Portret zbiorowy żołnierzy I Korpusu Polskiego. Fotografia wykonana w Bobrujsku, 9 kwietnia 1918 r. W głębi budynek z napisem: "Kuchnia Etapu".
 10. 1 point
  Bobrujsk, grupa żołnierzy i oficerów I Korpusu Polskiego w Rosji. W głębi widoczne baraki koszar. Fotografia wykonana 9 kwietnia 1918 r.
 11. 1 point
  Problem w tym, że to nie jest typowa migracja zarobkowa*, bo to jest inwazja na Europę. Mamy tu do czynienia z migrantami, którzy nie dość, że są obcy kulturowo i się nie asymilują, to jeszcze są bardzo roszczeniowi [ty jesteś biały a ja czarny, to mi musisz płacić] i do tego wrogo nastawieni do tych, którzy ich przyjmują. Bo ktoś im tam naobiecywał, że w Europie czeka na nich 3, 2, 1, [3 blondynki do obsługi, 2 samochody i 1 willa], więc są rozczarowani, a więc podatni na radykalną, islamską propagandę. A sensowne rozwiązanie? Chyba tylko takie, żeby zamiast żarcia wysyłać im do Afryki prezerwatywy... * W Europie zresztą z powodu globalizacji jest coraz trudniej o pracę nawet dla białych.
 12. 1 point
  Czołem. Dokładnie od pruskiego pałasza oficerskiego - IOD 89 pzdr. stani
 13. 1 point
  Dość ciekawa opinia, między innymi na temat - czy żyjemy już w państwie policyjnym? https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/demolka-z-elementami-panstwa-policyjnego-analiza/0yqzl2d
 14. 1 point
  W zasadzie każde rozwiązanie jest dobre. Możesz trzymać równie dobrze np. w pudełku po jogurcie jak i w słoiku.
 15. 1 point
  A widziałeś, żeby ktoś czegoś poszukiwał teraz? Najwyżej to harnasia w lodówce...
 16. 1 point
  Merkel kilka-kilkanaście lat za późno przyznała to, na co większość autochtonów pomstowała od dawna. Zresztą we wszystkich krajach, które doświadczyły dobrodziejstwa nachodźców, rdzenni obywatele mają podobne zdanie.
 17. 1 point
  Merkel oficjalnie ogłosiła klęskę multikulti, obserwujmy Szwecję i Francję, można się wile nauczyć. Ps. W Afryce co roku rodzi się ok. 32 000 000 nowych obywateli. Twierdzisz że przyjmowanie co roku 5, 10 czy 20 mln migrantów ekonomicznych coś tam zmieni ? Po za tym fachowcy twierdzą że pomoc na miejscu jest 5 razy efektywniejsza niż wynajmowanie hoteli i płacenie latami zasiłków osobom które nawet nie mają zamiaru szukać pracy.
 18. 1 point
  Napsuł durny Styropian godząc się na Plan Sachsa zwany u nas Planem Balcerowicza [prywatyzacja wszystkiego w krajach gdzie nie było prywatnego kapitału] i ściągając do kraju Brygady Marriotta [po co wam przemysł, kupicie sobie tańsze i lepsze od nas]. A jeżeli chodzi o stocznie, to mogły jeszcze popracować - Rosjanie chcieli dalej kupować od nas statki, ale płacić za nie gazem i ropą. Na to nasze durnie [zapewne podpuszczone przez tych z Zachodu] odpowiedzieli, że możemy dla nich budować statki ale za dolary. Na to Ruscy odpowiedzieli, że za dolary to oni sobie kupią lepsze w Korei [Płd. oczywiście]. I tak się skończył nasz przemysł stoczniowy, a z nim dziesiątki tysięcy miejsc pracy w całym kraju [kooperanci]. Ale nawet w tej sytuacji do uratowania była Stocznia Gdyńska, bo jako jedyna u nas produkowała naprawdę nowoczesne statki i tu ktoś za jej upadłość powinien zostać rozliczony. Inna sprawa, że Polska była wtedy pod silnym naciskiem RFN, dla której priorytetem było ratowanie przejętej po NRD stoczni w Rostoku, a więc wycięcie konkurencji... Ot i cała historia.
 19. 1 point
  Wiesz jak to jest; jedni są za młodzi , inni za starzy ( skleroza ) . a jeszcze inni mają mentalność Kalego https://www.academia.edu/21498161/Polscy_uchodźcy_w_obozach_przejściowych_na_Zachodzie_w_latach_osiemdziesiątych._Przykład_Austrii_Włoch_i_Szwecji Kiedyś ktoś nam pomagał, dzisiaj kuprem się na tego kogoś wypinamy... Ale o honorze to gadać potrafimy godzinami Zabawne ,że ostatnio przypomniał o tym Iran , który się obruszył , że podłożyliśmy mu świnie ( państwo islamskie ), zapominając o pomocy dla 115 tyś. naszych. Skubańcy , jeszcze po prawie 80 latach pamiętają ...
