Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/08/20 in all areas

 1. Pacząc na to co się dzieje przypomina mi sie powiedzenie: > Prawo jest jak płot. Wąż się prześlizgnie, tygrys przeskoczy, tylko bydło nie rozłazi się z pastwiska < I przypominam przy okazji: Sądy są od stosowania prawa.kropka Prawo zaś ustanawiają orły z Wiejskiej wybrane przez suwerena. Problem zaczyna się, gdy poglądy circa about 1/4 narodu są artykułowane jako wola większości suwerena, przy jej (tej większości) milczącym przyzwoleniu z powodu lenistwa, strachu , niewiedzy czy diabeł wie czego jeszcze zniechęcającego do działania, w tym pofa
  2 points
 2. Tak, to jest M42. Łatwo odróżnić od pozostałych modeli m.in. po tym, że nie ma zawijanego rantu.
  2 points
 3. Ten kto ten las wyciął, dawno już spoczywa dwa metry pod ziemią i zajmują się nim nawet nie robaki, a archeolodzy. Zaś co do zakusów, jak jakaś ciemnota robi z typowego lasu gospodarczego "obszar cenny przyrodniczo" no to nie dziwota. PS To chyba ty pisałeś mi jak to pompowano AZP? No więc z "Natura 2000" było dokładnie to samo.
  1 point
 4. W latach trzydziestych tak wyglądały te okolice.
  1 point
 5. Problemem jest demokracja bez alternatywna - jak wygrali "nasi" to był społeczny mandat i depisyzacja, jak przegrali to reżim i koniec demokracji, wyborczy są nagle oszołomami kupionymi za 500+ modlącymi sie do wizerunku Kaczora. Takie oderwanie od rzeczywistości i hipokryzja to jest problem.
  1 point
 6. Ilość bzdur które powielasz jednak to nie przypadek, w tym szaleństwie musi być metoda. Zalecam ostrożniejsze cytowanie lub niewypowiadanie się w dość specjalistycznych kwestiach o których nie masz raczej pojęcia a musisz się posiłkować wyszukiwarką.
  1 point
 7. To akurat jest grzech cieżki, tfuuu raczej ciężkie przewinienie obywatelskie. Patrotyzmem nie będę cię epatował, w grzechy i niebo&piekło sp. z o.o. akurat nie wierzę. Zakonnego pracownika tej spółki miałem w rodzinie, więc dobrze wiem jak ten interes wygląda z tyłu sklepu.
  1 point
 8. Tu dobrze widać kolo83 dał dobrą odpowiedź,to M42
  1 point
 9. Mamy parówki, puszki po coli no i rozpiżdżony garaż.Mamy też magnesy , rozpylacze sztucznej mgły i wiele, wiele innych głupich pomysłów, mało?
  1 point
 10. Katalog części PZL 24 F/G https://morisgeorge.com/portfolio-item/pzl24f/?fbclid=IwAR3IGWBL5h4uGo7QASxmUVOXt2cKHMfWyWyEFUTwxEazTN5YMgW63zj08_4
  1 point
 11. Medale - Polska Swemu Obrońcy i 10-lecia Odzyskanej Niepodległości a na kieszeni odznaka pamiątkowa Straży Granicznej.
  1 point
 12. Aby ten ktoś las posadził, to ten ktoś musiał wcześniej wyciąć las, więc łaski nie robi. Problem jest w tym, że obecnie jest prowadzona rabunkowa gospodarka leśna i nie bardzo jest już co wycinać, no chyba że na zapałki i sraj taśmę. Stąd coraz liczniejsze zakusy na obszary cenne przyrodniczo, które powinny pozostać nietknięte dla przyszłych pokoleń.
