Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 02/04/19 in all areas

 1. 7 points
  Les05 czytaj uważnie masz zaznaczone 7 szt plus sporo kości bez identyfikacji. Dlaczego wychodzisz z twierdzeniem że naszych żołnierzy się nie honoruje ??. Jak się ich wykopie a potem podda badaniom DNA aby wiedzieć kogo pochować to zostaną z szacunkiem wartą honorową pochowani ! A co uważasz że innym żołnierzom nie należy się szacunek do pochówku ?? . Może ty też należysz do tej nowoczesnej nacji która uważa że z polski należy wywalić wszystkie groby żołnierzy radzieckich i wywalić je do Rosji i niech tam gniją, Bo Polskę sami wyzwoliliśmy Rudym, Klosem i 1 i 2 Armią LWP a ruskich tu nie było . Tzn niektórzy twierdzą że byli ale tylko aby kraść i gwałcić polskie kobiety i nic więcej. Taka teraz jest polska historyczna wizja wyzwolenia naszego kraju.
 2. 5 points
  Jeżeli na pokładzie samolotu podawali grochówkę, to mógł być wybuch...
 3. 5 points
 4. 5 points
  Czołem. Jeżeli pytasz...? To znaczy - 1 - nie kolekcjonujesz takich artefaktów. 2 - nie masz o tym zielonego pojęcia - bo Cię to, po prostu nie interesuje. Czyli - W Twojej sytuacji - kompletnie nie warto. pzdr. stani
 5. 5 points
  PANOWIE MODERATORZY Apeluję o założenie osobnego działu np. POLITYKA W KRAJU . I niech tam użyszkodnicy tego forum dają upust swoich chuci, wkładając jeden drugiemu w życi, swoje coś tam coś tam. Jest tu grono osób które "ganiają się" niemalże po wszystkich działach, opluwających się, kopiących, poniżających, etc. etc. To już się zrobiło wtutwiające. To jest forum poszukiwaczy, a nie domorosłych politykierów. Ićcie sobie stond. Sio !
 6. 5 points
  Nie dopiero Kapuchy bo już wiele lat wcześniej wielu poszukiwaczy zauważyło, że Wojewódzki Konserwator zachowuje się jak wojewódzki uzurpator i uzurpuje sobie prawo do dowolnej interpretacji przepisów i wydawania pozwoleń na coś na co pozwolenia mieć nie trzeba. Na wielu forach sugerowano, że prawo w zasadzie jest nie najgorsze, tyle że niedopuszczalna jest jego dowolna interpretacja przez policjantów którzy dostali wytyczne od Grajewskiego jak uprzykrzyć życie poszukiwaczom. Kto chodzi z detektorem po polu - przeszukać, sprzęt zabrać w depozyt, figuranta na dołek i rewizja w domu. Może dla równowagi każdego kto spaceruje wieczorem pod bankomatem lub koło banku tak samo na dołek, a banknoty i portfel do depozytu - przecież możliwość popełnienia przestępstwa równie prawdopodobna jak znalezienia skarbu wykrywaczem. Muzykant jakby chciał mieć prawdziwe sukcesy w Pandorze powinien przeliczyć i poddać weryfikacji oryginalności monety ze skarbu głogowskiego, zainteresować się kto kupował dworki i pałace celem ubezpieczenia i podpalenia, zrobić inwentarkę w kilku muzeach gdzie skarby złotych monet od lat zalegają bądź już nie zalegają w magazynach i jeszcze raz zainteresować się kradzieżami w muzeum poczty polskiej i muzeum techniki, gdzie z depozytu zaginął motocykl sokół.
 7. 4 points
  Tutaj niedługo zostanie kółeczko różańcowe wzajemnej adoracji z szyldem "niegdyś popularne" forum Odkrywcy....A szkoda...