 20. 1 point
 21. 1 point
  Wszyscy są równi, ale polucjanci są równiejsi ... https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-szaleje-policja-organizuje-uroczystosc-policjanci-karza-ale-sami-nowe-prawo-lekcewaza-6495539543848577a.html
 22. 1 point
  Z "deszczykami" to jest ogólnie ciekawa sprawa, temat poruszany już na forum. Typowy strażacki "deszczyk" powinien mieć ochronne wstawki z dermy w kolorze zielonym na ramionach kurtki oraz na spodniach a także czarne guziki, tu widać guziki khaki typowe dla wojska. Odcienie materiału "deszczyków" dla WP bywały różne (bodajże trzy najbardziej znane), o kroju nie będę wspominał bo też były znaczące różnice. Moja teoria dotycząca munduru ze zdjęć jest taka (powtarzam teoria) iż jest to "deszczyk" uszyty dla WP (1968 r.) jednakże nie odebrany z jakiegoś powodu, może po prostu z faktu wprowadzenia mundurów "mora" czy też jak kto woli "moro" opracowanych w 1968 r., wprowadzonych na przełomie 1969/1970 r. a powszechnie znanych jako wz. 71. Producent dodał tylko metki "cywilne" z odpowiednimi pieczątkami. "Deszczyki" typowo wojskowe a także typowo strażackie (czyli ze wstawkami z dermy) były użytkowane jeszcze przez prawie całe lata siedemdziesiąte, może nie w regularnej Straży Pożarnej ale na pewno przez Ochotnicze Straże Pożarne i zakładowe Straże Pożarne.
 23. 1 point
 24. 1 point
  Roznica jest tylko jedna: oslona ogniowa. wz 28 "uproszczony" czyli wz29 jest bez oslony ogniowej. Nazwa wz 29 jest synonimem wzoru uproszczonego bez oslony ogniowej. Jezeli bagnet ma oslone ogniowa to wz28. Jezeli bez oslony ogniowej to wz29.
 25. 1 point
  Może niektórzy nigdy nie pukali, tak jak ich idol
 26. 1 point
  To identycznie co przez ostatnich pięć lat wyprawia prezes & company.
 27. 1 point
  Dodam tylko, że to wszystko wynika z idei fix lewicy - zmienić wszystko, nie ma znaczenia czy coś działa czy nie działa - wszystko musi być zmienione, ma być inaczej niż było. I nie ważne że będzie źle działało, usłużne autorytety potwierdzą, że jest znakomicie.
 28. 1 point
  Podobne etui widziałem srebrne na ołówek. Nawet na carskich znajdywałem takie zrobione z łusek. Ale czy to to? Jak nie otworzysz nie zobaczysz...
 29. 1 point
 30. 1 point
  https://kobieta.onet.pl/koronawirus-szkola-z-tvp-stala-sie-posmiewiskiem/stzgxx9
 31. 1 point
  Z pierwszego zdjęcia: Sonderburg, d. 14 XI 09. Sehr geehrte Frau! Teile Ihnen mit, daß ich endlich von Franz Nachricht erhalten habe. Er teilt mir mit, daß er bei dir letzten Untersuchung für T[...]dienstfähig befunden ist und daß er [...] in den nächsten Tage irgend [...] an? Bord kommen würde. Mit den besten Grüßen an Sie und Fräulein Tochter?, verbleibe ich Ihr Fr. Schimpfer. Sonderburg, 14 listopada 1909 Szanowna Pani! Donoszę, iż w końcu otrzymałem wiadomość od Franza. Pisze, że przy ostatnim badaniu uznano go za zdolnego do służby [...] i że w najbliższych dniach wybiera się na pokład? . Z najlepszymi pozdrowieniami i dla panny córki pozostaję Wasz Fr. Schimpfer.
 32. 1 point
 33. 1 point
  Lwowskie Czasopismo Lotnicze 1934 r.
 34. 1 point
  No i obmierzła lewica . Ups. to chyba ten różowy na L ma tą fobię ...
 35. 1 point
 36. 1 point
  Przez litość założę brak zrozumienia teksu a nie jakieś specyficzne upodobania .
