Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/19/20 in all areas

 1. Sąd musi podać paragraf że nie wolno posiadać zabytkowych przedmiotów. I że niewolno nimi na terenie kraju handlować. Na szczęście takiego paragrafu nie ma. Z teoretycznym pozyskaniem zabytków może być problem bo pewnie o tzw wykopki chodzi ale teoretycznie ten człowiek może powiedzieć że odziedziczył po dziadku który to znalazł przed wojną tam gdzie podano. Czyli działania służb tak jakby trochę bezprawne.
  2 points
 2. Uważam że najlepszy komentarz dał Autmex 14 godz. temu Rada dla kolejnych znalazców!!! Mówcie, ze dostaliście od bezdomnego Pana Stanisława z Warszawy:))) Dał i zmarł!!! Ktoś udowodni, ze było inaczej? :))) Skoro ojcu dyrektorowi wolno to może innym też się uda?? Pozdro i powodzenia
  2 points
 3. Saperzy napisali że korzystali ze starych filmów jak zrzucane są bomby Tallboy i... nic więcej żadnego marszu do archiwów angielskich gdzie angole do dziś maja opisany każdy nalot ile bomb użyto jakie zapalniki stosowano. wystarczyło tylko w archiwach angielskich poszukać nalotu na Lutzowa i jakie były przygotowania do nalotu i jakie typy zapalników założono. To wszystko jest do dziś w archiwach, ale przypuszczam że nikt do archiwów nawet nie raczył się udać bo po co , wystarczył filmik z II wojny z YouTube i zobaczymy ten efekt na żywo.
  1 point
 4. Jeśli to koszary to podobne do prużańskich tam stacjonował 25 Pułk Ułanów ale nie zgadza się kolor otoku. Bardziej podchodzi (jasny otok i styl koszarów) pod koszary w Baranowiczach i 26 Pułk Ułanów.
  1 point
 5. - To pil. szyb. Zygmunt Laskowski.
  1 point
 6. Jak gość będzie miał olej w głowie, pary nie puści że znalazł to i wyroku uniknie i własność odzyska. Jak będzie twardo mówił, że kupił za granicą lub jak sowa napisał po dziadku ma to mu g. mogą zrobić.
  1 point
 7. Kiedyś były na ebay'u. A czy w tym temacie to nie wiem - może to nie są powtórki z rozrywki.
  1 point
 8. I tu masz Pan racje! Tylko takiej wypowiedzi nie znajdziesz?. Podobno nie było żadnej reakcji rządu na info. wywiadu z końca 2019 o początku epidemii w Chinach. Ale o tym nie przeczytasz w Defence24, tam raczej znajdziesz takie banialuki " MON podkreśla, że ponad 100 tysięcy żołnierzy posiada przeszkolenie medyczne i jest gotowych do wsparcia cywilnej służby zdrowia." ??? Jesteśmy uratowani!!! Podwoimy obsadę służby zdrowia jednym rozkazem!! Proponowałbym jeszcze zaliczenie https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac i mamy jeszcze 3 mln. dodatkowych "fachowców"
  1 point
 9. Drwię, bo już za dużo widziałem ewakuacji z powodu moździerzówki bez zapalnika czy granatu obronnego z korkiem transportowym. Chodzi o to, żeby zrobić szum i nastraszyć ludzi.
  1 point
 10. Mamy wątek o polskich samolotach, o polskich samolotach i szybowcach za granicą, to teraz coś z cyklu "zagraniczni piloci na polskich maszynach" Rumuński pilot Virgil Trandafirescu, późniejszy kapitan i dowódca 51. Eskadry Myśliwskiej oraz 7. Grupy Myśliwskiej (zginął w czerwcu 1944) - tutaj podczas szkolenia w Ustjanowej. Rok 1934. Powozi Czajką III.
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information