 8. 4 points
  Les 05 .Amerykanie jak i Polacy i Rosjanie jak i inne narody OBECNIE zabierają swoich i to nie dlatego że ktoś im by zniszczył groby ale dlatego że obecnie jest taki nakaz we wszystkich armiach cywilizowanych że swoich się zabiera bo najczęściej to wojny lokalne a nie konflikty światowe o hekatombie ofiar. W trakcie II wojny amerykanie swoich nie zabierali , możesz w całej europie cmentarze amerykańców pooglądać i pozwiedzać, ale to była inna wojna niż obecne lokalne najazdy. Tylko my wyszliśmy cynicznie że nie szanujemy armii która niestety potem nas zajęła ale Niemców wyrzuciła , Niestety Ci żołnierze to byli prości ludzie zwykli Rosjanie którzy święcie wierzyli że walczą z najeźdźcą ich kraju czyli Niemcami a potem wierzyli że wyzwalają inne kraje od faszyzmu . To polityka Stalina spowodowała że nie zostaliśmy naprawdę wyzwoleni i sami sobie zbudowaliśmy armię Ludową w której też żołnierze często zostali zmuszeni do walki ze swoimi czyli AK. A obecnie w imię prawdy objawionej wywalamy każdy pomnik cmentarny symbolizujący że tu zginęli Rosjanie zwykli żołnierze , to często nie są pomniki chwały Towarzysza Stalina czy Lenina , to zwykłe monumenty z gwiazdą że tam zginęli żołnierze Radzieccy. Kiedyś nas historia za to oceni i nie zdziwię się jak buldożery wyrównają placyk pod Monte Cassino czy wkurzeni Ukraińcy furgną w luft Cmentarz Orląt . Bo jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie . Tyle że wtedy powinniśmy milczeć a nie ryczeć bo będzie to wina ludzi takiego pokroju co mieli takie a nie inne zapatrywania na szacunek zwykłych żołnierzy których kompletnie nie znaliśmy. Dla mnie żołnierz to żołnierz którego to politycy i generalicja wkręca w kierat koszmaru jakim jest wojna , a wojna zmienia ludzi w zależności kto ma jaką psychę , wykształcenie i wewnętrzna a sprawiedliwość bądź nie. Za to politycy i generalicja bardzo bardzo rzadko wisi na gałęzi za to co narodom robią ale za to pomników ich czasami od cholery .
 9. 4 points
  Panowie- kolega grzecznie zapytał o identyfikację, a nie o poradę co z tym zrobić. Jak pewnie zauważyliście, jest on od niedawna na forum i próbuje się czegoś dowiedzieć, a Wy zniechęcacie go swoimi dołującymi komentarzami. Bądźcie proszę nieco bardziej wyrozumiali. Może to jego pierwsze, "większe" (gabarytowo) znalezisko i chce je zachować na pamiątkę, a przy okazji chciałby zdobyć tu wiedzę na temat posiadanego obiektu... PS Kolego @Lebel1886 , czy zachowały się bicia na denku tej łuski? Pozdrawiam!
 10. 4 points
  No. I jak byście nie wiedzieli o co biega, to już macie wytłumaczenie.
 11. 4 points
  Nie trzeba wróżki, Pislamistę poznać z daleka po tym, że wszystkich, którzy mają inne poglądy traktuje jak wrogów i agentów - stara szkoła jeszcze Dzierżyńskiego. No i Pislamiści zachowują się jak typowa sekta, są odporni nawet na najbardziej logiczne argumenty innych, bo dla nich liczy się tylko to, co powiedział guru, ewentualnie starszy partyjnego zboru.
 12. 4 points
  A to tak jak członki tej podkomisji, tylko Stuhr za mniejsze pieniądze.
 13. 4 points
  Oznacza dokładnie to co napisałem. Obecne prawo, gdyby ściśle się go trzymać daje dużo swobody poszukiwaczom. Zabrania poszukiwać skarbów i zabytków bez zgody WKZ oraz zabrania prowadzenia poszukiwań na terenach archeo bez zgody WKZ. Nic poza tym. Nikt intencjonalnie nie poszukuje skarbów, a w przypadku znalezienia takowego prawo wyraźnie określa co należy zrobić i nawet niejednoznaczna definicja skarbu tutaj niewiele by przeszkadzała (coś tam jest o wyjątkowym znaczeniu przedmiotu) a 99% monet nie jest wyjątkowe nawet jeżeli są ze złota. Niestety uzurpatorzy od wydawania opinii wyjątkowość mylą z ceną katalogową lub datą produkcji przed 1945 rokiem. Bardzo ich to boli, że można wejść w posiadanie znalezionego przedmiotu który już dawno nie posiada właściciela, stać się jego nowym właścicielem jak np przy odszukaniu na plaży kawałka bursztynu lub na grzybobraniu poroża od jelonka, a potem zgodnie z prawem zatrzymać sobie go lub sprzedać. Te okradane przez system w ciągu ostatnich 70 lat i wystraszone pajace, naczytane bierutowskiego prawa wmówiły sobie, że nie można posiadać legalnie zabytków i chętnie zapuszkują każdego kto posiada chociażby przedwojenny widelec po prababce lub zarobi 100zł na sprzedaży znalezionej na swoim polu monety. Nawet jakby myśleli inaczej to boją się z tym wychylić i zrobią jak napisałem. Kasta nieudaczników wyjętych spod prawa, która zapomniała z czyich podatków żyje.
