Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/02/21 in all areas

 1. Wklejam link ze zdjęciami z epoki bo dzisiaj w modzie jest kreowanie wyidealizowanego obrazu II RP. A przy tym miłościwie nam panująca władza, wprost nawiązuje w polityce wewnętrznej i zagranicznej do Sanacji. https://www.onet.pl/informacje/krowoderskapl/bieda-ii-rzeczpospolitej-na-fascynujacych-zdjeciach/93eh0hh,30bc1058
  2 points
 2. Tak jeszcze z 10 lat temu starsze drzewostany zaplanowane do trzebieży (przecinki) czy do zrębów były na etapie tworzenia planów bardzo skrupulatnie mierzone. W uproszczeniu: każde drzewo zakwalifikowane do wycięcia miało miało określaną masę w m3 i jakość, po zsumowaniu tysięcy pomiarów w tabelach szacowaliśmy ile i o jakiej wartości drewna wystawimy na przetarg w przyszłym roku. I aby nie zdublować pomiarów i udowodnić kontrolującym solidną pracę z terenie każde pomierzone drzewo miało taki znak na korze. A tu narzędzie: https://forum.odkrywca.pl/topic/732136-nóż/ Ps. A dlacze
  2 points
 3. Jedburgh_Ops, tak bywało, ale żeby wyjść na ludzi trzeba było mieć jakieś podstawy. Przytłaczająca większość ich nie miała. Kraj po PWS mieliśmy dokładnie zrujnowany, do tego doszedł Wielki Kryzys i analfabetyzm gospodarczy rządzących. Moja rodzina w owych czasach też sobie radziła, ale nie było tak że dzieci po 3 klasach kończyły naukę i szły robić w polu.
  1 point
 4. Klamra DLV niemiecki związek sportu lotniczego.
  1 point
 5. Deutscher Luftsport Verband
  1 point
 6. Didi zapomniał nazwy. Zapalniki Miały AC23 i AC 24 od polskich granatów
  1 point
 7. ;) Jak by niemce nawet chcieli używać własne krany wojskowe to z ich skrupulatnością musiały jeszcze być W- Wehrmacht, SS, L-Luftwaffe, G- Gestapo i K- Kriegsmarine ;) Fajny retro kranik z oznaczeniem wody gorącej.
  1 point
 8. Salieri jeszcze wrócisz do tego lasu a tych szczątków nikt Ci nie podwędzi , no chyba że maniak purchli ;-) . A tak na serio to tych magazynków raczej w pojazdach nie gubiono bo zostawały w pojeździe dlatego zdecydowanie trudniej pancerne pozyskać , no chyba że pojazd został rozbity i szabrowany. W 39 na uzbrojeniu pojazdów pancernych była odmiana działka flak 30 o krótszej lufie . A jako ciekawostkę dodam że pociski niemieckie do czołgów , samochodów pancernych i przeciwlotnicze pasowały do naszego działka 2 cm stosowanego w TKS-ach.
  1 point
 9. Teraz powinno być łatwiej.
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information