Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 02/04/19 in all areas

 1. 8 points
  Les05 czytaj uważnie masz zaznaczone 7 szt plus sporo kości bez identyfikacji. Dlaczego wychodzisz z twierdzeniem że naszych żołnierzy się nie honoruje ??. Jak się ich wykopie a potem podda badaniom DNA aby wiedzieć kogo pochować to zostaną z szacunkiem wartą honorową pochowani ! A co uważasz że innym żołnierzom nie należy się szacunek do pochówku ?? . Może ty też należysz do tej nowoczesnej nacji która uważa że z polski należy wywalić wszystkie groby żołnierzy radzieckich i wywalić je do Rosji i niech tam gniją, Bo Polskę sami wyzwoliliśmy Rudym, Klosem i 1 i 2 Armią LWP a ruskich tu nie było . Tzn niektórzy twierdzą że byli ale tylko aby kraść i gwałcić polskie kobiety i nic więcej. Taka teraz jest polska historyczna wizja wyzwolenia naszego kraju.
 2. 7 points
  No cóż, cała dyskusja ponownie ujawniła problem ze środowiskiem konserwatywno-katolickim, które wymaga i oczekuje żeby cała reszta świata przyjęła i uznała za jedyny słuszny jego punkt widzenia. Tak długo jak środowiska konserwatywno-katolickie nie zrozumieją, że tolerancja nie oznacza iż wszyscy mają myśleć tak jak oni i wierzyć w to co oni, tak długo problem nie pozostanie rozwiązany. Gwarantuję Wam, drodzy koledzy, że żaden tzw. lewak nie będzie się wpieprzał do kościoła, czy zaglądał biskupowi, do portfela, tak długo jak rzeczony biskup nie będzie sobie rościł praw do decydowania o tym co lewakowi wolno, jak ma żyć i w co ma wierzyć. Kwintesencją i najlepszym sposobem na podsumowanie wyżej opisanego problemu jest hasło z pierwszego Strajku Kobiet, z 2016 r. Hasło, którego wymowy środowiska konserwatywno-katolickie nie jest w stanie zrozumieć: "Jesteś przeciw aborcji?? To jej nie rób". Tylko tyle i aż tyle. A ponieważ tego nie ogarniacie, to nie ogarniacie również obecnych protestów.
 3. 6 points
  Jeżeli na pokładzie samolotu podawali grochówkę, to mógł być wybuch...
 4. 5 points
 5. 5 points
  Lepsza by była relacja na żywo
 6. 5 points
 7. 5 points
  PANOWIE MODERATORZY Apeluję o założenie osobnego działu np. POLITYKA W KRAJU . I niech tam użyszkodnicy tego forum dają upust swoich chuci, wkładając jeden drugiemu w życi, swoje coś tam coś tam. Jest tu grono osób które "ganiają się" niemalże po wszystkich działach, opluwających się, kopiących, poniżających, etc. etc. To już się zrobiło wtutwiające. To jest forum poszukiwaczy, a nie domorosłych politykierów. Ićcie sobie stond. Sio !
 8. 5 points
  Nie dopiero Kapuchy bo już wiele lat wcześniej wielu poszukiwaczy zauważyło, że Wojewódzki Konserwator zachowuje się jak wojewódzki uzurpator i uzurpuje sobie prawo do dowolnej interpretacji przepisów i wydawania pozwoleń na coś na co pozwolenia mieć nie trzeba. Na wielu forach sugerowano, że prawo w zasadzie jest nie najgorsze, tyle że niedopuszczalna jest jego dowolna interpretacja przez policjantów którzy dostali wytyczne od Grajewskiego jak uprzykrzyć życie poszukiwaczom. Kto chodzi z detektorem po polu - przeszukać, sprzęt zabrać w depozyt, figuranta na dołek i rewizja w domu. Może dla równowagi każdego kto spaceruje wieczorem pod bankomatem lub koło banku tak samo na dołek, a banknoty i portfel do depozytu - przecież możliwość popełnienia przestępstwa równie prawdopodobna jak znalezienia skarbu wykrywaczem. Muzykant jakby chciał mieć prawdziwe sukcesy w Pandorze powinien przeliczyć i poddać weryfikacji oryginalności monety ze skarbu głogowskiego, zainteresować się kto kupował dworki i pałace celem ubezpieczenia i podpalenia, zrobić inwentarkę w kilku muzeach gdzie skarby złotych monet od lat zalegają bądź już nie zalegają w magazynach i jeszcze raz zainteresować się kradzieżami w muzeum poczty polskiej i muzeum techniki, gdzie z depozytu zaginął motocykl sokół.