 14. 4 points
  A niby w czym odstaję? Że nie popieram karierowiczów o zapędach autorytarnych z PiS-u? Innych też nie popieram. Że nie podoba mi się to co rządny władzy i kasy kler robi? Gender i LGBT też mi się nie podoba. Jest takie powiedzenie - jeżeli ktoś nie zmądrzeje przed emeryturą, to głupi umrze. Ja zmądrzałem zbyt późno, bo w 1992 roku, ale i tak dostatecznie wcześnie, aby mnie to powiedzenie nie dotyczyło...
 15. 4 points
  1. Niech rabin na swój koszt ekshumuje ich i zabierze do Izraela jak w przypadku szczątków z Wałbrzycha. Pretensje o mord do Niemców lub byłego Z.S.R.R. opcja druga 2. Niech rabin odkupi to prywatne pole rolne od właściciela po cenie podanej przez właściciela i wybuduje tam miejsce pamięci. 3. Przy okazji rabin może zainteresować się ilu Polaków straciło życie przez żydów jak Salomon Morel i inne kanalie sprawujące proceder w SB i UB i podpowie jak uszanować pamięć ofiar zgładzonych z rąk żydów ,może rabin zainteresuje się gdzie leżą ci zamordowani Polacy (w bezimiennych mogiłach na terenie do dzisiaj działających aresztów i więzień, w lasach i dołach kloacznych) . Na terenie naszego kraju leżą obywatele Francji, Rumunii, Węgier ale to żydzi mają największe roszczenia i pretensje i trzeba cackać się z nimi jak z jajkiem. Ciekawe czy takie samo roszczeniowe stanowisko mają wobec Rosji czy Ukrainy, sporo żydów tam też straciło życie i leży w ziemi .
 16. 4 points
  Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze. Myślę, że mamy problem, bo w czasach PRL-u wykreowano mit o tym, że "Podczas wojny cały naród walczył z niemieckim okupantem i pomagał Żydom, a nielicznych kolaborantów i szmalcowników spotykała surowa kara". Do tego mitu dodano całkiem niedawno kult "Wyklętych" i Sanacji. Ile prawdy jest w tym micie? Pewnie tyle co w innych mitach... Bo prawda była taka, że zdecydowana większość ludzi chciała w tamtych okrutnych czasach jedynie przeżyć, nie angażując się ani w konspiracje, ani też w ryzykowanie życia swojego i swojej rodziny dla ratowania Żydów. Ale musimy pamiętać też o tym, że Polska była bardzo biednym krajem, a bieda często rodzi patologię, swoje dołożyła też okupacja, która nie jednego zdemoralizowała, no i niemiecka propaganda też swoje zrobiła. Mój ojciec był świadkiem, jak policjant granatowy zastrzelił żydówkę z małym dzieckiem na ręku, która chodziła po domach i żebrała o kawałek chleba i ktoś to zgłosił na posterunek... Jest też druga strona medalu, o której niechętnie się wspomina - Żydzi przed wojną w Polsce w zdecydowanej większości się nie asymilowali, ani nie identyfikowali z II RP, którą traktowali jako państwo sezonowe [tak zresztą jak i inni w Europie] i tworzyli coś w rodzaju państwa w państwie. Taki przykład - ciotka mojego ojca mieszkała w żydowskiej dzielnicy na Kazimierzu, jako jedna z dwóch chrześcijańskich rodzin przy tej ulicy i od swoich żydowskich sąsiadek nieraz słyszała "Jak tu wkroczą Rosjanie, to będziecie się nas prosić o klucze do kościoła". Albo inny przykład - mój ojciec we wrześniu 39 jako młody chłopak, na radiowy apel jakiegoś idioty, wraz z grupą kolegów dołączył do uciekinierów udających się na wschód. Tak dotarł do Chełma Lubelskiego, a tam zobaczył żydowskich milicjantów z czerwonymi opaskami na rękawie i mosinami ze szpiczastymi bagnetami na ramieniu, którzy pilnowali polskich jeńców, prowadzili na przesłuchania do NKWD, a nawet kazali rąbać drewno do swojej łaźni. Osobiście jestem za tym, aby odchodzić od mitów na rzecz prawdziwej historii, ale bez samobiczowania się tak przy okazji. Inna sprawa, że koniunktura zarówno w kraju, jak i ta światowa temu nie sprzyja...
