Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/12/21 in all areas

 1. Procedury w lotnictwie są pisane krwią ofiar. Tego prawica nie ogarniała, nie ogarnia i nigdy nie ogarnie. Oni mają swoje procedury - nazywają się modlitwa.
  2 points
 2. Pewnie przeoczyłeś w natłoku memów z Sokuzburaka i cytatów ze sputnik.ru że od 10 lat dałem sobie siana ze śledzeniem sprawy. Już politycy, prokuratorzy i eksperci poprzedniej ekipy mnie zniechęcili, Macierewicz jeszcze to pogłębił, a Jorgensen rzeczowo wypunktował to co było w sumie przyczyną. Jedyne uwagi poczyniłem w sprawie MW ( choć do teraz nie wiem co o tym myśleć), pewnym politycznym uwarunkowaniom ( sowieci, Putin, Anodina, itp.)oraz jak pewnie zauważyłeś parówek. I tego konsekwentnie będę sie trzymał
  1 point
 3. Sztućce produkcji - Württembergische Metallwarenfabrik (WMF) w Geislingen. Posrebrzane - pzdr. stani
  1 point
 4. A ja tak w sprawie parówek smoleńskich, wrzucę tylko info kto użył zdjęcia pękniętej parówki omawiając różnice pomiędzy eksplozją i implozją. Wiec był to: - dr hab. inż. Andrzej Ziółkowski - pracownik Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk, - Zakład Technologii Inteligentnych, - Pracownia Inżynierii Bezpieczeństwa, Za każdym razem jak czytam drwiny z tej parówkowej wizualizacji żałuję że nie mogę poznać wykształcenia czy wiedzy praktycznej np. z materiałoznawstwa czy wysokich ciśnień domorosłych ekspertów.
  1 point
 5. Bieliźniak, ale obszywano nimi również gimnastiorki wz.1910
  1 point
 6. napisano: ГРИГОРИЙ СЕРГЕЕВ (obecna pisownia) producent guzików z St.Petersburga
  1 point
 7. Symbolika dość przejrzysta, ale co kryje się za koperkiem?
  1 point
 8. Na kurtce jest bardzo dobrze widoczny "Bojowy Znak Spadochronowy" czyli odznaka spadochronowa przyznawana żołnierzom po wykonaniu skoku w warunkach bojowych (to tak w wielkim skrócie). Stawiam na to iż człowiek z fotografii był żołnierzem 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej i brał udział w Operacji "Market Garden".
  1 point
 9. Czyli przełom XV/XVI w. bo wcześniej nie znano wodoodpornych markerów ;)
  1 point
 10. A to co napisałeś jest tak głupie że głupsze być nie może. Procedur się przestrzega, bo jak nadzór nad lotem przejął Błasik który zameldował Kaczyńskiemu gotowość samolotu i załogi do lotu zamiast Protasiuka, to efektu tego nadzoru mieliśmy właśnie rocznicę.
  1 point
 11. Przekazać nadzór nad procedurami i bezpieczeństwem lotów Antifie lub chociaż kawiorowej lewicy. Jakie to proste, głębokie i odkrywcze.
  1 point
 12. Ten co sugeruje że sekcje pozorowano bo Rosjanie ugięli się pod straszliwą presją. Uśmiałem się jak norka. Naprawdę trzeba badań DNA aby w jednej trumnie nie było dwóch głów ? Że z powodu olewactwa lub celowego zabiegu trzeba było powtórzyć pogrzeb byłego Prezydenta RP Kaczorowskiego bo pomylono ciała ? Dlaczego nikomu w Polsce nie pozwolono otworzyć zalutowanych trumien ? Dlaczego minister rządu RP Kopacz bredziła o podziwie wobec sowieckich patologów i przekopywaniu wrakowiska na metr w głąb ? To tylko kilka faktów będących uzupełnieniem Twojego argumentu o "pośpiechu, DNA i pre
  1 point
 13. Prawda o Smoleńsku jest taka, że żyjemy w państwie z dykty, w którym rządzący w swojej arogancji mają wszelkie procedury w doopie, co w przypadku lotnictwa ma zawsze tragiczne skutki. I tyle w temacie.