 37. 1 point
  Zapamiętam Chociaż tam to był trójkącik* ale nie pamiętam trzeciego * bez żaluzji
 38. 1 point
  No to teraz uwaga i zapamiętaj - ten różowy powyżej
 39. 1 point
  Od genderów i innych dewiantów to jest kolega na "L"
 40. 1 point
  Zgodnie z Rozkazem Nr 111 Komendanta Głównego Milicji Obywatelskiej z dnia 2 lipca 1946 r. punkt 2 "Kurtka kroju wojskowego z czterema kieszeniami gładkimi naszywanymi, z klapami zapinanymi na guziki. Kurtka zapina się na 7 guzików dużych. Kołnierz stojący wykładany, na rogach kołnierza naszywki koloru błękitnego według wzoru Nr 1, zakończone u oficerów młodszych pojedynczym srebrnym galonem u oficerów sztabowych podwójnym. Naramienniki koloru munduru obszyte wypustką błękitną, na nich metalowa liczba arabska koloru białego. Naramienniki koloru munduru obszyte wypustką błękitną, na nich metalowa liczba arabska koloru białego, określająca przynależność służbową do odnośnej Komendy Wojewódzkiej M.O. Mankiety przy rękawach kurtki okrągłe z wypustkami koloru błękitnego. Na lewym rękawie kurtki na wysokości 15-tu cm powyżej łokcia tarcza błękitna z inicjałami M.O. Wymiary tarczy i liter według wzoru Nr 2." Tyle względem kurtki stanowił powyższy punkt rozkazu z 1946 r. W praktyce stosowano zapewne także kurtki szyte według tegoż rozkazu jak również kurtki typowo wojskowe oraz przerabiane z kurtek niemieckich tak jak w WP, wynikało to z ogólnych braków materiałowych, ale to jest przecież oczywiste. Umundurowanie MO usystematyzowano dopiero Rozporządzeniem Ministra Bezpieczeństwa Publicznego z dnia 29 września 1948 r. o umundurowaniu i oznakach służbowych funkcjonariuszów Milicji Obywatelskiej. Równie ciekawe jest Zarządzenie Nr 460 Komendanta Głównego MO z dnia 20 marca 1948 r. w sprawie umundurowania członków ORMO. Temat ciekawy dla interesujących się historią umundurowania polskiego a fotografii mało.
 41. 1 point
  Już ci się te metody nie podobają? W wielu twoich postach czuć było nostalgię za czasem minionym.
 42. 1 point
  Szanowny manipulancie , nie imputuj mi życzenia komukolwiek śmierci. Jeżeli ktoś chce biegać po kościołach, to jego sprawa ( i konsekwencje) . Gorzej , gdy osoba z "ałtorytetem" profesorskim jakiegoś KUL'u czy innej Akademii Papieskiej namawia do tego innych. Taki "geniusz'' staje się bezpośrednią przyczyną śmierci , na podobieństwo podobnych Mu anty-szczepionkowców , równie beztrosko ignorując naukę , tworząc zagrożenie dla mnie i dla mojej rodziny. Dlatego mam prawo do sarkazmu i ironii , którą w sposób bezczelny próbujesz przedstawić jako dosłowny. Masz w jednym rację . Przepraszam osoby chore na kretynizm , idiotyzm ( to w końcu jednostki chorobowe ) za porównanie z personami . których działania mogą w sposób istotny rzutować na życie i kondycje całej populacji. ps. na problemy ze swoim płatem czołowym zawsze możesz zastosować witaminę C- lewoskrętną
 43. 1 point
  Marcin life is cruel i full of zasadzkas a w polityce jeszcze bardziej. Chyba nie chcesz powiedzieć, że opozycja i media polskojęzyczne cynicznie nie grają pandemią? Prosiłem, żeby nie używać epitetów? Prosiłem?
 44. 1 point
  Lewicowiec ze mnie taki jak z ciebie krynica prawdy. Tylko że przygłup powiedział to nie mnie do ucha, a publicznie.Widzę że cyrku od urzędu prezydenckiego nie odróżniasz, chociaż jakby się tak przypatrzeć ....to można się pomylić.
 45. 1 point
  Wpisany do rejestru 30.03.1935 r., pod numerem 293.
 46. 1 point
  Wiesz że nic się nie bierze z niczego , przez kilka lat razem ze swoim echem i pomocnikami ,na wzór waszego guru skutecznie wypracowaliście nawet tutaj identyczne relacje międzyludzkie jak w realu.Więc ja tobie i tobie podobnym mam dobrze życzyć?, za co ? za te obelgi i wykpiwania?, za kłamstwa ? , a niech was wirus już dzisiaj dopadnie.
 47. 1 point
  A co powiesz o miszczach twierdzących że wybory mogą się odbyć, o tym idiocie który twierdzi "Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki, żeby pójść do lokalu wyborczego" ?
 48. 1 point
  Do dorobku doszedł kolejny artykuł Na łamach Gdańskich Zeszytów Numizmatycznych nr158 ukazał się "Czy fabryka broni może być mennicą" Zapraszam do lektury: http://ptn-gdansk.000webhostapp.com/gzn/GZN_158.pdf http://ptn-gdansk.000webhostapp.com/gzn.html
 49. 1 point
  Puszczam pilotażowo jeden krótki odcinek z prac remontowych przy Jagdpanzer 38T „Hetzer”.
 50. 1 point
  A to tak jak członki tej podkomisji, tylko Stuhr za mniejsze pieniądze.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information