Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 01/25/20 in Posts

 1. 5 points
  Nie dopiero Kapuchy bo już wiele lat wcześniej wielu poszukiwaczy zauważyło, że Wojewódzki Konserwator zachowuje się jak wojewódzki uzurpator i uzurpuje sobie prawo do dowolnej interpretacji przepisów i wydawania pozwoleń na coś na co pozwolenia mieć nie trzeba. Na wielu forach sugerowano, że prawo w zasadzie jest nie najgorsze, tyle że niedopuszczalna jest jego dowolna interpretacja przez policjantów którzy dostali wytyczne od Grajewskiego jak uprzykrzyć życie poszukiwaczom. Kto chodzi z detektorem po polu - przeszukać, sprzęt zabrać w depozyt, figuranta na dołek i rewizja w domu. Może dla równowagi każdego kto spaceruje wieczorem pod bankomatem lub koło banku tak samo na dołek, a banknoty i portfel do depozytu - przecież możliwość popełnienia przestępstwa równie prawdopodobna jak znalezienia skarbu wykrywaczem. Muzykant jakby chciał mieć prawdziwe sukcesy w Pandorze powinien przeliczyć i poddać weryfikacji oryginalności monety ze skarbu głogowskiego, zainteresować się kto kupował dworki i pałace celem ubezpieczenia i podpalenia, zrobić inwentarkę w kilku muzeach gdzie skarby złotych monet od lat zalegają bądź już nie zalegają w magazynach i jeszcze raz zainteresować się kradzieżami w muzeum poczty polskiej i muzeum techniki, gdzie z depozytu zaginął motocykl sokół.
 2. 3 points
  A to tak jak członki tej podkomisji, tylko Stuhr za mniejsze pieniądze.
 3. 3 points
  LOL Przecież nikt by tutaj nie pozostał.
 4. 3 points
  Oznacza dokładnie to co napisałem. Obecne prawo, gdyby ściśle się go trzymać daje dużo swobody poszukiwaczom. Zabrania poszukiwać skarbów i zabytków bez zgody WKZ oraz zabrania prowadzenia poszukiwań na terenach archeo bez zgody WKZ. Nic poza tym. Nikt intencjonalnie nie poszukuje skarbów, a w przypadku znalezienia takowego prawo wyraźnie określa co należy zrobić i nawet niejednoznaczna definicja skarbu tutaj niewiele by przeszkadzała (coś tam jest o wyjątkowym znaczeniu przedmiotu) a 99% monet nie jest wyjątkowe nawet jeżeli są ze złota. Niestety uzurpatorzy od wydawania opinii wyjątkowość mylą z ceną katalogową lub datą produkcji przed 1945 rokiem. Bardzo ich to boli, że można wejść w posiadanie znalezionego przedmiotu który już dawno nie posiada właściciela, stać się jego nowym właścicielem jak np przy odszukaniu na plaży kawałka bursztynu lub na grzybobraniu poroża od jelonka, a potem zgodnie z prawem zatrzymać sobie go lub sprzedać. Te okradane przez system w ciągu ostatnich 70 lat i wystraszone pajace, naczytane bierutowskiego prawa wmówiły sobie, że nie można posiadać legalnie zabytków i chętnie zapuszkują każdego kto posiada chociażby przedwojenny widelec po prababce lub zarobi 100zł na sprzedaży znalezionej na swoim polu monety. Nawet jakby myśleli inaczej to boją się z tym wychylić i zrobią jak napisałem. Kasta nieudaczników wyjętych spod prawa, która zapomniała z czyich podatków żyje.