  1 point
 13. Jest las, a w lesie rosną deski i patyki na zapałki i sraj taśmę. I gdzie tu dupa? W tym sęk...
  1 point
 14. Bo w naszym bantustanie Pleban też może wszystko, a nawet jeszcze więcej...
  1 point
 15. Masz jakieś twarde kwity na to utrudnianie? Bo tweety to tak raczej nie przekonują?
  1 point
 16. Uważasz że mieszkańcy zamku będą robili sobie chlewik pod nosem?
  1 point
 17. Szkoda jednak tego lasu, bo tak znacząca budowla będzie las niszczyła. Tłumy ludzi, obsługa hotelu, ścieki, śmieci, dla lasu nie będą obojętne.
  1 point
 18. Zwyczajowo normalny człowiek to inteligent. Jeśli przyjąć połowiczną miarę do niektórych to wychodzi nam półgłówek. Dzieląc to znów na pół otrzymujemy ćwierćinteligenta. A poniżej mamy toskę. spod a nie "z pod" Polak pisane dużą literą Proponuję społeczną zrzutkę dla toski zwaną w świecie crowfundingiem. Zbierzmy kasę na choc jedną komórkę - i nie mam tu oczywiście na myśli aparatu telefonicznego.
  1 point
 19. Les 05 Ciebie istotnie nie da się czytać , istotnie jesteś lepszy od Maciarewicza , on przy tobie to pchła. Boję się co by było z tragifarsą Smoleńską jak ty byś to prowadził .Jak byś był dyrektorem w Muzeum Auschwitz to przeczuwam że odpalił byś piece i od czasu do czasu kogoś tam wrzucił dla przykładu aby każdy nie zapomniał jak to wyglądało. Istotnie z tobą nie będę dyskutował bo kamień ma więcej szacunku do ludzi od ciebie . Ty już istotnie wszystkich osądziłeś . Zobacz w lustrze czy ty nie jesteś przypadkiem JAHWE.
  1 point
 20. Landszaft, nie uważam, że należy się szacunek esesmanom, wehrmachtowcom i podobnym zbrodniarzom. Byłbym za oczyszczeniem kraju ze szczątków naszych wrogów. Niech ich chowają z szacunkiem w Reichu. Sowietów też nikt tu nie zapraszał, jeżeli chcieli by ich zabrać, to jeszcze bym dopłacił. To sowieci nas wyzwolili? Oni przegnali Niemców, by móc sami zająć ich miejsce. Skorzystali z zostawionej przez Niemców infrastruktury, bo mogli szybko zapełnić Majdanek, Auschwitz i inne obozy Polakami, którzy niezbyt entuzjastycznie witali "wyzwolicieli".
  1 point
 21. Les05 czytaj uważnie masz zaznaczone 7 szt plus sporo kości bez identyfikacji. Dlaczego wychodzisz z twierdzeniem że naszych żołnierzy się nie honoruje ??. Jak się ich wykopie a potem podda badaniom DNA aby wiedzieć kogo pochować to zostaną z szacunkiem wartą honorową pochowani ! A co uważasz że innym żołnierzom nie należy się szacunek do pochówku ?? . Może ty też należysz do tej nowoczesnej nacji która uważa że z polski należy wywalić wszystkie groby żołnierzy radzieckich i wywalić je do Rosji i niech tam gniją, Bo Polskę sami wyzwoliliśmy Rudym, Klosem i 1 i 2 Armią LWP a ruskich tu nie by
  1 point
 22. https://muzeum1939.pl/kolejne-szczatki-na-westerplatte/aktualnosci/2813.html "Kolejne szczątki na Westerplatte Od 12 września br. na terenie Westerplatte trwa kolejny, już V etap badań archeologicznych prowadzonych przez archeologów z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - oddział Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Głównym założeniem badawczym V etapu prac jest zlokalizowanie miejsca gdzie po 7 września 1939 r. pochowano poległych Obrońców Westerplatte, ekshumowanych w styczniu 1940 r. W dniu wczorajszym – 15 października br. – archeolodzy zlokalizowali kolejny, czwarty nienaruszo
  1 point
 23. Teraz też nie było zamiarem szukanie szczątków obrońców, wyskoczyli przypadkiem.
  1 point
 24. Nie wywołuj wilka z lasu;) Jak pójdą głosować niegłosujący, to PiS będzie miał większość konstytucyjną i zagwarantowane następne kadencje.