 9. 4 points
 10. 4 points
 11. 4 points
  A wcale, że nieprawda! Jezus pochodził z Łodzi!!! Stoi jak byk w Ewangelii: (...) I rzekł Jezus z Łodzi...
 12. 4 points
  Się zapisywać można....
 13. 4 points
  ta pantera ciut wędrowała po wydobyciu została przez Pana Kęszyckiego sprzedana , potem odkupiona , znowu sprzedana . remontowana u dwóch właścicieli, wieża poszła na złom z uwagi że była kompletnie rozerwana . tak że zostało tylko jarzmo działa , lufa z pigułą którą zabrali saperzy. jak ktoś wie w którym dokładnie miejscu zalegała to gdzieś głęboko w mule za pewnie reszta wieży leży po dziś dzień , wtedy wydobywano bez magnetometrów i wykrywaczy. Sam czołg po wybuchu wewnętrznym tak zniszczony że kasy poszło że cho, cho. Pierwszy kupujący padł przy remoncie , drugi właściciel "Kęszycki" w tym czasie był za cienki w uszach aby podjąć się remont dopiero trzeci właściciel bardzo znany z kapitalną kolekcją posiadał środki na ten remont " niestety nie doczekał zakończenia remontu i spogląda na swą kolekcję z góry. Niestety już ponad połowa kolekcji została rozsprzedana. Tak bywa , ale Panter na świecie zachowanych jest sporo tak że na pewno doczekamy się wreszcie remontu tej wymienionej za Stuga przez Tank Hantera czego mu życzę.
 14. 4 points
  Les 05 .Amerykanie jak i Polacy i Rosjanie jak i inne narody OBECNIE zabierają swoich i to nie dlatego że ktoś im by zniszczył groby ale dlatego że obecnie jest taki nakaz we wszystkich armiach cywilizowanych że swoich się zabiera bo najczęściej to wojny lokalne a nie konflikty światowe o hekatombie ofiar. W trakcie II wojny amerykanie swoich nie zabierali , możesz w całej europie cmentarze amerykańców pooglądać i pozwiedzać, ale to była inna wojna niż obecne lokalne najazdy. Tylko my wyszliśmy cynicznie że nie szanujemy armii która niestety potem nas zajęła ale Niemców wyrzuciła , Niestety Ci żołnierze to byli prości ludzie zwykli Rosjanie którzy święcie wierzyli że walczą z najeźdźcą ich kraju czyli Niemcami a potem wierzyli że wyzwalają inne kraje od faszyzmu . To polityka Stalina spowodowała że nie zostaliśmy naprawdę wyzwoleni i sami sobie zbudowaliśmy armię Ludową w której też żołnierze często zostali zmuszeni do walki ze swoimi czyli AK. A obecnie w imię prawdy objawionej wywalamy każdy pomnik cmentarny symbolizujący że tu zginęli Rosjanie zwykli żołnierze , to często nie są pomniki chwały Towarzysza Stalina czy Lenina , to zwykłe monumenty z gwiazdą że tam zginęli żołnierze Radzieccy. Kiedyś nas historia za to oceni i nie zdziwię się jak buldożery wyrównają placyk pod Monte Cassino czy wkurzeni Ukraińcy furgną w luft Cmentarz Orląt . Bo jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie . Tyle że wtedy powinniśmy milczeć a nie ryczeć bo będzie to wina ludzi takiego pokroju co mieli takie a nie inne zapatrywania na szacunek zwykłych żołnierzy których kompletnie nie znaliśmy. Dla mnie żołnierz to żołnierz którego to politycy i generalicja wkręca w kierat koszmaru jakim jest wojna , a wojna zmienia ludzi w zależności kto ma jaką psychę , wykształcenie i wewnętrzna a sprawiedliwość bądź nie. Za to politycy i generalicja bardzo bardzo rzadko wisi na gałęzi za to co narodom robią ale za to pomników ich czasami od cholery .