 17. 4 points
  Akurat wartość naukowa tego znaleziska jest co najmniej wątpliwa. Gratuluję wysoce moralnej postawy temu znalazcy. Mnie na taki gest nie byłoby stać. Takie monety to czysty kapitał, niepodatny na inflację. M.
 18. 4 points
  Dwuletnia intensywna medialna edukacja kapusi daje rewelacyjne efekty. Kapuś już wie gdzie i kiedy ma zadzwonić i czego poszukuje detektorysta. Kapuś wie lepiej czego ktoś poszukuje, że zawsze szuka się skarbów, a nie złomu czy meteorytów nawet jak w aucie masz sam złom. Znani youtuberzy i jedynie słuszna organizacja detektorystyczna lansuje pośrednio w mediach pogląd że jak szukać to tylko z archeologami. Reszta przestepców w pasiaki i do p...la.
 19. 4 points
  Trza żyć jak stonka Być cicho i wpierdalać kartofle.
 20. 3 points
  O plądrowaniu za pomocą wykrywacza może pisać z taką łatwością ktoś, kto go w rękach nie miał. Po pierwsze, grób pewnie był kopany na 1,8 m. Ciekawe jakiej wielkości musiałyby być te precjoza żeby dać sygnał. Mówię o sprzęcie średniej jakości i faktycznych warunkach a nie o tym co jest w instrukcji. Druga rzecz, kto by pomyślał, że to bije jakiś piękny fant, a nie np. metalowa trumna czy okucia drewnianej itp. Ktoś wyraźnie przyszedł kopać w grobie, a wykrywacz do tego jest niepotrzebny. Pomijam aspekty etyczne takiej działalności. Czytanie tego tekstu z tvn24 to męka. 4 razy to samo.
 21. 3 points
  Czołem. Scyzoryk oficerski, model - Red Spartan. Oferowany również w sprzedaży cywilnej - ( w ośmiu kolorach oprawy) W tym przypadku - nóż ten robi za reklamę firmy "Kabe" produkującej farbę. -------------------------- Firma Karla Bubenhofer'a - zawsze używała w swoich gadżetach reklamowych - scyzoryków. Od początków powstania firmy - koniec XIX wieku. pzdr. stani
 22. 3 points
  Pewnie z bólu, że nie ma takiego
 23. 3 points
  Les 05 poczytaj twoje wypowiedzi kilka stron wstecz a potem co tu piszesz . Najpierw walisz że Niemcy powinni sobie zabrać te trupy do siebie a potem jednak stwierdzasz że " o cholera tam też walczyli Polacy w tej armii " to jak walczyli w WH czy nie walczyli ?? byli zmuszani do wstąpienia do WH czy nie ? . Mój dziadek walczył w 39 w polskiej armii tam został pod koniec września pojmany przez Ruskich i zwiał po 3 miesiącach z Ostaszkowa wrócił na Śląsk do Tarnowskich Gór i... w ciągu paru miesięcy dostał przydział do WH i.. w 45 dostał się do Ruskiej niewoli i obozu z którego nawiał i wrócił po wojnie w 45 do Tarnowskich Gór. To co Był Polakiem czy Faszystą ?? . Ty nie rozumiesz chyba co to tereny byłe Niemieckie jak Śląsk , Kaszuby czy Poznańskie gdzie ludność dostawała już w 39 roku po zajęciu tych terenów natychmiast obywatelstwo Niemieckie czy chciał czy nie chciał tak zwaną dwójkę . Mogłeś się nie zgodzić a wagon do Auschwitz stał i czekał na takich "Jeleni" którzy nagle stwierdzali że są Polakami i.. razem z całą rodziną maszerowali do gazu za głupotę jednego narodowca. Wojna jest skur...ła i często bez braku wyboru. A teraz jak wykopują takie kości żołnierzy "Niemców" to jesteś pewien że to Niemiec ??? , a może to jakiś twój krewny który został zmuszony do walki w tym mundurze . Czytam i widzę że u Ciebie świat czarno-biały jak u trzylatka żadnej szarości. Jak Ruscy to sami mordercy i gwałciciele , jak Niemcy to sami faszyści. A Polacy cacy , poczytaj trochę o polskim wojsku na zachodzie i jak często braliśmy jeńców. Sami angole i amerykanie stwierdzali że nasza nienawiść do Niemców była tak wielka że nie cackaliśmy się z jeńcami co często u amerykanów i angoli wywoływało oburzenie , i są o tym raporty. A wiesz dlaczego Sosnowiec polskie miasto nazywany jest Altreichem i do dziś i każdy Hanys nabija się że jak przekraczamy Brynicę to trzeba mieć Ausweis . Bo w tym mieście rodowitych Polaków było najwięcej Volksdeutschów , więcej niż na całym Śląsku . A najciekawsze poczytaj sobie ile liczyła sobie osób Armia Krajowa na Śląsku w latach 40-45 to się zdziwisz . Więc nie pitol głupot jak nie wiesz kto w dole leży, bo historię traktujesz wybiórczo a co nie wygodne pod dywan.