  0 points
 25. Z pod....porzeczek...... Jak byś znał ten wątek to byś zrozumiał. ,, polak,,..... Ten cudzysłów to...... Już ci pisałem Spadaj zasrańcu.
  0 points
 26. Yeti wklej sznurek z Niemcami z pod porzeczek. Oszczedzi to pare ładnych stron...... Dyskusji? Les mniemce patrzali czy się dobrze hodowla kotów u yetiego rozwija. Jak by nie to raz dwa by się wujek cioci szwagra syn,, polak,, odnalazł a łun by musiał do Woytasa na azyl.
  0 points
 27. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25347016,westerplatte-archeolodzy-odnalezli-kolejne-szczatki-to-bohaterowie.html#a=66&c=159&s=BoxNewsLink "Westerplatte. Archeolodzy odnaleźli kolejne szczątki. "To bohaterowie naszej wolności" Muzeum II Wojny Światowej poinformowało, że archeolodzy odkryli kolejne szczątki obrońców Westerplatte. Zanim zostaną one uroczyście pochowane, badacze poddadzą je procesowi identyfikacji. Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, w rozmowie z Radiem Gdańsk powiedział, że na Westerplatte znalezione zostały szkielety kolejny
  0 points
 28. Musieli czekać 80 lat na godny bohaterów pochówek. Dlaczego tak długo?
  0 points
 29. -1 points
 30. To ilu już znaleźli? Wierzyć się nie chce, że tak potraktowano bohaterów. Zbrodniarzy z SS i Wehrmachtu odkopuje się i przenosi na cmentarze z nienależnym szacunkiem a groby naszych bohaterów były bezczeszczone przez dziesiątki lat. To Gdańsk, miasto specjalnej troski.
  -1 points
 31. Gdyby nie ci sowieci, to Niemcy nie mieliby okazji wyrżnąć 5 mln. (jeśli nie więcej) Polaków a ty miałbyś okazję mieszkać tam gdzie twoja rodzina mieszkała od pokoleń, a nie zasiedlać własność co do której prawa są nie do końca uregulowane a przez niektórych, kwestionowane.
  -1 points
 32. Czyli idylla aż się wzruszyłem. Są jeszcze na tym świecie Niemcy, tacy bezinteresowni, szlachetni i wyrozumiali
  -1 points
 33. Landszaft, jeśli uważasz, że mnie nie da się czytać, to zrób sobie tę przyjemność i nie czytaj, nie ma (jeszcze) obowiązku na tym Forum czytania moich postów. I przestań się bać, bo Polakowi to nie wypada. Jeszcze cię Jahwe pomyli z kimś innym.
  -1 points
 34. "Poruszona wracam z Westerplatte. Odwiedziłam miejsce, gdzie odnaleziono szczątki polskich bohaterów. Czekam na rezultaty identyfikacji, abyśmy mogli ich godnie pochować" - wyznaje na swoim Twitterze Aleksandra Dulkiewicz po odwiedzeniu Westerplatte. http://telewizjarepublika.pl/co-za-hipokryzja-dulkiewicz-poruszona-wracam-z-westerplatte-internauci-oburzeni,87572.html Jak chory musi być system, żeby osobę tak żenująco głupią wynieść do rangi prezydenta jednego z najważniejszych miast w Polsce.
  -1 points
 35. Już parę tematów i widzę że niektórym to dosłownie wszystko się z dupą kojarzy cokolwiek zobaczy czy przeczyta.
  -1 points
 36. W tym przypadku, Puszcza Notecka została zaatakowana przez jakieś latające robactwo i trzeba było wszystko wyciąć a później posadzić nowy las.
  -1 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information