Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/27/21 in all areas

 1. Aj waj , jedni mają dysleksję inni biegunkę a u innych występuje skamienielina mózgowa " to częsty objaw na tym forum". Ciekawym kiedy u nas wreszcie zniknie z gramatyki ó i zostanie tylko u, rz i ż , ch i h i inne nasze bezsensowne obecnie odmiany . Czytam z lat 20 ORTOGRAFIJĘ bo tak wtedy pisano Lub Geografija tak też w latach 20 pisano tytuły podręczników i dało się to zmienić , obecnie jak pijani płotu trzymamy się archaicznej gramatyki , i jeszcze dodatkowo porąbane czasowniki i odmiana że obcokrajowiec nic z tego nie rozumie przy nauce. Efekt Polski jest trudniejszym językiem do nauki niż Japoński . Tyle że Poloniści jak nauczyli się pisać czytać i odmieniać to trzeba zmusić resztę aby marnowała kawał życia na bezsensowną naukę zamiast reformować kulturę pisania i ją upraszczać lub dostosowywać do współczesnych czasów. Zalecam każdemu przeczytać " Mechaniczną pomarańczę " w obu wersjach językowych po Polsku i po Polsku w przyszłości wtedy osoby zrozumieją co to znaczy ewolucja językowa lub poczytać Gala Anonima bez tłumaczenia na współczesny język , a i zobaczyć jaka wtedy była ortografia i wymowa.
  1 point
 2. Może się mylę ale wałek nosi ślady sabotażu
  1 point
 3. Sugerujesz, że włamali się również na konta hierarchów kościoła?
  1 point
 4. A uj wie co i skąd oni to biorą....
  1 point
 5. Reżim amerykański i NATO to dzisiaj największe zagrożenie dla światowego pokoju. Żydowscy fizycy atomowi, którzy opracowali bombę atomową dla Amerykanów i Brytyjczyków od razu jej technologię przekazali żydobolszewikom do ZSRR. Szefem programu atomowego w ZSRR był ich rodak Abram Ioffe. Dzisiaj mamy większą wiedzę historyczną o II WŚ i moglibyśmy żądać od Ameryki odszkodowania za straty wojenne, które spowodowało amerykańskie sprawstwo kierownicze. Ameryka nie uznała naszej granicy na Odrze i Nysie. Dzisiaj dyskusja w Polsce kręci się wokół narracji narzuconej przez amerykańskich speców od propagandy. Klasyka amerykańska, my sie bronimy i bronimy innych. Lud jest uciskany a my go wyzwalamy. Bajki dla naiwnych. Polskim komunistom po wojnie udało się wykorzystać zapędy imperialistyczne Amerykanów i sprytnie ich ograli operacją CEZARY. Dzisiaj Amerykanie przeprowadzili operację ANTYCEZARY. Zainstalowali DEMOKRATYCZNIE swoją agenturę na szczytach polskich władz. Agent amerykański prezydent Polski Duda oczywiście wypowiedział wojnę Rosji. https://www.bbn.gov.pl/ftp/dokumenty/Strategia_Bezpieczenstwa_Narodowego_RP_2020.pdf Agent Duda udostępnił teren Polski za darmo i bez możliwości ubiegania się o odszkodowania od Amerykanów do prowadzenia wojny. Agenci CIA mają wolną rękę w Polsce i nie podlegają jakiejkolwiek kontroli. Musimy żądać ujawnienia wszystkiego co dano Dudzie do podpisania w USA. Amerykanie instalują nam swoje oprogramowania komputerowe w kluczowych ministerstwach. "Polskie" wojsko nie ma swojego, niezależnego systemu łączności. Amerykanie skolonizowali nas jak Panamę i Gwatemalę. Polak jest ogłupiany ich propagandą o zagrożeniu ze strony Rosji. Nie dość, że finansujemy Amerykanom wojnę to jeszcze straciliśmy opłaty tranzytowe za przesył paliw z Rosji do Europy Zachodniej. Nasze koszty "zapewniania nam bezpieczeństwa" przez Amerykanów już przekroczyły $1OO mld $. Amerykanie doją nas z każdej strony, 3/4 tego co zostawiamy w aptekach, wpływa na konta obcych karteli farmakochemicznych. Zadłużenie Polaków to temat tabu, nawet półposłowie nie wiedzą: gdzie i na jakich warunkach nas zadłużają. Wpadliśmy z deszczu pod rynnę. Ze śpiewem weszliśmy do klatki z napisem "demokracja". Wietnamczycy też, ze śpiewem, na początku witali u siebie reżim amerykański.
  1 point
 6. Puł? Oczy krwawią... Dobrze że jeszcze nie ma w opisie "lef". Czy to się kiedyś skończy? Masakra! Apokalipsa!
  1 point
 7. Nic do chwalenia z takimi programami , ani profesjonalnie zrobione ani nie rozwijające dalej problemu . Programy dla zbicia nudy dla osób nie znających problemu. Efekt takich programów to zniknięcie wieży z francuskiego Panharda i tego się nie da zaprzeczyć, pokazują gdzie kopać bez legala i gdzie są artefakty które można nielegalnie pozyskać. Czasami wolę bez fleszy zobaczyć efekt końcowy programu który pokazuje zaczęcie akcji , renowacje i efekt końcowy. Te programy pseudo historyczne prowadzone czasami z głupimi minami , brandzlowaniem się w programie , głupimi śmiechami i rykiem , mocnym parciem na szkło a często bez merytorycznej wiedzy to porażka. Nie tak wyobrażam sobie program pokazujący poszukiwaczy. Zdecydowanie wolę stary program "Było nie minęło" bo jest dobrze merytorycznie prowadzony i z wiedzą historyczną osób które w danym odcinku występują a prowadzący jest tylko narratorem, i jest kręcony bez parcia na szkło prowadzącego. Ale jak kto woli, punkt oceny i fascynacji oglądającego zależy od punktu siedzenia i jego wiedzy .
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information