 15. 4 points
  Panowie- kolega grzecznie zapytał o identyfikację, a nie o poradę co z tym zrobić. Jak pewnie zauważyliście, jest on od niedawna na forum i próbuje się czegoś dowiedzieć, a Wy zniechęcacie go swoimi dołującymi komentarzami. Bądźcie proszę nieco bardziej wyrozumiali. Może to jego pierwsze, "większe" (gabarytowo) znalezisko i chce je zachować na pamiątkę, a przy okazji chciałby zdobyć tu wiedzę na temat posiadanego obiektu... PS Kolego @Lebel1886 , czy zachowały się bicia na denku tej łuski? Pozdrawiam!
 16. 4 points
  No. I jak byście nie wiedzieli o co biega, to już macie wytłumaczenie.
 17. 4 points
  Nie trzeba wróżki, Pislamistę poznać z daleka po tym, że wszystkich, którzy mają inne poglądy traktuje jak wrogów i agentów - stara szkoła jeszcze Dzierżyńskiego. No i Pislamiści zachowują się jak typowa sekta, są odporni nawet na najbardziej logiczne argumenty innych, bo dla nich liczy się tylko to, co powiedział guru, ewentualnie starszy partyjnego zboru.
 18. 4 points
  A to tak jak członki tej podkomisji, tylko Stuhr za mniejsze pieniądze.
 19. 4 points
  Oznacza dokładnie to co napisałem. Obecne prawo, gdyby ściśle się go trzymać daje dużo swobody poszukiwaczom. Zabrania poszukiwać skarbów i zabytków bez zgody WKZ oraz zabrania prowadzenia poszukiwań na terenach archeo bez zgody WKZ. Nic poza tym. Nikt intencjonalnie nie poszukuje skarbów, a w przypadku znalezienia takowego prawo wyraźnie określa co należy zrobić i nawet niejednoznaczna definicja skarbu tutaj niewiele by przeszkadzała (coś tam jest o wyjątkowym znaczeniu przedmiotu) a 99% monet nie jest wyjątkowe nawet jeżeli są ze złota. Niestety uzurpatorzy od wydawania opinii wyjątkowość mylą z ceną katalogową lub datą produkcji przed 1945 rokiem. Bardzo ich to boli, że można wejść w posiadanie znalezionego przedmiotu który już dawno nie posiada właściciela, stać się jego nowym właścicielem jak np przy odszukaniu na plaży kawałka bursztynu lub na grzybobraniu poroża od jelonka, a potem zgodnie z prawem zatrzymać sobie go lub sprzedać. Te okradane przez system w ciągu ostatnich 70 lat i wystraszone pajace, naczytane bierutowskiego prawa wmówiły sobie, że nie można posiadać legalnie zabytków i chętnie zapuszkują każdego kto posiada chociażby przedwojenny widelec po prababce lub zarobi 100zł na sprzedaży znalezionej na swoim polu monety. Nawet jakby myśleli inaczej to boją się z tym wychylić i zrobią jak napisałem. Kasta nieudaczników wyjętych spod prawa, która zapomniała z czyich podatków żyje.
 20. 4 points
  A niby w czym odstaję? Że nie popieram karierowiczów o zapędach autorytarnych z PiS-u? Innych też nie popieram. Że nie podoba mi się to co rządny władzy i kasy kler robi? Gender i LGBT też mi się nie podoba. Jest takie powiedzenie - jeżeli ktoś nie zmądrzeje przed emeryturą, to głupi umrze. Ja zmądrzałem zbyt późno, bo w 1992 roku, ale i tak dostatecznie wcześnie, aby mnie to powiedzenie nie dotyczyło...
 21. 4 points
  1. Niech rabin na swój koszt ekshumuje ich i zabierze do Izraela jak w przypadku szczątków z Wałbrzycha. Pretensje o mord do Niemców lub byłego Z.S.R.R. opcja druga 2. Niech rabin odkupi to prywatne pole rolne od właściciela po cenie podanej przez właściciela i wybuduje tam miejsce pamięci. 3. Przy okazji rabin może zainteresować się ilu Polaków straciło życie przez żydów jak Salomon Morel i inne kanalie sprawujące proceder w SB i UB i podpowie jak uszanować pamięć ofiar zgładzonych z rąk żydów ,może rabin zainteresuje się gdzie leżą ci zamordowani Polacy (w bezimiennych mogiłach na terenie do dzisiaj działających aresztów i więzień, w lasach i dołach kloacznych) . Na terenie naszego kraju leżą obywatele Francji, Rumunii, Węgier ale to żydzi mają największe roszczenia i pretensje i trzeba cackać się z nimi jak z jajkiem. Ciekawe czy takie samo roszczeniowe stanowisko mają wobec Rosji czy Ukrainy, sporo żydów tam też straciło życie i leży w ziemi .