 24. 3 points
  Świetnie się was czyta , tyle że nie rozumiem dlaczego co chwila jeden drugiemu dowala że ma się leczyć , czy ma jakieś korzenie niemieckie, rosyjskie czy żydowskie , że jest wieśniakiem czy arystokratą czy pochodzi od gminu czy od burżuazji ma tak lub inaczej spaczony światopogląd . Macie strasznie wszyscy parcie na szkło i celebryctwo w was siedzi na zasadzie "Moja mojsza jest najmojsza" bo inaczej byście merytorycznie pisali. Poczytajcie jeszcze raz wasze wypociny i sami stwierdzicie że wszyscy praktycznie podzielacie tezę Primo: jedna jak i druga opcja rządów w tym kraju wam nie odpowiada Duo : jeden jak i drugi pretendent na "rezydenta" jest do d..y Tercjo: Nie mamy w Europie za wiele do powiedzenia i mamy od 85 lat bardzo słabą politykę zagraniczną mocno wasalną i to się nie zmieni jeśli PKB roczne naszego kraju wynosi tyle ile miesięczne PKB Niemiec. Qatro : W obecnej sytuacji geopolitycznej i praktycznie gdzie w ostatnim 30 leciu diametralnie zmieniliśmy wrogów na przyjaciół a przyjaciół na wrogów a także wewnętrznych tarciach między najbogatszymi Państwami które same jeszcze mocno nie zdefiniowały kto wróg a kto przyjaciel i często to ekonomia danego kraju zakłada wroga bądź przyjaciela, nasza polityka krajowa stoi praktycznie w szpagacie bo co nie zrobi zawsze będzie gdzieś in plus a gdzieś in minus . Niestety Europa nie mówi jednym językiem i sama jest mocno podzielona. i ostatnia sprawa Sojusze wojskowe są obecnie mocno niepewne i mocno zdeaktualizowane i to przez postępowanie samych mocarstw tych sojuszy a także nie zdefiniowaniem co dalej z NATO to było otwarciem tego tematu.
 25. 3 points
  mercedes ,w tym systemie komplet to2 klocki o odmiennych płytkach
 26. 3 points
  vis i bjar- macie rację. Napisałem tak chyba z rozpędu Pozdrawiam!
 27. 3 points
  Nooooo, teraz to do 10 maja będzie po wirusie pozamiatane, jak jeszcze tak kropidłem by wzmocnić działanie to nawet i tydzień przed, a potem zawojujemy świat.
