Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/09/20 in all areas

 1. 1 point
  Dziurki do przyszycia jednej strony paska. Mechanizm na zasadzie, że przy całkowitym rozłożeniu przewleka się drugi pasek i zamyka. Wystający ząbek w ozdobnej blaszce działa jako samozaciskowa blokada drugiego paska.
 2. 1 point
  Widzę, że @tygrys001, napisał post, który zaraz potem usunął, bo zorientował się, że napisał bzdury. Każda łuska ma taki "butelkowy" kształt- bez względu na to, czy była do karabinku, czy też do MG. Ostatnio, wyczytałem, że: "specjalne znakowanie amunicji produkowanej przez –Königlisches Munitionsfabrik Spandau (S), zawierało cztery symbole, a mianowicie, oznaczenie producenta, rok produkcji (końcówka dwucyfrowa), miesiąc produkcji, literę M –oznaczającą amunicję do km-u (MG)".
 3. 1 point
  Łuska z naboju wystrzelonego z karabinu MG o czym świadczy charakterystyczne zgięcie szyjki. Poprawcie mnie jeśli się mylę :)
 4. 1 point
  Dziękuję wszystkim za mądre odpowiedzi.( szczególnie Salieri) Pozdrawiam
 5. 1 point
 6. 1 point
  @Lebel1886, to łuska niemiecka od Mausera Kar98k, zrobiona jeszcze z polskich zapasów materiałowych, a bicia na niej oznaczają: 5- piąta partia, 41- rok produkcji (1941), 67- 67% zawartości miedzi w łusce, zaś skrót kam - Hasag, Eisen-u. Metallwerke GmbH, Skarżysko - Kamienna. Pozdrawiam!
 7. 1 point
  Panowie- kolega grzecznie zapytał o identyfikację, a nie o poradę co z tym zrobić. Jak pewnie zauważyliście, jest on od niedawna na forum i próbuje się czegoś dowiedzieć, a Wy zniechęcacie go swoimi dołującymi komentarzami. Bądźcie proszę nieco bardziej wyrozumiali. Może to jego pierwsze, "większe" (gabarytowo) znalezisko i chce je zachować na pamiątkę, a przy okazji chciałby zdobyć tu wiedzę na temat posiadanego obiektu... PS Kolego @Lebel1886 , czy zachowały się bicia na denku tej łuski? Pozdrawiam!
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information