Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/20/21 in all areas

 1. Znalem takich co na dodatek jeszcze cieli Boschem .Niech im ziemia lekką będzie.Co do tego że lepiej się spytać masz najbardziej rację .
  2 points
 2. Macierewicz - „To jest wielki kontrakt na skupowanie od was świń. Skup zacznie się w ciągu dwóch tygodni”. Kto patologicznemu kłamcy jeszcze wierzy, także wśród rolników? Kto wierzy kłamcy, który kłamie na temat jego rzekomej „brawurowej ucieczki” z ośrodka internowania podczas stanu wojennego? Stek bzdur i kłamstw i są na to zarówno kwity, jak i świadkowie. Wyjechał z ośrodka na przepustkę na leczenie i tyle, ale opowiada o swoim „bohaterstwie” z czasu PRL niestworzone rzeczy, a różne świry (jak tutejsze) chodzą po świecie i opowiadają, że uciekł wywieziony w trumnie z ośrodka internowania. Kto wierzy kłamcy, który w PRL był pod ochroną elitarnego Biura Studiów SB?
  1 point
 3. Pierwsze zdjęcie - Bre-XIX " biała 44" (44-D) - wrzesień 1939 r. CWL - 1 Dęblin. Zdjęcie zamieszczone w tym wpisie - Bre-XIX "białe 114"(114-D) CWL-1 Dęblin wrzesień 1939 r. Informacja w zeszycie "100 Lat Polskiego Lotnictwa" jest błędna (w kilku o innych typach samolotów też są pewne nieścisłości i omyłki)
  1 point
 4. Kilka tych maszyn było zdobytych przez Niemców w Dęblinie… …a jeden (na pewno) stał w Warszawie na terenie 1. PL. vide Okęcie hangar nr 4...
  1 point
 5. Nie wiem czy ta informacja ma dotyczyć zdjęcia wcześniejszego, na którym są Breguety XIV z okresu wojny polsko-bolszewickiej z 4.EW z godłem francuskiej eskadry Bre 66 - "Ptakiem RA" (środkowy Bre-XIV ma namalowane pola szachownicy na francuskiej kokardzie na spodzie skrzydeł). Oczywiście samoloty te nie dotrwały do września 1939 r. Co najmniej dziwna jest informacja zawarta nr 64 "100 lat Polskich Skrzydeł" a dot. Bregueta XIX, że żaden Bre XIX nie dotrwał do września 1939 r. Wiele egz. dotrwało. Po stopniowym przekazaniu od 1937 r. z eskadr bojowych do eskadr szkolnych i szkół lotniczych dotrwały do lata 1939 r. Nie brały udziału w działaniach wojennych . Ich ostatnie użycie miało miejsce na wiosnę i latem 1939 r. w ćwiczeniach jako pozorowane naloty - szkolenie OPL Warszawy. Uległy zniszczeniu podczas nalotów na lotniska we wrześniu 1939 r. Te które ocalały zostały zniszczone by nie dostały się w ręce Niemców.
  1 point
 6. 1 point
 7. Ciekawe, ile części do tego Tygrysa zostało przemyconych z Polski? Bo z wykopków w Australii to elementy tego czołgu raczej nie są, chyba że coś umknęło badaczom historii II wojny światowej... ;-)
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information