 28. 3 points
 29. 3 points
  Napisałem językiem prostym i zrozumiałym dla większości ludzi z jako takim wykształceniem. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem tego przekazu, to poproś dzieci oni ci wytłumaczą. I nie pal, bo licho wie co ty tam palisz. Człowiekśniegu OK. Nikt, kto przeżył w Polsce komunizm nie powinien być zdziwiony, że lewica, to samo zło. Jest groźna nie dla tego, że może wygrać wybory i rządzić w kraju. Co to, to nie, Polacy już was nie wybiorą. Jest niebezpieczna ponieważ opanowała uniwersytety, większość mediów, opiniotwórcze środowiska i jak zaraza może zainfekować swoją zatrutą, antywolnościową propagandą młode pokolenia, które nie mają wiedzy i doświadczeń nabytych w czasach komunistycznej zarazy. Lewica odkąd zdradziła środowisko, z którego się wywodzi i zawładnęła nowymi grupami społecznymi o chorych ideologiach - lgbet, gender skazała się w Polsce na powolną agonię w paroksyzmach rozpaczy, zazdrości i gniewu, że nie ma w tym zaściankowym ciemnogrodzie takiego poparcia, na jakie, w swojej chorej wyobraźni, liczyła. Jest ideologią antypolską, antychrześcijańską, antynarodową i antydemokratyczną. Lewica twierdzi, że walczy o równość, solidarność społeczną, prawo do wyrażania swoich poglądów itd. Tyle że wartości tych odmawia ideowym przeciwnikom. Nigdy nie porzuciła marksizmu, zbrodniczej ideologii, która przyniosła śmierć milionom ludzi na wszystkich kontynentach. Lewica walkę klas uzupełniła o walkę płci o hasła walki z homofobią, z wartościami konserwatywnymi, z rodziną i kościołem. Jak każda totalitarna ideologia marzy o stworzeniu nowego typu człowieka, który pozbawiony będzie tego wszystkiego co buduje naród, tożsamość osoby wychowywanej w łączności z wielowiekową tradycją i historią rodziny, społeczeństwa i państwa. Wartości te są dla lewicy obce i wrogie a tym samym zwalczane w każdy możliwy sposób i na każdym możliwym forum.
 30. 3 points
  A to niedobra Łunia . Zamiast zabrać niewykorzystane fundusze ( ciekawe dlaczego niewykorzystane? ) , to małpa wpompowuje w kwitnącą gospodarkę , żeby ją rozwalić
 31. 3 points
  Przyjmowanie od policji przedmiotów zrabowanych kolekcjonerowi świadczy o niskim poziomie moralnym owych muzealników z Radomia.
 32. 3 points
  Przekop to nic innego jak wyciągnięcie pieniędzy z budżetu, nie ma już nic do rozkradania w kraju, to wpadli na pomyśł robienia "inwestycji". Polega to na wymyslaniu inwestycji, a później przysowiowy "śwagier" z koparkami realizuje, kasa do podziału. Niestety taka jest prawda, takich inwestycji w polsce jest setki np. kanał Bug - Wisła, który dodatkowo przy tych suszach odwodni teren. Co miałoby byc spławiane tymi szlakami ? Mówi sie o uniezależnieniu od Rosji, a sprowadza się 80 % węgla z tamtąd. Ale ładnie się sprzedają historyjki z patriotycznym przekazem (niezależność, Rosja itp) łatwiej też w debacie takie słomiane inwestycjie obronić( zwykły obywatel nie rozumie, że właśnie jest okradany przez cwaniaczków) No i wyborcze obietnice, ten przekop był obiecywany juz kilkakrotnie.. Nic istotnego tym kanałem nie przepłynie i to jest smutne, że dla kieszeni kilku cwaniaków niszczy się przyrodę, a przede wszystkim marnuje publiczne pieniadzę. Byc może skorzystaja na tym jakieś małe jednostki pływające - turystycznie, ale inwestycja ta nie zwróci się bardzo długo , albo wcale. Jednostki o zanurzeniu do 4 m, to nie sa powazne jednostki transportowe.Opinie naukowców są jednoznaczne.
 33. 3 points
  Tak, wiem ,że są deficytowe tym bardziej dziwi, że nie stworzycie tam Lasu Narodowego zarzadzanego przez LP? o podobnym statusie jak Park Narodowy, po co topić tam kasę? byłaby chluba dla leśników, przychylność przyrodników, ekologów, społeczeństwa, a tak straty wizerunkowe nie do wycenienia, tam na górze w ostatnim czasie bardzo źle się porobiło, bardzo..i tylko szkoda kolegów lesników, którzy naprawde sa przyrodnikami, ale nic nie mogą bo wymagana jest lojalność nawet przy najgłupszych, szkodliwych decyzjach. Szkoda też, że wycinacie tez drzewa biocenotyczne , które powinny zostać.
 34. 3 points
  Piotrowicz pewnie pije na smutno.
 35. 3 points
  Guzik od zbroi rycerza konnego z okresu bitwy pod Grunwaldem.