 22. 4 points
  Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze. Myślę, że mamy problem, bo w czasach PRL-u wykreowano mit o tym, że "Podczas wojny cały naród walczył z niemieckim okupantem i pomagał Żydom, a nielicznych kolaborantów i szmalcowników spotykała surowa kara". Do tego mitu dodano całkiem niedawno kult "Wyklętych" i Sanacji. Ile prawdy jest w tym micie? Pewnie tyle co w innych mitach... Bo prawda była taka, że zdecydowana większość ludzi chciała w tamtych okrutnych czasach jedynie przeżyć, nie angażując się ani w konspiracje, ani też w ryzykowanie życia swojego i swojej rodziny dla ratowania Żydów. Ale musimy pamiętać też o tym, że Polska była bardzo biednym krajem, a bieda często rodzi patologię, swoje dołożyła też okupacja, która nie jednego zdemoralizowała, no i niemiecka propaganda też swoje zrobiła. Mój ojciec był świadkiem, jak policjant granatowy zastrzelił żydówkę z małym dzieckiem na ręku, która chodziła po domach i żebrała o kawałek chleba i ktoś to zgłosił na posterunek... Jest też druga strona medalu, o której niechętnie się wspomina - Żydzi przed wojną w Polsce w zdecydowanej większości się nie asymilowali, ani nie identyfikowali z II RP, którą traktowali jako państwo sezonowe [tak zresztą jak i inni w Europie] i tworzyli coś w rodzaju państwa w państwie. Taki przykład - ciotka mojego ojca mieszkała w żydowskiej dzielnicy na Kazimierzu, jako jedna z dwóch chrześcijańskich rodzin przy tej ulicy i od swoich żydowskich sąsiadek nieraz słyszała "Jak tu wkroczą Rosjanie, to będziecie się nas prosić o klucze do kościoła". Albo inny przykład - mój ojciec we wrześniu 39 jako młody chłopak, na radiowy apel jakiegoś idioty, wraz z grupą kolegów dołączył do uciekinierów udających się na wschód. Tak dotarł do Chełma Lubelskiego, a tam zobaczył żydowskich milicjantów z czerwonymi opaskami na rękawie i mosinami ze szpiczastymi bagnetami na ramieniu, którzy pilnowali polskich jeńców, prowadzili na przesłuchania do NKWD, a nawet kazali rąbać drewno do swojej łaźni. Osobiście jestem za tym, aby odchodzić od mitów na rzecz prawdziwej historii, ale bez samobiczowania się tak przy okazji. Inna sprawa, że koniunktura zarówno w kraju, jak i ta światowa temu nie sprzyja...
 23. 4 points
  Akurat wartość naukowa tego znaleziska jest co najmniej wątpliwa. Gratuluję wysoce moralnej postawy temu znalazcy. Mnie na taki gest nie byłoby stać. Takie monety to czysty kapitał, niepodatny na inflację. M.
 24. 4 points
  Dwuletnia intensywna medialna edukacja kapusi daje rewelacyjne efekty. Kapuś już wie gdzie i kiedy ma zadzwonić i czego poszukuje detektorysta. Kapuś wie lepiej czego ktoś poszukuje, że zawsze szuka się skarbów, a nie złomu czy meteorytów nawet jak w aucie masz sam złom. Znani youtuberzy i jedynie słuszna organizacja detektorystyczna lansuje pośrednio w mediach pogląd że jak szukać to tylko z archeologami. Reszta przestepców w pasiaki i do p...la.
 25. 4 points
  Trza żyć jak stonka Być cicho i wpierdalać kartofle.