  1 point
 14. To wszystko prawda co piszesz. Jednak podawanie tak wybiórczo kilku faktów a pomijanie kilkudziesięciu innych które do tezy nie pasują fachowo nazywa się manipulacją.
  1 point
 15. Po katastrofie NIC nie było w porządku, tego jest tyle że można zwariować. Moja pierwsza myśl po katastrofie to mgła i podłe zapasowe lądowisko. Nie śledzę od 10 lat praktycznie ani działań Anodiny, Millera i Macierewicza i nadal używam zwrotu "katastrofa". Jednak z okruchów jakie do mnie docierały nabrałem silnego przekonania że gdyby - teoretycznie - nasze Tu-154 zestrzelono rakietą, jeszcze przed upadkiem eksplodowałaby 5 kg bomba w skrzydle a rannych dobito by tradycyjnym w tamtych stronach strzałem w potylicę to gen. Anodina byłaby w stanie wszystko zatuszować. Miller przecież bazował na
  1 point
 16. Tylko gdańskie ... a ile ich jest i kto je ma tzn. zdjęć jeszcze nie publikowanych ? Uważam, że wszystko co związane z lotniskiem we Wrzeszczu (i lotnictwem) w WMG jest warte pokazania.
  1 point
 17. Aby z niezliczonych fragmentów ludzkich szczątków "skompletować" pochówki, to by wymagało wielu miesięcy badań DNA, a na to nie było zgody strony polskiej, bo domagano się jak najszybszego sprowadzenia zwłok do kraju i uroczystego pochówku. Samolot woził wcześniej naszych żołnierzy z Afganistanu, a więc ślady MW były tam wszędzie w kabinie, praktycznie nie do usunięcia. Gdyby, jak twierdzi Antoni-uciekinier, dokonano zamachu na skrzydło wcześniej, czyli na większej wysokości, to samolot zamiast "pół beczki" zrobiłby kilka "beczek" nim by się rozpadł. A taka sytuacja nie miała miejsca
  1 point
 18. Nie wdając się w szczegóły pozom śledztwa dobrze widać np. po cyrku ( to bardzo trafne określenie) z sekcjami ( profanowanie zwłok, zamiana ciał,fikcja w dokumentacji, powtórny pogrzeb Prezydenta Kaczorowskiego) oraz szukaniem ewentualnych śladów MW. 11 lat po katastrofie a temat nadal nie zamknięty. Bo najpierw detektory nic nie wykazały, dwa tygodnie później wykazały, potem pobrano po latach jakies próbki i nasze laboratoria nic nie wykazały, czekamy na wyniki z renomowanych laboratoriów zagranicznych. Widać różnicę jak się porówna pracę wykonaną przez Holendrów z informacją że komisj
  1 point
 19. Z dzisiejszych obrad podkomisji .....
  1 point
 20. 1 point
 21. Rosja to nie kraj a stan umysłu. Co do zasad fizyki zgoda choć nie do końca. Rosja to Rosja I najważniejsze: jak to jest że nikt nie widzi potencjalnego konfliktu interesu gdy "śledztwo" prowadzi sowiecka generał pod oficjalnym nadzorem Putina. Oni mieli wykluczyć na początkowym etapie zamach, przypadkowe zestrzelenie czy błędy obsługi lotniska ? Lis prowadził dochodzenie w sprawie wlania do kurnika a prawie wszyscy tu rżną tu głupa że to jest OK.
  1 point
 22. amenchotep Poczytaj co NKWD/KBW/UB/SB pisali o BS i jakie fakty podawali "solidnie udokumentowane". I osobiście nic nie myśl, bo krzywdę sobie zrobisz.
  1 point
 23. Tak jak do dziś nie wyjaśniono przyczyn katastrofy w Gibraltarze i Anglicy do dziś nie odtajnili wszystkich dokumentów na ten temat, tak prawdopodobnie nigdy nie poznamy prawdy o Smoleńsku a Rosjanie o to zadbają.
  -1 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information