Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/29/20 in all areas

 1. Sławięcice przed wojną należały do Niemiec, więc Niemcy nic nie ukradli tylko wzięli co swoje. A to, że Stalin nam te Sławięcice po wojnie sprezentował, zresztą wbrew zachodnim aliantom, to trochę inna bajka jest.
  1 point
 2. Moja babcia mówiła że dzwony we wojnę Niemcy zabrali.
  1 point
 3. Czołem Waszmościom. Zastanawiam się, czy liczba wybita na denku - 637 - nie jest czasem numerem zakładu. (druga to rok produkcji). Rosjanie mieli ponumerowane wszystkie fabryki i zakłady i posługiwali się tymi numerami w czasie wojny. Jeżeli to jest numer zakładu, to pasował by do - Завод № 637 - Эльбанский механический завод - który produkował na potrzeby wojenne (tak jak i wszystkie) Po tłumaczeniu z dokumentów - "....W skład zakładu wchodzą warsztaty (1943): główne: nr 1 (łuski, F-1, M-50), nr 2 (AO-10, -25), nr 3 (zapalniki), nr 4 (łuski, miny 82- mm),
  1 point
 4. Wcale bym się nie zdziwił, że Kazek sam to rozkopał. Cóż za zbieg okoliczności - przyjeżdża ekipa telewizyjna na cmentarz, na którym dzień wcześniej ktoś coś odkopał. Superbohater zgłasza przy kamerze, że detektoryści (dla których kręcony jest również ten film) rozkopali grób. Jakież to medialne i nośne. Wpłacajcie więc kasę podaję numer konta.... Kazkowi kasa już uderzyła na głowę. W każdym filmie lokowanie produktu, prośba o wsparcie i link do zrzutki. W kolejnym filmie wyciąga śmieci z grobowca bo ktoś naśmiecił, wyrzuca je dwa metry dalej i oświadcza się że posprzątał mogiłę. W innym gl
  1 point
 5. …kołpak piasty przedniego koła MB m.in. typ Lo 2000
  1 point
 6. Kołpak piasty koła two in one MB LKW Lastkraftwagen od 1926 – do 1945 r…
  1 point
 7. Bardzo zacnie się ten eksponat prezentuje. GRATULACJE! Szkoda tylko, że w Poznaniu boją się na niemieckich pojazdach umieścić krzyże [te nie podlegają pod propagowanie faszyzmu], a bez tych krzyży to takie trochę fałszowanie historii jest. W Krakowie mają inaczej - vide np Me 109G.
  1 point
 8. W trakcie nagrywania programu o cmentarnym szabrze "przypadkowo" ekipa filmowa natrafia na świeżo rozkopany grób ? Dla mnie to 200 % ustawka. Druga sprawa: rozreklamowanie mitu o niesamowitych ukrywkach w poniemieckich grobach wśród gówniarzy może zaprocentować eksplozją dewastacji starych cmentarzy. Ja na terenie swojego leśnictwa mam takich kilka, ciekawe czy ktoś się skusi.
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information