 26. 3 points
  @Les nie wiem co ci się tam po łepetynie telepie, że zdjęcia Marty wklejasz, urodą zbyt nachalną nie grzeszy (acz to rzecz gustu), a kto tam jej prababkę dogonił, to pojęcia nie mam, nie śledziłem i g... mnie to obchodzi. Nasz (obecnie) narodowo-socjalistyczny baraczek, ma na tyle ciekawą i zawiłą historię, że tylko debil mógłby twierdzić, że jest absolutnie "polskiej krwi" bez żadnych domieszek. Jestem więcej niż pewny, że jakby tak wysłać do Myheritage próbki DNA tych "prawdziwych Polaków" to wyniki mocno by ich zaskoczyły. Ja tam jestem po części, Polakiem i Węgrem, sporo we mnie z Czecha, trochę z Niemca, a nawet (tylko na zawał nie padnij) Żyda, a według badań naukowych moje DNA i tak jest dość ubogą mieszanką jak na ziemie nad Wisłą i Odrą.
 27. 3 points
  Przede wszystkim to fotomontaż! Jak potwierdził mi w prywatnej rozmowie jeden z przedstawicieli wrocławskiej gminy żydowskiej, jeb.. pis przez Żydów jest niemożliwe z bardzo prostego powodu - PiS nie jest koszerny.
 28. 3 points
 29. 3 points
 30. 3 points
  To jest stary pojemnik na płynne mydło. Stosowany dawniej między innymi w wagonach osobowych. Tak wygląda całość:
 31. 3 points
  Zamiast negocjować z gościem i kupić od niego za uczciwą cenę, to odstawiają szopkę bo chcą mieć za darmochę. Pewnie jeszcze przyznają sobie premię za pozyskanie cennych materiałów.
 32. 3 points
  Skończę studia to spadam z tego nienormalnego kraju. Tu nic nie można mieć poza zarzutami.
 33. 3 points
  ... to lgbt stanie w pierwszym szeregu.
 34. 3 points
  Ze złomu przerzuciłeś się na gruz?
 35. 3 points
  On nie kuma czasów obecnych , a Ty wymagasz aby rozumiał coś co się wydarzyło przed jego narodzinami, odpuść bo mu się bezpieczniki przepalą.
 36. 3 points
  vis i bjar- macie rację. Napisałem tak chyba z rozpędu Pozdrawiam!
 37. 3 points
  Balans bo im się marzy coś takiego......
 38. 3 points
  Przyjmowanie od policji przedmiotów zrabowanych kolekcjonerowi świadczy o niskim poziomie moralnym owych muzealników z Radomia.
 39. 3 points
  Guzik od zbroi rycerza konnego z okresu bitwy pod Grunwaldem.
 40. 3 points
  Mam wiele sympati dla osób pochodzenia żydowskiego ale państwo Izrael jest tworem militarno-policyjno-faszystowskim
 41. 3 points
  Na jakiej podstawie twierdzisz, że WSI w Afganistanie była w 100% transparentna dla GRU? Jeżeli masz jakieś dowody na to, to zgłoś to odpowiednim służbom. Tym bardziej mnie to dziwi, bo osłona wywiadowcza w Afganistanie polegała na tym, aby w terenie mieć lokalną siatkę wywiadowczą, która by ostrzegała o planowanych atakach Talibów, czy też o jakiś improwizowanych ładunkach wybuchowych na planowanych trasach przejazdu kolumny, a GRU nic do tego. Aby to zniszczyć, to faktycznie należało być albo świrem, albo sabotażystą. Swoją drogą, to Wy słuchacze radyja i czytelnicy GP jesteście już typową sektą, z którą nie da się dyskutować, bo dla Was istnieje tylko jedna prawda objawiona, podobnie jak dla Świadków Jehowy.
 42. 3 points
  Nie mnie oceniać literackie wypociny OT ale to co powiedziała o Polakach zasługuje na najwyższe potępienie. Amen
 43. 3 points
 44. 3 points
  przydała by się historia tego czołgu bo czołg jest zniszczony ostrzałem, ma rozerwaną wieżę , widać z zewnątrz popękany pancerz. Powinien zostać w Gliwicach bo prawdopodobnie padł w boju o Śląsk , i na pewno nie propaguje on komunizmu ,to jakaś paranoja . Ludzie powinni zniszczyć wszystkie auta marki Łada lub kto jeszcze posiada Syrenę lub Warszawę bo one też propagują komunizm . Kto je ma i nimi jeździ to popiera komunizm bo wtedy były zrobione , ba pokazuje przez to jaki on był trwały i solidny ten komunizm. Bosche w tym kraju paranoja goni paranoje , za niedługo doczekam że trawę będziemy malować na zielono.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information