 5. 3 points
  Przekop to nic innego jak wyciągnięcie pieniędzy z budżetu, nie ma już nic do rozkradania w kraju, to wpadli na pomyśł robienia "inwestycji". Polega to na wymyslaniu inwestycji, a później przysowiowy "śwagier" z koparkami realizuje, kasa do podziału. Niestety taka jest prawda, takich inwestycji w polsce jest setki np. kanał Bug - Wisła, który dodatkowo przy tych suszach odwodni teren. Co miałoby byc spławiane tymi szlakami ? Mówi sie o uniezależnieniu od Rosji, a sprowadza się 80 % węgla z tamtąd. Ale ładnie się sprzedają historyjki z patriotycznym przekazem (niezależność, Rosja itp) łatwiej też w debacie takie słomiane inwestycjie obronić( zwykły obywatel nie rozumie, że właśnie jest okradany przez cwaniaczków) No i wyborcze obietnice, ten przekop był obiecywany juz kilkakrotnie.. Nic istotnego tym kanałem nie przepłynie i to jest smutne, że dla kieszeni kilku cwaniaków niszczy się przyrodę, a przede wszystkim marnuje publiczne pieniadzę. Byc może skorzystaja na tym jakieś małe jednostki pływające - turystycznie, ale inwestycja ta nie zwróci się bardzo długo , albo wcale. Jednostki o zanurzeniu do 4 m, to nie sa powazne jednostki transportowe.Opinie naukowców są jednoznaczne.
 6. 3 points
  Tak, wiem ,że są deficytowe tym bardziej dziwi, że nie stworzycie tam Lasu Narodowego zarzadzanego przez LP? o podobnym statusie jak Park Narodowy, po co topić tam kasę? byłaby chluba dla leśników, przychylność przyrodników, ekologów, społeczeństwa, a tak straty wizerunkowe nie do wycenienia, tam na górze w ostatnim czasie bardzo źle się porobiło, bardzo..i tylko szkoda kolegów lesników, którzy naprawde sa przyrodnikami, ale nic nie mogą bo wymagana jest lojalność nawet przy najgłupszych, szkodliwych decyzjach. Szkoda też, że wycinacie tez drzewa biocenotyczne , które powinny zostać.
 7. 3 points
  Piotrowicz pewnie pije na smutno.
 8. 3 points
  Guzik od zbroi rycerza konnego z okresu bitwy pod Grunwaldem.
 9. 3 points
  Mam wiele sympati dla osób pochodzenia żydowskiego ale państwo Izrael jest tworem militarno-policyjno-faszystowskim
 10. 2 points
  Tu nie chodzi o jakieś skazanie i odszkodowanie. Medialny przekaz jest jasny : 1.Policja w Polin działa, łapie złodziejów i przemytników i chroni obywatela przed kradzieżą. Policja lepiej wie co jest dla was dobre. 2.Poszukiwacze "skarbów" i kolekcjonerzy zabytkowych i starych przedmiotów (bo pewnie kupują od tych złodziejskich poszukiwaczy) to wrogowie numer 1. Każdy kto zna jakiegoś lub zauważy lepiej niech zgłosi to na policję a dostanie może nawet medal. To nic , że 95% spraw kończy się umorzeniem lub wcale nie trafia na wokandę. Tego już nikt nie pokaże w TV i nie powie, że sprawa umorzona po 5 latach. Macie być zastraszeni i nie robić nic co wychodzi poza program : niewolnicza praca za minimalną krajową/mieszkanie na kredyt do końca życia/w ramach rozrywki ściek TV . Żadne tam skarby i kolekcje, bo to jest zarezerwowane dla Potockich i innych takich tam... Nie dla Was. Dodam, że tutaj są jeszcze przedmioty liturgiczne, to nic że zagorzały katolik w trosce o życie wieczne ubogacił dom licznymi odpustami i dewocjonaliami. On kolekcjonował to co zarezerwowane nie dla maluczkich i biednych poliniaków i wszedł w obszar działalności kleru. Teraz będzie smażył się w sądowym piekle jak nie znajdzie paragonu bo mu nie dali na jakimś jarmarku staroci w Świdnicy.