 36. 3 points
  Jednak może być niebezpieczny... Jak spadnie na nogę albo ktoś kogoś nim potraktuje;)
 37. 3 points
  Jak można było polskich obywateli, którzy od pokoleń mieszkali na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, potraktować w sposób tak dziki, barbarzyński i okrutny, jak to zrobili ich ukraińscy sąsiedzi? Okrucieństwo Ukraińców, szczególnie w stosunku do polskich kobiet i dzieci było wręcz niewyobrażalne, rodem ze średniowiecza. Takie praktyki to nawet w głowach zbrodniarzy Hitlera i Stalina się nie mieściły. Niestety w większości nie zostali za to rozliczeni, a obecnie robią za bohaterów narodowych u naszego wschodniego "sojusznika", który zresztą ma do nas pretensje terytorialne. Niech ich piekło pochłonie.
 38. 3 points
  Dobrze zainwestowany Nobel już się zwraca. Olga Tokarczuk wspiera środowisko sędziowskie. Noblistka zaapelowała o udział w demonstracjach w obronie wolnych sądów i niezależności sędziów. Pod hasłem #RobimyToDlaWszystkich w kilkudziesięciu miastach organizuje je stowarzyszenie sędziów "Iustitia".
 39. 3 points
 40. 3 points
  Kompletny nonsens - a do kogo niby należałoby uznawanie, który element z tego calego zbioru jest ważniejszy a który nie. Hierarchia ważności elementów istniala od zawsze i była i jest efektem indywidualnej subiektywnej oceny i nikt nie może pozbawić mnie prawa do takiej oceny. Jaką prawdę historyczną? Przykładowo: - Polska i kraje zachodnioeuropejskie uznają, że II.Wojna Światowa wybuchła 1.września 1939 roku - Związek Sowiecki uważa, że II.Wojna Światowa wybuchła 22.czerwca 1941 roku - USA uważają, że II.Wojna Światowa wybuchła 7.grudnia 1941 roku. No i jaka Kolego AquilaSPQR jest prawda historyczna? Jak było naprawdę?
 41. 3 points
  Ani sygnalista ani donosiciel,jedynym określeniem godnym takiej osoby jest słowo przypominające w swym brzmieniu wyraz "zakręt" w jęz. hiszpańskim i włoskim
 42. 3 points
  Podniecajcie się dalej współpracą z archeo to w akcji Pandora 5 już nie będzie kogo łapać, pozostaną jedynie ci co niby mieli walczyć o wasze prawa i mając się dobrze nadal będą kopali po jakichś Grunwaldach ze swoją ferajną, stanowiskach w asyście archeologów nadal bedą brali po 100zł od łba za jakąś legitymację PZW mamiąc was jakimiś filmikami jak to fajnie kopać z archeologiem i rżnąc durnia że wszystko jest ok.
 43. 3 points
  przydała by się historia tego czołgu bo czołg jest zniszczony ostrzałem, ma rozerwaną wieżę , widać z zewnątrz popękany pancerz. Powinien zostać w Gliwicach bo prawdopodobnie padł w boju o Śląsk , i na pewno nie propaguje on komunizmu ,to jakaś paranoja . Ludzie powinni zniszczyć wszystkie auta marki Łada lub kto jeszcze posiada Syrenę lub Warszawę bo one też propagują komunizm . Kto je ma i nimi jeździ to popiera komunizm bo wtedy były zrobione , ba pokazuje przez to jaki on był trwały i solidny ten komunizm. Bosche w tym kraju paranoja goni paranoje , za niedługo doczekam że trawę będziemy malować na zielono.
 44. 3 points
  cyt" Ustęp VII instrukcji z 1917 roku przewidywał, że na czapkach będzie noszony „matowy orzełek z metalu” z powtórzonym na tarczy numerem z naramienników, który w pułkach piechoty, artylerii polowej, ułanów i saperów miał oznaczać numer pułku, w oddziałach lotnic twa, służby łączności, samochodowych, sanitarnych – numer kompanii, w taborach zaś – numer szwadronu. Ponadto w oddziałach haubic, oprócz numeru, miała być noszona litera H, a w bateriach ciężkich – litera C. Do przepisu były załączone litografowane tablice, z których jedna przedstawiała orła do czapki." http://www.polska1918-89.pl/pdf/u-progu-niepodleglosci-–-orzel-wz.-17,1844.pdf
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information