Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/18/20 in all areas

 1. Rawicz hr. Ostrowskich , Pogoń Litewska ks. Sanguszków
  3 points
 2. Hej lumenus, z odznakami i innymi insygniami bywa różne, moim zdaniem oryginały, aczkolwiek wyrocznią w tymże temacie nie jestem, jestem natomiast w posiadaniu dwóch orłów WP "niby" wz. 19. Kilku speców mówiło mi ze to "falsy" vel repliki tylko że jeden z tychże orzełków jest w moim posiadaniu od ponad 35 lat (a był własnością i pamiątką mojego Wuja) a drugi ciut mniej. A więc pytanie brzmi, kto w ówczesnych latach bawił się w "replikowanie" insygniów II RP, dodam że nie było to zakupione na żadnym z ówczesnych jarmarków a są to pamiątki rodzinne. Tak że do "dzisiejszego " podchodzenia że wszystko to kopia to takie też nie za bardzo, ale tu niech wypowiedzą się lepsi ode mnie .
  1 point
 3. Tak na oko to chłop w szpitalu umarł ale jak dla mnie wyglądają dobrze. Jeśli już to b. dobre kopie.
  1 point
 4. Patrząc po dorabianych okładkach w takim samym marnym stanie jak reszta mniemam, że to przeróbka w przydomowym gospodarstwie, a nie sztuka okopowy jakiegoś wojaka. Pzdr. Adrian
  1 point
 5. Ależ owszem cenione, najbardziej przez światowy kongres żydów. grabowski przypisał Polakom zamordowanie 350 tysięcy żydów. Też ważna i pożyteczna pozycja?
  1 point
 6. Przez wiele lat jeździłem na wakacje do pewnej mazurskiej miejscowości. Kiedyś gospodarz podpowiedział mi, że w głębi lasu jest stary, poniemiecki cmentarzyk. Ja mu na to mówię, że przecież nie będę kopał na cmentarzu, a on : " no przecież to tylko poniemieckie". Dziwny jest sposób myślenia niektórych rodaków.
  1 point
 7. To zajmij się historią a nie pisanymi na zamówienie bredniami grossa i jemu podobnych. "publikacje Emmenlinga czy Grossa (Jana Tomasza) są ważne i pożyteczne" jeśli to nie jest wychwalanie to SJP się myli. Swoją drogą to dobrze, że się nagrało, bo gross i S-ka by przykleili Polakom...
  1 point
 8. Już jeden taki był co miał fajerkę a kłócił się ze wszystkimi, że ma umbo. Istotą identyfikacji jest to że przedmioty często nie okazują się tym czym byśmy chcieli żeby były. Trzeba brać pod uwagę każdą ewentualność i weryfikować. A za odpowiedzi i pomysły co do znalezisk to się dziękuję a nie czepia ?
  -1 points
 9. Nie mędrkuj Pan, bo tu dłużej jestem na tym forum i niejedne mądrości już widziałem i czytałem, więc daj pan sobie spokój z tym " umoralnianiem " w ramach edukacji o etykiecie towarzyskiej.
  -1 points
 10. Szkoda, że nie dałeś zdjęcia na którym widać dno, " podstawę ".
  -1 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information