 11. 2 points
  Mądrej głowie dość po słowie, ,ale ty doszukujesz się jakiegoś ukrytego przekazu. U niektórych uzurpatorów, którzy uzurpują sobie prawo dowolnej interpretacji prawa i rekwirują obywatelom stare przedmioty jak w podanym linku, bez żadnej podstawy prawnej. Nigdzie nie jest napisane, że nie można posiadać zabytków ani skarbów, a nawet starych przedmiotów liturgicznych. " Działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota funkcjonariusze weszli do trzech mieszkań na terenie Warszawy oraz dwóch domów w powiecie żyrardowskim. Zabezpieczyli tam 110 sztuk ikon,ornamentów, obrazów oraz innych dzieł sztuki cerkiewnej i sakralnej. " Czyli zgodnie z "prawem Bieruta" kiedy odbierano ludziom majątek na podstawie jakiegoś dekretu, a potem kolektywizowano grunty rolne w zamian za śmieszne odszkodowania których nie wypłacano, teraz także wchodzą i rekwirują co chcą. Kolekcje, przedmioty kupione na bazarze, odziedziczone itd. Strach coś wartościowego posiadać w Polin, bo zaraz ktoś wyda jakiś dekret i przedmioty przejdą na własność państwa. Żaden z tych przedmiotów nie jest na liście zaginionych ani skradzionych i poszukiwanych. Zarekwirowano prawdopodobnie na podstawie takiej że jest ich dużo i nie ma faktury czy paragonu. Piszą, że "mogły zostać nielegalnie przewiezione " - czyli mamy przypadek, kiedy nie udowodniono nielegalnego pochodzenia ale już przedmioty kolekcjonerowi zabrano bo "mogły nielegalnie". Mogły też legalnie, a mogły spaść z nieba - nie ma jednoznacznych dowodów to nie powinno być sprawy. Niebawem kogoś zaaresztują bo mógł popełnić przestępstwo, co prawda nie wiadomo jakie i kiedy ale mógł. Witajcie w Polin, gdzie poznacie nowy wymiar prawa ,a sprawiedliwość nabiera innego znaczenia.
 12. 2 points
 13. 2 points
  A jakby zginęło z muzeum żydów polin? Pewnie trzeba by było im płacić odszkodowania do 7 pokolenia.
 14. 2 points
  Na ten weekend - kolejna premiera w tym wątku. Gabriel P-Va, amatorski samolot z 1921 r., zbudowany w Bydgoszczy przez braci Gabriel: Jana i Pawła (noszących przed 1918 imiona Wilhelm oraz Walther). Płat mógł być składany do transportu i kładziono go na rusztowaniu nad kadłubem (to tylne - demontowane, rzecz jasna na czas lotu).
 15. 2 points
 16. 2 points
  ...rozwiązanie zagadki. Też nie zgadłem, świętuj Walentynki!
 17. 2 points
  Co tam z ptakiem będę gadał. Co do Czechów pod Wrocławiem, to nie jest tajemnicą, że rościli sobie pretensję również do Jeleniej Góry i Wałbrzycha. Nie tylko rościli ale i działali w tym kierunku wysyłając latem 1945 r. uzbrojone patrole i oddziały zajmujące się demontażem i kradzieżami maszyn. Emerytowany wojskowy mówił mi, że był w jednostce, która w 1945 patrolowała okolice Wałbrzycha i przeganiała różnych takich. Twierdził, że to był czeski Werwolf, dokumenty mieli czeskie i byli po cywilnemu. W jego jednostce oficerowie mówili, że będzie wojna z Czechosłowacją. Czesi w 1945 r. penetrowali tereny od Raciborza po Świeradów, bo to była ziemia niczyja, jak głęboko wchodzili wgłąb Śląska trudno powiedzieć, myślę, że Wałbrzych leżał w ich zasięgu. Dopiero jesienią wojsko obsadziło granicę i ustały czeskie wypady, choć pod względem politycznym i prawnym sprawa jeszcze długo nie była uregulowana.
 18. 2 points
 19. 2 points
  Odnośnie Białorusi to protestuję, bo od kierowców, którzy tam regularnie jeździli słyszałem, że mają całkiem przyzwoite drogi. Tak ogólnie, to jest nagonka na Białoruś, bo nie dała się okraść Sorosowi i nie zgodziła się na likwidację własnego przemysłu w ramach tzw. "Planu Balcerowicza". Ale to temat na inny wątek. Natomiast odnośnie Unii, to w pełni zgadzam się z tym, że gdyby nie nasze przystąpienie do UE, to tu dalej byłoby dziadostwo i bezrobocie takie, jak w latach dziewięćdziesiątych. Jakim trzeba być zakutym łbem, aby głosić, że biedny kraj, bez własnego przemysłu, własnego kapitału i własnych technologii, a do tego beznadziejnie zadłużony, po wyjściu z UE wręcz rozkwitnie i stanie się regionalnym mocarstwem. Chyba takim z gołą dupą...
 20. 2 points
  W poprawnie używanym porcelanowym telefonie nic nie śmierdzi, bo wszystko spłukuje woda a ewentualny metan oraz inne kanalizacyjne smrody pionem wywiewane są przez kominek na dachu. Chyba ze kolega opisuje sławojkę z serduszkiem stojącą nad dołem kloacznym, a to sie zgadza że smrodem wali i wielkie zielone muchy są zadowolone.
 21. 2 points
  No dobra, 300 euro mogę dać...
 22. 2 points
  Przekop mierzei to w ogóle perełka nad perełkami, pomysł jeszcze genialniejszy niż centralny port lotniczy. Zgodnie ze wszystkimi kalkulacjami finansowymi, a także wszelkimi przewidywaniami biologów, oceanografów, ekologów i klimatologów (w związku z dalszym stawianiem przez naszą "światłą władzę" na węgiel bardzo prawdopodobnymi) zanim przekop zwróci się choćby w połowie znajdzie się pod wodami Bałtyku (razem z całą mierzeją i Elblągiem).
 23. 2 points
  To ostatni okres kiedy może będziemy mieli nadwyżkę wpływów nad składkami do kasy UE. Najwyższy więc czas, żeby zastanowić się kiedy i jak opuścić ten obóz.
 24. 2 points
  Czyli mamy idealny scenariusz na "MIŚ 2". Tylko kto go teraz nakręci? A co do UE, to nam się zapewne odpłaci np. wysokością funduszu spójności...
 25. 2 points
  A nasza niezwyciężona flota wojenna nie skorzysta? Nie zmieści się w kanale? A rybacy z Zalewu nie skorzystają? A Żegluga Gdańska nie skorzysta? Wielu na tej budowie skorzysta, w mniejszym czy większym stopniu, ale prawdą jest, że koszty tak szybko się nie zwrócą.
 26. 2 points
  Oczywiście wszystko można zmarnować , nawet super biznes jak się go nie widzi. Pamiętam jak w Zagłębiu budowano Hutę Katowice , pamiętam bo jezioro Pogoria była wymiennikiem ciepła dla Huty i z jachtu zawsze widziałem na horyzoncie kominy huty. Była wybudowana za PRL-u i była dumą wtedy naszego kraju , najnowocześniejsza huta w kraju i w Europie... przyszły czasy kapitalizmu , pseudo prezesów , ignorantów i debili . Nie potrafiono takim gigantem zarządzać , nie potrafiono w ogóle mieć zamówień na stal . Nowoczesny gigant w upadku , zadłużenie w ZUSie na kilka lat dla pracowników. Silne związki które rozłożyły swoimi wybujałymi ego zakład. Wreszcie sprzedano go razem z siedmioma innymi zakładami w pakiecie " w tym pakiecie były i koksownie zabrzańskie, hutę Sędzimira w Krakowie - jak ktoś nie pamięta to była huta Lenina tę którą obecnie zamknięto i się ją wyburzy" za bajońska kwotę 7 milionów dolarów ... tak to prawda 7 baniek dał Pan Mtittal , nawet nie on a jego agenci w jego imieniu kupił za te siedem baniek razem 8 zakładów z załogami. Znajomy był w składzie delegacji jak sam Boss przybył zobaczyć co mu kupiono, Mittal aż się śmiał jak pokazywano mu co mu zakupiono za takie pieniądze i nie mógł uwierzyć w swoją szczęśliwą gwiazdę , podobno agenci dostali więcej prowizji niż zapłacono za te huty. W ciągu pół roku huta pod jego zarządem spłaciła długi Zusu i wszelkie zadłużenia kooperantom . Facet nic nie unowocześnia zakładów , rżenie kasiorę i je eksploatuje bez zmrużenia powieki nic nie wkładając w zakłady. Jak zakład już jest wyeksploatowany to go zamyka i ma w d..e roboli , Bo robol to robol ma zawrzeć paszczę a nie to wypad. Traktuje roboli jak najniższą kastę hinduską , ale sami chcieliśmy aby nas w jaja ktoś kopał . To jest tak jak ktoś nie widzi biznesu i tylko zapatrzony jest w swój portfel.
 27. 2 points
  Dzisiaj mamy już paszporty w domu i ubyło nas 3 miliony. A do tego aby uprawiać sport, popływać pod żaglami, czy polatać w aeroklubie, to trzeba mieć naprawdę dużą kasę, o leczeniu już nie wspominając. Zachód zresztą też już nie jest takim rajem na ziemi jak wtedy, bo neoliberalizm i globalizm zrobiły swoje...
 28. 2 points
 29. 2 points
  NISZCZYCIEL CZOŁGÓW M36 JACKSON ODPALIŁ I JEDZIE. https://muzeumbronipancernej.pl/niszczyciel-czolgow-m36-jackson-odpalil-i-jedzie/?preview=true&fbclid=IwAR1Pt2OKW9OuT08BUX4j6PyXsip5WTxSqKgphf_Y29aqIyjgabbFCuhEiJQ
 30. 2 points
  Podbijak (złamany zresztą) - czyli element roboczy agregatu podbijającego występującego w maszynie kolejowej zwanej podbijarką
 31. 2 points
  Z tymi statystykami to prawda, ja wybrałem takie dane które podważają mit o rabunkowej gospodarce - że lasów coraz mniej, same młodniki i nie ma co ciąć. Świadczą o tym m.in. międzynarodowe certyfikaty PEFC czy FSC. I co to za rabunek jak przybywa co roku zalesionych hektarów i zapas kubików na hektar czy ogółem cały czas rośnie ? Leśnicy nie mają nic do Puszczy Białowieskiej na terenie Parku Narodowego. Na pozostały obszarze od stu lat istnienia Lasów Państwowych jest prowadzona racjonalna gospodarka - dzięki temu taka Puszcza jest w Polsce a nie w Niemczech czy we Francji. Nie piernicz że "pod pozorem walki z kornikiem" - na tych trzech puszczańskich nadleśnictwach jest prowadzona normalna gospodarka leśna zgodna z prawem RP, ustawą o lasach i planami urządzania lasu. Może to przeoczyłeś ale pisałem już że korę lub całe drzewa trzeba z lasu usunąć zanim z poczwarek wylęgną się dorosłe owady. Po tym terminie już jest po ptokach. Co do suszy - akurat tutaj leśnicy mają sporo zasług z tzw. małą retencją. Samorządy nie mają na to kasy i np. na Śląsku 80 % projektów małej retencji wykonano dzięki staraniom LP - projekt, przetargi, współfinansowanie i pozyskanie funduszy UE.
 32. 2 points
  Chodzi ci o międzynarodowe dojenie Polski z VAT? Może o wybory, gdzie PSL cudownie przebił sufit;)? Czy PiSiory postulowali odebranie dotacji dla Polski? A może grozili wywaleniem z Unii? Sorry, taki u nich w PO klimat mają, że jak sami nie potrafią to latają i kablują na zasadzie im gorzej tym lepiej.
 33. 2 points
  Pacząc na to co się dzieje przypomina mi sie powiedzenie: > Prawo jest jak płot. Wąż się prześlizgnie, tygrys przeskoczy, tylko bydło nie rozłazi się z pastwiska < I przypominam przy okazji: Sądy są od stosowania prawa.kropka Prawo zaś ustanawiają orły z Wiejskiej wybrane przez suwerena. Problem zaczyna się, gdy poglądy circa about 1/4 narodu są artykułowane jako wola większości suwerena, przy jej (tej większości) milczącym przyzwoleniu z powodu lenistwa, strachu , niewiedzy czy diabeł wie czego jeszcze zniechęcającego do działania, w tym pofatygowania się do lokalu wyborczego.
 34. 2 points
  Mamy parówki, puszki po coli no i rozpiżdżony garaż.Mamy też magnesy , rozpylacze sztucznej mgły i wiele, wiele innych głupich pomysłów, mało?
 35. 2 points
  Tak, to jest M42. Łatwo odróżnić od pozostałych modeli m.in. po tym, że nie ma zawijanego rantu.
 36. 2 points
  Srebro 84 zołotniki, w systemie metrycznym próba 875, sygnatura tzw pózny kokosznik, stosowana w latach 1908-1926, ocechowane w Moskwie, złotnik to Andriej Iwanowicz Wasilij, czynny zawodowo w latach 1908-1917.
 37. 2 points
  Szkoda jednak tego lasu, bo tak znacząca budowla będzie las niszczyła. Tłumy ludzi, obsługa hotelu, ścieki, śmieci, dla lasu nie będą obojętne.
 38. 2 points
 39. 2 points
  E tam, niezauważenie
 40. 2 points
  Z Wami to akurat ma przyjacielskie układy, co było wyraźnie widać ostatnio w Jerozolimie.
 41. 2 points
  Tego nie zrobią, bo by się okazało, że ich cała wierchuszka nie ma wykształcenia
 42. 2 points
  Beztabu stara się zrobić ruch na swojej stronie poprzez przekierowywanie userów z forum Odkrywca do siebie (a te jego newsy to kopie z rosyjskich i angielskich stron archeo-historycznych). Na swojej stronie zaś posiada reklamy i przekierowania : e-obuwie, Decathlon itd , których zapewne za darmo nie zamieszcza. Jak dla mnie typowa działalność komercyjna i zwykły spam.
 43. 2 points
 44. 2 points
  Przyjęła tą nominację od komunistycznej Rady Państwa, ale na pewno zrobiła to z obrzydzeniem... Swoja drogą, to myślę, że wszyscy pisowcy, którzy otrzymali świadectwa maturalne czy też dyplomy ukończenia uczelni wyższych w czasach komunistycznych, już dawno je spalili. Bo jak dekomunizacja, to konsekwentna i wszystkiego.
 45. 2 points
  Twoja moneta jest błędnie wydatowana. Pochodzi z okresu panowania Południowej Dynastii Song (1127-1289). Odlewana była w latach 1131-1162 za panowania cesarza Gaozonga. Jest to odmiana z księżycem i gwiazdą na rewersie. Jej nazwa to 紹興元寶 shao xing yuan bao (kolejność czytania znaków awersu góra-prawo-dół-lewo), nominał 2 wen. Nie wygląda na falsyfikat. Keszówki to fajny temat do zbierania, tak jak kolega Landszaft powiedział, za kilka złotych można nabyć kawał historii i zbudować fajną kolekcję. Jeśli temat ten Cię interesuje, to zapraszam na mojego bloga: http://monety-keszowe.blogspot.com/ Oraz na dwa zaprzyjaźnione: http://blognumizmatyczny.pl/?s=monety+keszowe https://www.nietylkomonety.pl/ Pozdrawiam
 46. 2 points
  Beztabu - załóż sobie jeden osobny temat i tam wrzucaj te linki reklamujące Twój blog. Zaśmieciłeś tymi alter-newsami cały dział, a odnośniki nie prowadzą do artykułów ale do twojego bloga gdzie je zamieszczasz.
 47. 2 points
  Inkwizycja, po za Hiszpanią, była niewiele znaczącą instytucją. Jej czarna legenda powstała w XIX w. jako narzędzie w walce z kościołem. Przez kilkaset lat istnienia inkwizycja zabiła mniej ludzi niż rewolucja francuska przez rok.
 48. 1 point
  Północ i przed Unią była zamożniejsza, lepiej zagospodarowana i zarządzana od południa Włoch.
 49. 1 point
  Sowa74, daruj sobie to organ Michnika, oni nawet prawdy o pogodzie nie podają.
 50. 1 point
  Czwartkowy kop i piękne 20gr 1923rok
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information